PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=763345}

Wszyscy wiedzą

Todos lo saben
6,4 18 415
ocen
6,4 10 1 18415
5,2 26
ocen krytyków
Wszyscy wiedzą
powrót do forum filmu Wszyscy wiedzą

Biedny Paco

ocenił(a) film na 6

Czy tylko mnie drażni to jak bardzo został wy****any Paco?!
Nawet "pa pa" mu nie powiedzieli jak wyjeżdżali. Stracił 300 tys, winnicę, kobietę, miłość, córkę... Jedyne co powiedzieli to "dziekuje, oddam". Jakby pozyczyli 15 zl na szlugi. CO się tam dzieje?

ocenił(a) film na 7
zmierzchokolik

A do tego jeszcze osiwiał i zrobił się chorowity...

ocenił(a) film na 5
kyle_reese

Nie zrobił się chorowity, tylko kaszlał, bo pewnie miał astmę jak jego córka...

ocenił(a) film na 6
zmierzchokolik

Z jednej strony tak. Ale z drugiej sam był sobie winny - to on najmocniej przekonywał, żeby jednak nie zgłaszać sprawy na policję (która momentalnie wykryłaby, że stoją za tym jacyś amatorzy, znaleźliby dziewczynę, i po sprawie). Zamiast tego bawi się w detektywa twardziela, w ekspresowym tempie sprzedaje winnicę i oczywiście sam jedzie przekazać okup porywaczom...

Zbyt mnie irytował przez cały film jego kompleks zbawiciela, żeby było mi go szczególnie żal :P

ocenił(a) film na 8
zmierzchokolik

od początku było jasno pokazane, że on kocha główną bohaterkę. Więc to nie jest tylko kompleks zbawiciela. Poza tym było im głupio, nie wiedzieli jak po wszytskim spojrzeć temu zbawicielowi w twraz. Byli wykończeni psychicznie i fizycznie. Chcieli jak najszybciej wrócic do Argentyny i zapomnieć o koszmarze. To wszytsko było bardzo realne. Tak samo bym chciała zrobić. Byłabym wdzięczna, ale też chciałaby uciekać. Nie umiałabym się odnaleźć w tej sytuacji

zmierzchokolik

Mam takie same odczucia. Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść. Zniszczyli człowieka i po prostu wyjechali. Tak samo zresztą ze sprzedażą ziemi- jak potrzebowali kasy to cena im odpowiadała, jak ciężką pracą zamienił ugór w winnicę to nagle poczuli się oszukani i twierdzili że ich wykorzystał.

ocenił(a) film na 7
katecat_filmweb

Świetnie to ująłeś

ocenił(a) film na 7
zmierzchokolik

Nie wiem, co robicie w kinie, ale raczej nie oglądacie filmu.
1. Jeśli tak bardzo kogoś uwiera, czy bohaterowie pożegnali się z Paco - tak, pożegnali się, jak przekazał im córkę.
2. "Murzyn zrobił swoje" - co miał biedny Alejandro powiedzieć? Miał paść na kolana? Zresztą panowie rozmawiali, Alejandro był przeciwny sprzedaży winnicy. Powiedział ostatecznie, że najpierw on uratował córkę - przekonując Laurę, żeby nie robiła aborcji, teraz musi to zrobić Paco.
3. Rodzina Laury miała pretensje, że ziemia została sprzedana zbyt tanio i Laura przyznała im rację - jednak podkreśliła też, że sprzedawała ziemię przyjacielowi, który potrzebował pomocy.
4. Ten argument o zgłaszaniu sprawy na policję jest śmieszny, skąd bohaterowie mogli wiedzieć, że to amatorzy? Irene zniknęła bezszelestnie, zostawiono wycinki z gazet o tym, jak brutalnie porwano i zamordowano dziewczynkę. Co mieli myśleć? Ej, Laura, to chyba twoja siostra robi cię w wała?

Trzeba tylko oglądać film, a nie żreć naczosy

Cerisier

To Laura potrzebowała pieniędzy na rozkręcenie firmy Alejandra. To było wyraźnie powiedziane. On dał tyle ile miał a ona się na to zgodziła. Co miał Alejandro powiedzieć? Prawdę córce. Skoro użyli argumentu "jest twoją córką więc ratuj" to powinni umożliwić mu nawiązanie z nią relacji córka - ojciec.

ocenił(a) film na 8
Cerisier

Dobrze prawisz.

Cerisier

Ej, "miszczu" oglądania filmów, nie chce mi się polemizować, ale tylko punkt 4.: "Ten argument o zgłaszaniu sprawy na policję jest śmieszny". Serio? Ginie ci córka i jednak rozkminiasz to, jak w Iranie po rodzinie (to aluzja do reżysera, bo tam nie działa policja) ?!? W normalnym kraju zgłaszasz na policję i jeżeli to poważna sprawa, to takich gówniarzy łapią w ciągu kilku dni. Nie kompromituj się, lepiej czasami żreć naczosy i mieć bekę z tego niż pouczać forumowiczów!

ocenił(a) film na 4
zmierzchokolik

“Wszyscy wiedzieli” a on biedny jedyny co nie wiedział? Żałosne to wszystko.

ocenił(a) film na 6
zmierzchokolik

Paco nie był taki biedny. W zasadzie to całe wydarzenie to było następstwo tego co zrobił 16 lat wcześniej.

ocenił(a) film na 5
2222

A co zrobił 16 lat temu? Sam tego nie zrobił, z pełną premedytacją oboje poszli do łóżka :-)

ocenił(a) film na 6
Ewiatko

Masz rację. Sam tego nie zrobił. Kobiety wcale nie są lepsze.

ocenił(a) film na 5
zmierzchokolik

Mnie drażniło, jak można być takim skończonym naiwniakiem , simpem i kukoldem jak on. W momencie kiedy ludzie już kręcą się wokół jego majątku, każdy to widzi łącznie z jego żoną, wpada babka i oznajmia że Irene to jego dziecko. A on tak to kupuje, zero wyjaśnień, zero pytań? Tak bez testów genetycznych na gębę taką wiadomość przyjąć za pewnik?

Przez to jego zachowanie wcale nie jest mi go szkoda, a raczej był irytujący.

klaun.szyderca

Mógłbyś dołączyć słownik do swojego postu? Nie wszyscy kończyli gimbazę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones