PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=868783}

Wonka

6,6 32 051
ocen
6,6 10 1 32051
6,2 25
ocen krytyków
Wonka

"Wonka" to film, którego inspiracją jest niezwykły bohater "Charliego i fabryki czekolady", najbardziej znanej książki dla dzieci autorstwa Roalda Dahla, a zarazem jednej z najlepiej sprzedających się pozycji dla dzieci wszech czasów. Film opowiada o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny "Wonka" to film, którego inspiracją jest niezwykły bohater "Charliego i fabryki czekolady", najbardziej znanej książki dla dzieci autorstwa Roalda Dahla, a zarazem jednej z najlepiej sprzedających się pozycji dla dzieci wszech czasów. Film opowiada o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się ukochanym Willy Wonką, którego znamy dzisiaj. Paul King, scenarzysta i reżyser filmów z cyklu Paddington, David Heyman, producent "Harry’ego Pottera", "Grawitacji", "Fantastycznych zwierząt" i Paddingtona, jak również producentka Alexandra Derbyshire (filmy z cyklu "Paddington", "Jurassic World Dominion") i producent Luke Kelly ("Wiedźmy") przedstawiają oszałamiającą mieszankę magii, muzyki, chaosu i emocji, opowiedzianą z wielkim uczuciem i humorem. To niezaprzeczalnie żywiołowe i pomysłowe wielkoekranowe widowisko z Timothée Chalametem w roli tytułowej pokazuje widzom młodego Willy'ego Wonkę, pełnego pomysłów i zdeterminowanego, by zmienić świat dzięki swoim smakowitym wynalazkom. Udowadnia zarazem, że to, co najlepsze w życiu, zaczyna się od marzenia. A jeśli przy łucie szczęścia spotka się Willy'ego Wonkę, wszystko jest możliwe.

Wonka
Zwiastun nr 2 (polski)
Wonka
Movie się Podsumowujemy rok 2023
Wonka
Zwiastun nr 1 (polski)
nr 2 (polski) 2023-10-12T19:32:25 https://fwcdn.pl/webv/68/70/66870/66870.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/283/868783/Wonka_Oficjalny_zwiastun_2_PL_1080p.vp9.1080p.webm
Wonka zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

boxoffice
$632 302 312 na świecie
$218 402 312 w USA
$413 900 000 poza USA
budżet
$125 000 000
na podstawie
Roald Dahl (postacie) / Paul King (materiały do scenariusza, historia)
dystrybucja
Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o. o.
studio
Warner Bros.
tytuł oryg.
Wonka
inne tytuły
Willy Wonka (tytuł roboczy) USA
więcej
Filmweb uwzględnia obecność filmów/seriali/programów udostępnianych na wskazanych serwisach streamingowych: Netflix, Hbo max, Canal plus manual, Disney, Canal plus, Player plus, Tvp, Amazon, Skyshowtime, Viaplay, Play now, Itunes, Polsat, Apple tv, Millennium docs against gravity, Piec smakow, Nowe horyzonty, Kino pod baranami, Mojeekino pl, Cineman, Ninateka, Flix classic, Play krakow, Vod pl, Katoflix, Outfilm, 35mm, Wfdif, Vod warszawa, Red carpet, Dafilms, Film box, Tv smart, Megogo, Arte tv Zapraszamy do zapoznania się z ofertą filmów, seriali, programów i bajek dostępnych na życzenie na platformach VOD.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones