PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=261366}
6,8 25 920
ocen
6,8 10 1 25920
6,0 11
ocen krytyków
Wino truskawkowe
powrót do forum filmu Wino truskawkowe

Nie jestem stamtąd ale słuchałem trochę tamtejszej muzyki. Ta w filmie nie pasuje, brzmi zbyt orientalnie i kojarzy się bardziej z Bliskim Wschodem, krajami arabskimi. Dobrze brzmi tylko śpiewana na dwa głosy ukraińska pieśń ludowa „Ne hody y ulane” w wyk. zespołu Hilka.

Ne chody j ułane ponad berehami,
Ne suszy sierdieńka cziornymi browami.
Cziorni browi maju, ta j nie ożeniusia,
Pidu do riczienkie, z goria utopliusia.
Wychody diwczynu z zielionoho gaju,
ne topis’ kozacze, bo duszu zagubysz,
ne topis’ kozacze, bo duszu zagubysz,
chodim powincziajmos’, koły wirno liubysz.

ocenił(a) film na 9
MariuszCichy

Chodziło chyba o nutę bałkańską, by wytworzył się specyficzny klimat. To takie "Stasiukowe", polecam lekturę ;)

ocenił(a) film na 8
kingstons

Być może, o tym nie pomyślałem. Ale jednak Beskid Niski bardziej jest związany z Ukrainą i (rozróżniam to) tym, co łemkowskie a z Bałkanami niewiele ma wspólnego (poza tradycją wołoską). Teraz niestety zamiast czuwać nad odrębnościami, choćby i zanikającymi, wszystko miesza się ze wszystkim i robi z tego mdłą papkę.

ocenił(a) film na 10
MariuszCichy

Pójdziesz za te słowa ewidentnie do piekła! muzyka Lorenza jest najlepsza na świecie! ja dzięki temu filmowi się w niej zakochałam. Ale rozumiem , że komus może nie odpowiadać;)

ocenił(a) film na 10
wiedzminka7

po chwili zastanowienia, to muzyka Lorenca nakręca ten film, aktorsko średnio wypada, przekaz również, ale muzyka świetna, mógłbym przez te prawie dwie godziny słuchać tylko podkładów muzycznych,

ocenił(a) film na 10
nikczemnik69

coś w tym jest.. film w sumie słaby ale zgodzę się, ze muzyka i krajobrazy o ratują

ocenił(a) film na 3
wiedzminka7

zgadzam się, film słaby w sumie o niczym. W każdej wiosce w Polsce można było by nakręcić taki film, niby o obyczajach tubylców. NIektórzy doszukują się czegoś więcej, a ja sądzę że treść i przekaz słaby. Muzyka?, owszem dodawała klimatu do gry aktorskiej (głównie twarzą ),Jiri Machacek. Nie mogę się pohamować by nie zacytować tekstu z filmu, mianowicie: "Jest ofiara, jest przestępca, jest wykrywalność, a ty w policjanta chcesz się bawić?", - cała Polska, eh, szkoda gadać...

ocenił(a) film na 7
nikczemnik69

Popieram. Choc troche przeszkadzalo mi, ze kilka motywow bylo "dziwnie" podobnych do muzyki w "Ostatnim traperze".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones