Odtwórz Zwiastun nr 1 (polski) 1:47

Zobacz Witching & Bitching zwiastun

Film

Las Brujas de Zugarramurdi

2013 1 godz. 52 min.
5,9 1 677
ocen
5,9 10 1677
1 863
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":1}
{"id":"666647","linkUrl":"/film/Witching+%26+Bitching-2013-666647","alt":"Witching & Bitching","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/66/47/666647/7620162.2.jpg"}
Grupa zdesperowanych mężczyzn okrada sklep złotniczy "Compro oro". Prześladowani przez policję uciekają w stronę lasu, gdzie spotykają szalone kobiety żywiące się ludzkim mięsem.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Goya Najlepsza aktorka drugoplanowa w roku 2014 dla Terele Pávez Goya Najlepszy montaż w roku 2014 dla Pablo Blanco Goya Najlepsza scenografia w roku 2014 dla Biaffra, José Luis Arrizabalaga Goya Najlepszy dźwięk w roku 2014 dla Carlos Schmukler, Nicolas de Poulpiquet Goya Najlepsza charakteryzacja (makijaż i fryzury) w roku 2014 Goya Najlepsze efekty specjalne w roku 2014 Goya Najlepsze kierownictwo produkcji w roku 2014 dla Carlos Bernases Goya Najlepsze kostiumy w roku 2014 dla Paco Delgado
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Witching & Bitching
Witching & Bitching (2013) Zwiastun nr 1 (polski) 1:47
Witching & Bitching
Witching & Bitching (2013) Zwiastun nr 1 (angielski) 1:48
Witching & Bitching | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 (polski) | 2013 | Film Gang złożony z jaskrawo przebranych mężczyzn napada na lombard, kradnąc ogromne ilości złota. Samo ich przebranie, forma napadu, zachowanie i sposób przygotowania bliższe są komediowemu performence’owi niż misternie obmyślanemu planowi. Przypomina to serię zdarzeń niekontrolowanych, a na pewno, nie przewidzianych. Po napadzie bohaterowie ratują się ucieczką. Schronienie znajdują w małej mieścinie jednemu z nich kojarzącej się z okultystycznymi ceremoniami i sabatami, jakie miały miejsce tu w przeszłości. Nie mają jednak wyjścia, tym bardziej, że policyjna obława jest tuż za nimi i chcąc nie chcąc trafiają do dziwnego opuszczonego budynku w równie dziwnym miasteczku. Okazuje się, że jest to siedziba krwiożerczych czarownic, które chcą zapanować nad światem. Bohaterowie zmuszeni niejako do konfrontacji z wiedźmami stają do nierównej walki z siłami zła. Starcie, podobnie jak wykonany przez nich napad będzie serią wszelkich możliwych nieprzewidzianych zdarzeń i sytuacji.
Z importu 12 komentarzy
Odcinek 14

Gang złożony z jaskrawo przebranych mężczyzn napada na lombard, kradnąc ogromne ilości złota. Samo ich przebranie, forma napadu, zachowanie i sposób przygotowania bliższe są komediowemu performence’owi niż misternie obmyślanemu planowi. Przypomina to serię zdarzeń niekontrolowanych, a na pewno, nie przewidzianych. Po napadzie bohaterowieGang złożony z jaskrawo przebranych mężczyzn napada na lombard, kradnąc ogromne ilości złota. Samo ich przebranie, forma napadu, zachowanie i sposób przygotowania bliższe są komediowemu performence’owi niż misternie obmyślanemu planowi. Przypomina to serię zdarzeń niekontrolowanych, a na pewno, nie przewidzianych. Po napadzie bohaterowie ratują się ucieczką. Schronienie znajdują w małej mieścinie jednemu z nich kojarzącej się z okultystycznymi ceremoniami i sabatami, jakie miały miejsce tu w przeszłości. Nie mają jednak wyjścia, tym bardziej, że policyjna obława jest tuż za nimi i chcąc nie chcąc trafiają do dziwnego opuszczonego budynku w równie dziwnym miasteczku. Okazuje się, że jest to siedziba krwiożerczych czarownic, które chcą zapanować nad światem. Bohaterowie zmuszeni niejako do konfrontacji z wiedźmami stają do nierównej walki z siłami zła. Starcie, podobnie jak wykonany przez nich napad będzie serią wszelkich możliwych nieprzewidzianych zdarzeń i sytuacji.

dystrybucja
studio
arte France Cinéma / Enrique Cerezo Producciones Cinematográficas S.A. / La Ferme! Productions
data produkcji
2013
tytuł oryg.
Las Brujas de Zugarramurdi
inne tytuły
Wredne jędze (tytuł festiwalowy) Polska
Witching & Bitching Polska
Wiedźmy z Zugarramurdi (tytuł festiwalowy) Polska
Les sorcières de Zugarramurdi Francja
Las brujas de Zugarramurdi Meksyk
Las brujas Argentyna
Więcej...
Film nakręcono w Segowii, Madrycie oraz na terenie Nawarry (Hiszpania).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Dawno się tak nie uśmiałam

  jomar

  Po raz pierwszy od dłuższego czasu jakiś film tak mnie rozbawił. W przeciwieństwie do nudnych produkcji amerykańskich, szczególnie tych z Leslie Nielsenem, tu od pierwszych chwil śmiałam się do łez. Scena napadu na początku była wręcz genialna, a do tego teksty w stylu "nie baw się jedzeniem" ... więcej

 • To de la Iglesia, czego się spodziewaliście?

  Woooo ocenił(a) film na 7

  Nikt, kto widział Dzień Bestii czy Hiszpański Cyrk, nie oczekiwał chyba niczego innego? Szalenstwo i niedopasowanie gatunkowe to znak szczególny tego reżysera. Lepiej sprawdzić na KOGO a nie na CO się idzie i potem nie biadać.

 • Koncowka masakrycznie slaba.

  SzaraEminencja ocenił(a) film na 5

  Nie wiem czy im zabraklo czasu, funduszy, pomyslu czy moze wszystkiego naraz ;)

  3
  • carolina bang

   djerne100 ocenił(a) film na 6

   jedyne co w tym filmie jest dobre to carolina bang i jej miotła:)

  • Las Brujas de Zugarramurdi

   radkoskii ocenił(a) film na 3

   Początek był rewelacyjny... Im dalej w las tym większa lipa. Bywa że film z Hiszpanii powala ale w tym wypadku niestety przegadany i nużący.