Rafael Hugo Fernández Silva

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/489528/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":535,"rate":7.40373831775701,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/489528/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,4
535 ocen gry aktorskiej
Hugo Silva III
Hugo Silva urodził się w madryckiej dzielnicy San Blas. Początkowo pracował jako elektryk. Po jakimś czasie, jednak za namową swojej matki, postanowił spróbować swoich sił jako aktor. W tym celu podjął naukę w najstarszej hiszpańskiej szkole teatralnej - Real Escuela Superior de Arte Dramatico. W tym samym czasie uczył się śpiewu i gry na gitarze.

Pod koniec lat 90-tych dostał szansę wystąpienia w hiszpańskim programie telewizyjnym “Crónicas Marciana”, dzięki któremu zdobył pierwsze doświadczenie. Następnie otrzymał główną rolę w serialu "Al Salir de Clase". W 2005 roku po nieudanym "Paco y Veva", dołączył jako Lucas Fernandez do obsady zbierającej przed ekranami blisko 4 miliony widzów serii "Paco i jego ludzie". W 2007 zagrał Matea w docenionym przez krytykę obrazie "Człowiek z piasku".

Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 maja 1977

miejsce urodzenia: Madryt, Hiszpania

wzrost: 179 cm

Ma dwoje dzieci - bliźnięta (ur. 2011).
Wziął udział w następujących kampaniach reklamowych:
- 2011 r. - kampania społeczna odnośnie HIV pt. "Help juntos sumamos un Apoyo Positivo"; 
- 2012 r. - kampania społeczna w obronie prawa do edukacji dzieci organizacji pozarządowej "Global Campaign for Education" (wraz z José Coronado, Jimmym Castro, Juanem Luisem Cano i Verónicą Echegui);
- 2013 r. - kampania społeczna pt. "Quiero ser Mayor" mająca na celu pomoc dzieciom poniżej piątego roku życia w krajach o wysokim poziomie ubóstwa i umieralności niemowląt (wraz z Ariadne Artiles, Martą Robles i Darío Barrio); kampania społeczna przeciwko eksmisjom organizacji pozarządowej FACUA-Consumidores en Acción.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych