PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=261366}
6,8 25 920
ocen
6,8 10 1 25920
6,0 11
ocen krytyków
Wino truskawkowe
powrót do forum filmu Wino truskawkowe

Film magiczny...

ocenił(a) film na 9

...cudowny i niesamowity. O jego sile nie stanowi szczątkowa fabuła, będąca raczej pretekstem do wejścia w świat Galicji, niźli historię do opowiedzenia. Ten obraz porusza duszę dzięki niesamowitemu klimatowi, a jego magiczny realizm jest dodatkowo fantastycznie podkreślony fenomenalną wręcz muzyką.
Nieco mi się kojarzył z Siekierezadą, ale Stasiuk jest znacznie bardziej optymistyczny, niż Stachura. Tam rzeczywiście czas płynie inaczej.
Jak u Antoniny Krzysztoń...
"Jest inny świat, tak wiem gdzieś tu
Nie za lasami tam, po prostu on jest tu
I czuję płonie światło tuż obok nas
Tak czuję światło płonie
I złoty deszcz a tęcza tęcz
Nad głową wystarczy tylko spojrzeć
O-o-o mój świat, twój świat
Niechaj spadają łuski z moich oczu
O-o-o mój świat, twój świat
Cała twarz twoja, płomień
Przyszedł już czas wielkiego powrotu
Do odczuwania prawd, widzenia ważnych słów
I czuję płonie światło tuż obok nas,
Tak czuję światło płonie..."

Rewelacja, 9/10.

ocenił(a) film na 8
Kocio

Uwielbiam prozę Stasiuka, dlatego dość ostrożnie zabierałem się za ten film. Z całym sumieniem jednak stwierdzam, iż klimat "Opowieści galicyjskich" został doskonale przeniesiony na ekran. Bohaterowie żywcem wyjęci z jego opowiadań. Do tego nienachalne poczucie humoru, zdjęcia no i jak zwykle z resztą rewelacyjna muzyka Lorenca. Ja na filmie odleciałem, co ostatnimi czasy w kinie rzadko mi się przytrafiało. Szkoda, że promocja dośc kiepska, chociaz nie ukrywajmy, kto miał obejrzec to obejrzał.Z mojej strony polecam serdecznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones