PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=778087}

Witamy u Hartmannów

Willkommen bei den Hartmanns
6,4 1 288
ocen
6,4 10 1 1288
Witamy u Hartmannów
powrót do forum filmu Witamy u Hartmannów

Bardzo dobry film, świetna komedia, ważny temat, mądre humanistyczne podejście, dobre aktorstwo.
Film o niebo lepszy niż wiele francuskich czy amerykańskich komedii, które są grane u nas w multipleksach, ten film poza pojawieniem się na Festiwalu Kina Niemieckiego chyba się nie pojawił.
Smutne.
Szczególnie że akurat Polakom by się przydało spojrzeć na temat uchodźców i muzułmanów w bardziej kompleksowy sposób niż omawiane to jest w polskich mediach.

ocenił(a) film na 10
tecumseh27

Zgadzam się z przedmówcą i też ogromnie żałuję, bo to jeden z najlepszych i najwartościowszych filmów, jakie ostatnio nakręcili Niemcy. Liczyłem, że zainteresuje się tym Gutek, ale niestety. Film dostępny wyłącznie podczas Tygodnia Filmu Niemieckiego - tylko dlaczego tylko wtedy...? Polecam dla znających język, bo warto!

ocenił(a) film na 8
tecumseh27

Zgadzam się z Twoim komentarzem.Super komedia,kilka świetnych momentów wywołujących niezłą bekę :D.Tematyka podobna trochę do tego filmu,również fajnego, http://www.filmweb.pl/film/Czym+chata+bogata-2017-783187

ocenił(a) film na 3
tecumseh27

A ja na każdym kroku w tym filmie widzę nachalną propagandę pro-uchodźcową.

tecumseh27

Propaganda na maksa, lasuje mózgi białych mieszkańców Kalifatu Niemiec. Bogu dzieki, że nie mamy tych problemów z uchodźcami bo w filmach to może być takie miłe, lekkie, a w realu to równia pochyła. Mądry murzyn i zagubieni biali potomkowie nazistów. I tacy infantylni. Murzyn z Nigerii wskaże im drodzę do szczęścia w życiu, jakie to naiwne.

ocenił(a) film na 8
ajron1960

Typowe płytkie myślenie zatrutego skrajną propagandą drugiej pochyłej człowieka. Żal mi Ciebie, bo brzmisz jakbyś albo nie oglądał całego filmu i nie zrozumiał albo był zwyczajnym kretynem.

David_Muller

Druga pochyła człowieka? A cóż to jest takiego? Reszta bez komentarza bo atak ad personam dyskwalifikuje dyskutanta. Życzę tylko szczęścia i zdrowia w naiwnym podejściu do tematu.

David_Muller

Polecam film Chłopiec, ktory ujarzmił wiatr, na faktach i trochę więcej mówi o rzeczywistym życiu czarnego człowieka.

ocenił(a) film na 8
ajron1960

Naucz się czytać ze zrozumieniem to po pierwsze. A po drugie teraz mnie utwierdziłeś w przekonaniu żeś jednak kretyn. Nie pozdrawiam i jedynie życzę znalezienia rozumu w pustej główce.

David_Muller

A ty naucz się pisać posrańcu, debilem byłeś, jesteś i będziesz.

ocenił(a) film na 8
ajron1960

Haha, a gdzie popełniam jakiekolwiek błędy w pisowni, idioto? Poza tym to internet i każdy pisze jak chce. To nie lekcja polskiego, ułomku. 1960 to Twój rocznik czy ilość razy uderzeń Twoim pustym łbem o ścianę?

David_Muller

Ale jestem odważny, gdzies tam anonimowo mogę pisać co chcę bo to internet i nie grozimi nic, żaden kop w doopę i żaden liść w ryja.

ocenił(a) film na 8
ajron1960

Bądź spokojny, bo i tak nikt nie podniósłby ręki na takiego niepełnosprawnego umysłowo człowieka jak Ty. Wypisuj sobie dalej śmiało brednie, a może znajdziesz kogoś równego sobie o podobnym poziomie intelektualnym i stworzycie kółko wzajemnej adoracji.

tecumseh27

Bardzo dobry film, właśnie go na TVP GO oglądałem, całe szczęście, że to coś powstało.
Puszczanie tak wartościowych filmów na TVP2 o 2 w nocy jest jakaś porażka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones