Sally Hawkins I

Sally Cecilia Hawkins

8,2
17 420 ocen gry aktorskiej
Sally Hawkins I
Sally Hawkins znana jest głównie z roli Poppy w "Happy Go Lucky (2005)Happy-Go-Lucky", która to doceniona została międzynarodowymi nagrodami, w tym Złotym Globem w kategorii: Najlepsza aktorka w filmie komediowym lub musicalu, oraz Srebrnym Niedźwiedziem podczas 56. MFF w Berlinie. 
Córka znanych autorów i ilustratorów książek dla dzieci dorastała w południowo-wschodniej części Londynu – Dulwichu. Studia w prestiżowej Royal Academy of Dramatic Arts (RADA) ukończyła zdobyciem dyplomu w 1998 roku.
Pierwsze kroki Sally Hawkins na deskach teatru miały miejsce w roku 2000, w sztukach takich jak "Wiele hałasu o nic" oraz "Sen nocy letniej". Natomiast pierwszą rolą zauważalną na dużym ekranie była postać Samanty w filmie Mike'a Leigha "Wszystko albo nic". Kolejnym osiągnięciem okazał się udział w telewizyjnej produkcji pt. "Złodziejka", na podstawie powieści Sary Waters; film nominowano do nagrody BAFTA. W tym samym roku wystąpiła w dramacie "Vera Drake", nominowanym do Oscara. Powrót na scenę teatralną nastąpił w roku 2006, wraz z angażem do sztuki "The Winterling" w Royal Court Theatre. 
Prócz tego, uwielbiając komedie, Sally Hawkins wystąpiła w czterech odcinkach satyrycznej serii "Mała Brytania". Co więcej, sama zajęła się pisaniem i współtworzyła skecze w BBC Radio 4, w programie "Concrete Cow". Jest też autorką scenariusza do filmu telewizyjnego "The Everglades". Sally Hawkins mogliśmy również oglądać w jednym z filmów Woody'ego Allena. We "Śnie Kasandry" aktorka wystąpiła u boku Colina Farrella i Ewana McGregora.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 27 kwietnia 1976

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 157 cm

Złoty Glob
Zdobyła Złoty Glob, 13 innych nagród oraz 32 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
W 1998 ukończyła Royal Academy of Dramatic Art (RADA) w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Jej rodzice Jacqui i Colin Hawkin są znanymi autorami i ilustratorami książek dla dzieci.
W 2007 roku na Festiwalu Telewizyjnym w Monte Carlo zdobyła Złotą Nimfę (Golden Nymph) dla najlepszej aktorki za rolę w filmie "Perswazje" ("Persuasion", 2007).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych