Wkręceni

2013 1 godz. 40 min.
5,5 63 830
ocen
5,5 10 63830
7 134
chce zobaczyć
{"rate":2.25,"count":4}
{"type":"film","id":695452,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Wkr%C4%99ceni-2013-695452/tv","text":"W TV"}]}

"Wkręceni" to opowieść o trójce przyjaciół ze Śląska. Franczesko (P. Adamczyk), Fikoł (B. Opania) i Szyja (P. Domagała) znają się od lat, razem pracują i razem spędzają wolny czas. Kiedy tracą pracę w lokalnej fabryce, postanawiają spędzić szalony weekend w stolicy. Jednak prawdziwa przygoda ma się dopiero zacząć, gdy - podczas przymusowego postoju w urokliwych okolicach Zarzecza - trzech kumpli zostaje omyłkowo wziętych za niemieckich inwestorów.

opis dystrybutora kino

Franciszek Szpak (Piotr Adamczyk) zwany Franczeskiem, Zenobiusz Kozioł (Bartosz Opania) czyli Fikoł oraz Tomasz Zarówny (Paweł Domagała) o przezwisku Szyja mieszkają w niewielkim miasteczku na Śląsku. Znają się od lat, pracują w jednej firmie i razem imprezują. Pewnego dnia wszyscy tracą posadę w miejscowej fabryce samochodów, na dodatek Franka porzuca ukochana. Kumple postanawiają nie pogrążać się w rozpaczy, ale wydać część odprawy na wspólny szalony weekend w Warszawie. Ich prawdziwa przygoda życia zaczyna się jednak dopiero w drodze powrotnej do domu. Niespodziewanie muszą się zatrzymać w pewnej małej miejscowości. Tamtejszy komendant policji bierze trzech bezrobotnych za niemieckich inwestorów. Mieszkańcy są przekonani, że przyjezdni mogą zmienić losy całej okolicy. O ich względy zabiegają więc m.in.ekscentryczny prezydent miasta i jego atrakcyjna córka.

Kono
opis użytkownika

Było ich trzech - romantyk, narwaniec i kucharz. Przyjaciele ze Śląska. A potem było tylko zabawniej i po kumpelsku. Franczesko (Piotr Adamczyk), Fikoł (Bartosz Opania) i Szyja (Paweł Domagała) znają się od lat, razem pracują i razem spędzają wolny czas. Kiedy tracą pracę w lokalnej fabryce, planują szalony weekend w stolicy. Prawdziwa przygoda ma się dopiero zacząć, kiedy podczas przymusowego postoju w urokliwych okolicach Zarzecza, trójka kumpli zostaje omyłkowo wzięta za niemieckich inwestorów.

opis dystrybutora dvd

Na Śląsku mieszka trójka przyjaciół: Franciszek "Franczesko" Szpak (Piotr Adamczyk), Zenobiusz "Fikoł" Kozioł (Bartosz Opania) oraz Tomek "Szyja" Zarówny (Paweł Domagała). Mężczyźni znają się od lat i razem pracują. Jednak pewnego dnia dyrektor firmy samochodowej ogłasza natychmiastowe zwolnienia. Okazuje się, że wybór padł na Fikoła, Franczeskę oraz Szyję. Przyjaciele postanawiają wydać zarobione pieniądze i wybrać się na podbój stolicy.

krzysztofek1003
opis użytkownika