PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=466366}

Wrota do piekieł

Drag Me to Hell
5,4 42 486
ocen
5,4 10 1 42486
6,8 13
ocen krytyków
Wrota do piekieł
powrót do forum filmu Wrota do piekieł

Serio?
Ten film, to zwyczajna porażka. Nie wiem co autor miał na myśli nadając temu tworowi gatunek: horror. Gdyby miała to być parodia, to może dałabym 4 gwiazdki. Generalnie sam pomysł całkiem ok, główna aktorka też w porządku, natomiast jeśli chodzi o realizację i niektóre sceny - wołają o pomstę do nieba! Gryząca babcia w samochodzie (gumowa), zszywacz, wymiociny, koza, ręka w gardle do samego łokcia, i te durne teksty w stylu: "I beat you, old bitch!" Jak dla mnie - TRAGEDIA.
Koło horroru, to na pewno nie stało, koło komedii już prędzej, ale takiej, co nikt się nie śmieje z danej sceny samej w sobie, tylko z jej głupoty i niedorzeczności. ZDECYDOWANIE ODRADZAM!!!

użytkownik usunięty
ItRubsLotionOnItsSkin

A co jeśli Ci powiem, że to miks komedii z horrorem i w zamyśle był pastiszem gatunku?

ocenił(a) film na 2

Pastisz chyba nie pełni roli satyrycznej, a tu bardziej zalatuje mi parodią. Poza tym - w gatunku jest wyraźnie napisane HORROR, więc człowiek się nastawia na coś strasznego, mrożącego krew w żyłach. Gdyby w opisie gatunku było napisane CZARNA KOMEDIA, to może dałabym gwiazdkę więcej. W moim odczuciu - film jest bardzo zły i źle zakwalifikowany gatunkowo, a przez to drugie właśnie - robi jeszcze gorsze wrażenie na widzu (czyt. na mnie).
Ale każdy ma prawo do wyrażania własnego zdania :)
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
ItRubsLotionOnItsSkin

Co za głupi tok rozumowania :D "ojej, na filmwebie napisali że to horror, a to bardziej komedia, ojej pogubiłam się, mózg mi sie przegrał i muszę dać 2, bo nie potrafię mysleć samodzielnie i ocenić filmu bez zwracania uwagi na kategorię, do której został przydzielony, ojej" :D

ocenił(a) film na 2
yossarian84

Uuuu, trolle wyruszyły na żer... Nie mam w zwyczaju ich karmić :)

użytkownik usunięty
ItRubsLotionOnItsSkin

Nie jest parodią, ani tym bardziej satyrą, bo nie wyśmiewa stylu, tylko bawi się jego cechami i je nagina (czasami dla efektu komicznego, ale o niczym to jeszcze nie świadczy).
I sugeruję nie sugerować się sugestiami Filmwebu odnośnie gatunku filmowego, bo rzadko kiedy są one zgodne z prawdą (na ogół jestem przeciwnikiem klasyfikacji gatunkowej w sztuce).

ocenił(a) film na 2

Jeśli zatem zamysłem reżysera był komizm - w wielu miejscach się udało :)
I słusznie, nieraz ciężko nadać jakiemuś dziełu konkretną etykietę gatunkową.

ocenił(a) film na 7
ItRubsLotionOnItsSkin

Szczerze powiem, że prawie wyplułam herbatę, kiedy zobaczyłam filmwebową klasyfikację tego filmu. Byłoby ok, gdyby zaznaczyli, że jest to także komedia, bo inaczej ktoś, kto nie zna "horrorowej" twórczości Raimi'ego, zawiedzie się. Jak dla mnie ten film to bezwstydna satyra właśnie, która wyszydza i wyolbrzymia niektóre tandetne, idiotyczne wręcz zabiegi dość hojnie serwowane nam ostatnio w horrorach. Jednak nie bawmy się w klasyfikacje, bo faktycznie trudno tutaj dojść do porozumienia. Wiadomo tylko, że na pewno nie jest to film o jakim myślimy słysząc słowo "horror".

ocenił(a) film na 2
kulka180

DZIĘKUJĘ :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones