PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31348}

Wjazd pociągu na stację w Ciotat

L'Arrivée d'un train a la Ciotat
7,3 3 843
oceny
7,3 10 1 3843
7,0 6
ocen krytyków
Wjazd pociągu na stację w Ciotat
powrót do forum filmu Wjazd pociągu na stację w Ciotat

Oskarowy.

ocenił(a) film na 7

Film genialnie wyreżyserowany. Jedynym minusem jest jego długość, w połowie filmu robi sie juz nudno, fabuła nieco traci sens, chociaz jest dośc skomplikowana. Takie filmy juz nie powstają, Trzeba nad nim pomyślec, żeby go zrozumieć. Wydaję mi sie, że bracia Lumiere chca nam przekazac ulotnośc naszego życia. Pociąg przedstawia nasze życie, tory : drogę którą podążamy. W pewnym momencie wszystko sie kończy. Ludzie wysiadający symbolizuja rozkłąd naszego ciała. Dramatyczna końcówka, to nagłe urwanie filmu . Wydaje mi się, że autor zaprzecza tu życiu pozagrobowemu, ten czarny ekran pod koniec, to wizja tego co nastapi po śmierci - niczego (według autora). Film naprawde daje do myslenia, pdoba mi się muzyka, idealnie się komponuje z fabuła. Ocena : 8/10.

Banano12

hmmm, nigdy tak o tym nie myślałem, ale faktycznie coś w tym jest....

impaler1

Tylko 8/10? Nie sądzę byś zrozumiał go do końca. Musisz po prostu do niego dorosnąć. No ale czego można się spodziewać od kogoś kto dał "Titanicowi" 10/10...


Dobra zwała z nadinterpretatorów.

Skejt

Nie pie###l. Tu nie ma co rozumieć do końca... Braciszkowie bawili się nowym cudem techniki i tyle w temacie. I nie chrzań mi o dorastaniu szczylu! Ps. nigdy nie dałem Titanicowi 10/10 ćwoku.

impaler1

To było do autora tematu i nie całkiem serio, więc wyluzuj. No chyba, że to też szydera, ciężko mi stwierdzić. ;)

Skejt

W takim razie zwracam honor, przepraszam i pozdrawiam.

impaler1

Spoko. ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Banano12

ha ha ha bananowy czubek!

impaler1

Muszę w końcu obejrzeć.

nikike

Zrób to koniecznie, ale uważaj bo długie :))))

impaler1

1 godz. 22 min. - nie takie długie.

nikike

he he ;)

nikike

nie rozumiem, nie chodzi mi o film BANANOWY CZUBEK tylko o tego debila ze znaczkiem banana. Pozdrawiam.

impaler1

A mi chodzi właśnie o film Bananowy Czubek.

nikike

aaaa to przepraszam, film ŚWIETNY!

ocenił(a) film na 7
nikike

Co wy bierzecie?

Banano12

http://www.filmweb.pl/forum/inne (przynajmniej ja osobiście)

ocenił(a) film na 8
Banano12

"W połowie filmu robi się już nudno" - nie no myślałem że padnę... DDD:)

Banano12

to było niezłe. Naprawdę niezłe :) Nie słuchaj tych zazdrośników. Twój komentarz był zajebisty

Banano12

heh dobry opis do filmu.ale jak zwykle trafi jakiś buc na filmwebie który nie zrozumiał szyderstwa i wyzywa innych.Chyba ze ma to jakiś głębszy humorystyczny podtekst utrzymany w klimacie tematu,chociaż wątpię :]

Banano12

"Ludzie wysiadający symbolizują rozkład naszego ciała" - padłam przy tym:D

Banano12

I jeszcze para z komina symbolizująca ulotność duszy, leci wprost do nieba w sensie Edenu, natomiast otwierane drzwi wagonów symbolizują próby wyjścia poza utarty schemat, niestety człowiek zamykający drzwi nie daje szans by zboczyć na inny tor, wyjść z tłumu, oj nie - "musisz być standardowy, musisz być taki jak wszyscy..." Najbardziej zagadkową postacią jest człowiek niosący złożony parasol - szerokie pole do interpretacji: czyżby był to ponury żniwiarz? Właśnie po jego przejściu film się urywa, życie się kończy. Dobrze, że nie otworzył parasola - to mogłoby zwiastować deszcz lub co gorsza nawet burzę... A może to wysłannik korporacji Umbrella? Na więcej nie starczyło mi dragów, pozwoliłem sobie zacytować fragment utworu grupy Dezerter pt. "Musisz być kimś", a teraz robię rząd i znikam stąd - bayo...hazard

Banano12

Banano12 ubawiłeś mnie dzięki ci bardzo

Banano12

mam ten film na blu rayu w 3d

Antoni_Kosiba

Z dźwiękiem 7.1?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones