Sorry, ale ten film jest po prostu SŁABY!

Chwała za poruszenie tematu, ale fabuła się kompletnie nie klei, niepotrzebne wątki, przeskoki w czasie i akcji, scena polskiej zemsty idiotyczna i zrobiona jakby na siłę, M. Łabacz kompletnie nie okazuje emocji, ma wciąż taki sam wyraz twarzy, czy to w czasie sexu, czy mordowania, co to ma być? To wygląda jak jakiś paradokument, a nie pełna dramaturgii fabuła. 2 czy 3 mocne sceny to sporo za mało, żeby zrobić dobry film

184
  • Zwróć jednak uwagę że nie mogli pokazać jak Wołyń wyglądał naprawdę bo by wyszedł tak ostry horror że byłyby kłopoty z jego publicznym pokazaniem. I tak był problem z tym żeby ten film w ogóle powstał bo u nas jest sporo osobników którzy są gotowi usprawiedliwiać każdą zbrodnie byle była ona zrobiona na Polakach i Smarzowski z trudem zebrał fundusze na ten film. Scena z polskim odwetem rzeczywiście była doklejona na siłę w imię poprawności politycznej. Z tym akurat zgoda.

• Ale to nie o to mi chodzi. Ja wiem, ze nie mógł zrobić jakiegoś slashera. Gdyby pokazał "wianuszki" z polskich dzieci czy przybijanie języków do stołów ludzie padali by w kinie jak muchy. Ale o samą fabułę mi chodzi, montaż. To się kompletnie nie klei. Ja rozumiem "wdzięczność" dla Smarzowskiego, ze ten temat pokazał, ale skoro już się za to brał to powinien to zrobić DOBRZE. A nie zrobił... Zwłaszcza, ze za wszystko sam odpowiadał. Montaż jest fatalny, czasem nie wiadomo o co chodzi, kto co i skąd, o tych męczących śpiewach przez 1/4 filmu nie wspominając. Nie ma tam budowania napięcia, Jakubik gdzieś pojechał, nie wiadomo z jakiej paki i po co, potem głowa wróciła... nawet nie było wprowadzenia skąd i dlaczego delegat rządu jechał do Kustycz etc. Mam wrażenie, że Smarzowski zrobił to byle jak byle skończyć bo wiedział, że będzie chwalony za to, że to w ogóle ktoś pokazał. Sorry, ale mnie to nie wystarczy. Do tego to mam książki i filmy dokumentalne

• Dobrze że ten film powstał,powinni go obejrzeć również za granicą,może to nie jest jakieś arcydzieło filmowe ale to ujawnienie prawdy .Bardzo mnie boli bagatelizowanie cierpienia jakie doznali przed śmiercią ofiary tej rzeźni,przecież oni ginęli w ogromnym cierpieniu.

• Wow, chciałem napisać taki sam komentarz, ale widzę już nie ma sensu. Film technicznie męczy. Przeskoki fabuły, nieobjaśnione sceny, proporcje wydarzeń (ślub i wesele trwa dłużej niż sama rzeź). Aaaa i te śpiewy - uszy pękały

• Cieszę się, ze są tu jeszcze ludzie, którzy potrafią na ten film spojrzeć normalnie, obiektywnie i chłodnym okiem, bo wielu tutaj na każdy głos rzeczowej krytyki reaguje histeryczną napastliwością. Mogę tylko napisać "nic dodać, nic ująć", widzę, że wrażenia po seansie rzeczywiście mieliśmy DOKŁADNIE takie same... Pozdrawiam serdecznie!

• Mam podobne odczucia, dodatkowo bardzo irytowało mnie światło, przez 3/4 filmu nic nie widać, bo jest czarno. Wiem, że z pewnością taki był zamysł, jak w wielu innych filmach, jednak bardzo nie lubię gdy tej czerni jest za dużo... Oglądanie nie ma sensu kiedy niczego nie widzimy. Poza tym historia średnio ukazana. Jeśli co niektórzy oglądali film nie znając historii rzezi wołyńskiej mając nadzieję, że dowiedzą się czegoś na jej temat, to raczej niewiele się nauczyli... Rozumiem koncepcję - ukazanie jednej bohaterki i świata widzianego jej oczyma, ale osobiście uważam, że to za mało. To miał być film ukazujący ówczesne wydarzenia, a pokazano może ćwiartkę (lub nawet nie) tego co faktycznie miało wtedy miejsce. Sam montaż też mi się nie podobał + śpiew, było go zdecydowanie za dużo, w to miejsce mogli "wcisnąć" jakieś sceny pokazujące mord. Rozumiem, że dla niektórych to kontrowersyjne, ale jeśli już robimy film historyczny, to pokażmy tę historię....

• Przepraszam, że posłużę się metodą "kopiuj wklej" z odpowiedzi którą udzieliłem powyżej Krisowi ale naprawdę cieszę się, że są tu jeszcze ludzie, którzy potrafią na ten film spojrzeć normalnie, obiektywnie i chłodnym okiem, bo wielu tutaj na każdy głos rzeczowej krytyki reaguje histeryczną napastliwością. Mogę tylko napisać "nic dodać, nic ująć", widzę, że wrażenia po seansie rzeczywiście mieliśmy DOKŁADNIE takie same... Pozdrawiam serdecznie!

• ale musicie przyznać że dobrze ukazali rozstrzeliwanie żydów kazali sie im rozbierać bo szkoda im było nawet ubrań i to gołe padało wszystko zrobiło to na mnie wrażenie.

• Mam wrazenie ze nie oglodales filmu ze zrozumieniem.czego sie spodziewales? Terminatora? Masakry teksanska pila mechaniczna? Wszystko bylo jasno przedstawione w filmie.uczucia i emocje aktorki bardzo oddawaly sytuacje trzeba bylo sie wczuc a ty pewnie ze stoperem w reku choc nie;) teraz ze smartfonem;)muzyka byla niesamowita i wprowadzala w klimat( tak kiedys bylo bo jak widzisz na filmie a jesli nie to wystarczy poczytac troche ksiazek)nikt ci nie bedzie tutaj teraz tlumaczyl czlowieku filmu klatka po klatce i ci go interpretowal! Film byl tak zrobiony aby widz sam sie wczul i interpretowal go jak uwaza i mysle ze to bylo wlasnie celem rezysera aby tak go odbierac a nie inaczej.

• Wczuć się można, kiedy akcja jest przejrzysta i wiadomo o co chodzi!!!!!!!!!!!! Sorry, masz prawo do własnego zdania, ale są pewne prawidła produkcji filmowej, której ten film nie spełnia! Wymieniłem je zakładając temat i uargumentuję dokładnie każdy zarzut. Spróbuj obalić moje argumenty, ale nie bezproduktywnymi tekstami typu "wg mnie to najlepszy film": tylko odnieś się do moich zarzutów merytorycznie! Zapewniam, że nie ma możliwości ich obalenia, bo przykład pierwszy z brzegu - kto w kinie załapał od razu kogo, kto, gdzie i dlaczego torturował w lesie zdzierając skórę z rak???? Skąd to się wzięło? Z kim walczył Jakubik? Gada o ślubie i nagle następna scena - jakiś front. Ch... wie, jaka to jednostka, skąd się tam wziął... nawet stopień już jakiś miał... Potem gdzieś jedzie, głowa wraca, nie wiadomo kto, za co, dlaczego... kupa śmiechu. Jak tu się wczuć w film, jak sceny skaczą z jednego miejsca i czasu w drugi. To nie SF! To konkretna historia, która powinna być logicznie prowadzona, a nie była.

• Świetny, świetny, świetny!!!

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: