PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651383}

Wróg

Enemy
6,2 37 955
ocen
6,2 10 1 37955
5,6 31
ocen krytyków
Wróg
powrót do forum filmu Wróg

Co to był za klub?

ocenił(a) film na 2

Facet dostał klucz do klubu do którego należało jego alter ego. Trochę to dziwne, że nie wiedział że należy do tajemniczego klubu jako Anthony... to mogło trwać kilka miesięcy.

Czy aktor i jego alter ego mieszkali w dwóch miejscach w tym samym czasie?

Skoro miał halucynacje (np. że obok niego jedzie motorem jego sobowtór) to czemu kochanka/żona nie widziała jak sam ze sobą rozmawia?

W momencie gdy przyszła do uniwersytetu żona Anthoniego, po chwilowej rozmowie z Adamem wróciła do domu. Tam po chwili przychodzi Anthony i stwierdza, że sobie biegał, jest w koszuli spoconej... a w tym samym czasie przecież Adam miał klasę.

I najlepsze, kto miał wypadek jadąc tym samochodem? W radiu mówili o wypadku więc to nie był sen.

ocenił(a) film na 7
aplauz

Nie należy odbirać tego tak dosłownie. Ja go obejrzałem, nie skumałem tak jak (chyba) należy, ale czaiłem, że to nie jest tak, że jest drugi koleś i jest taki sam, tylko chodziło o jego drugie ja w środku. Film jest zrobiony bardzo higienicznie właśnie po to, żeby skumać te wszystkie szczegóły, symbole itp. Po przeczytaniu interpretacji i wyjaśnienia kogoś tam na FW oceniłem na 7, być może po kolejnym obejrzeniu wystawię inną notę.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
aplauz

Większość wymienionych sytuacji ma miejsce w podświadomości głównego bohatera w której walczy ze swoim alter-ego. Jest niewierny, popędliwy seksualnie i bojący się wejść w stały związek z obawy przed utratą wolności.

Wyłączenie radia było pozornym zakończeniem konfliktu. Jakiś puls z jego alter-ego mógł być jeszcze wyczuwalny, ale natychmiastowo go zabija, nie chcą słyszeć szczegółów tego wypadku - czyli tym samym zaprzeczając istnieniu aktora.

ocenił(a) film na 2
lepeczynlcn

Wolałbym żeby ktoś mi odpisał punktami bo widzę, że wybieracie po dwa punkty ale nie więcej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones