PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119831}

Wszystko jest iluminacją

Everything Is Illuminated
7,6 45 152
oceny
7,6 10 1 45152
7,2 10
ocen krytyków
Wszystko jest iluminacją
powrót do forum filmu Wszystko jest iluminacją

2/10

użytkownik usunięty

SYF jakich mało-- nie polecam klimat wsi totalnej --- za to polecam Mr Nobody tam jest dopiero klimat

ocenił(a) film na 9

Zastanawia mnie, jakim trzeba być pustym człowiekiem żeby o tym filmie powiedzieć syf.

użytkownik usunięty
kopernix

A ja się zastanawiam jakim trzeba być debilem by ocenić ten film 10/10------------------- zniżyłam się do twojego poziomu ale chyba było warto

"zniżyłam się do twojego poziomu ale chyba było warto" - nie zrozumiałam tego zdania.

użytkownik usunięty
Sztuczny_rarytas

jak można tego nie zrozumieć???:) jeżeli ktoś mnie obraża pisząc że jestem pustym człowiekiem bo określiłam owy film syfem to ja zniżyłam się do jego poziomu gdyż nazwałam go debilem --bo on ocenił film 10/10:) ale było warto:)

ocenił(a) film na 9

Przepraszam za mój nieprzemyślany komentarz! W końcu ocena to kwestia gustu a o tym się nie dyskutuje. Mnie urzekł nienachalny humor i koloryt postaci, ale każdy ma prawo do własnego zdania.

użytkownik usunięty
kopernix

przyjmuje przeprosiny, właśnie film to kwestia gustu pozdrawiam

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7

Moim zdaniem klimatów obu tych filmów nie można w ogóle porównywać, gdyż są zupełnie inne...

ocenił(a) film na 9

A Mr. Nobody ma klimat miasta totalnego? Porównanie równie sensowne jak "Nie polecam Casablanki, nuda, obejrzyjcie lepiej Shreka, tam to dopiero jest klimat". Brawo.

ocenił(a) film na 8

Sądząc

ocenił(a) film na 8
Mariusz1990

Ucięło mi post... jeszcze raz, może nieco inaczej... Jakość wypowiedzi, przeciwników tego filmu, jest polonistycznie tak zatrważająca, że pozwolę sobie przymknąć na nie oko...Dzieci Neo, nawet już dorosłe, pozostaną zawsze dziećmi Neo... Amen.

P.S. Może i film wybitny to nie był, może powstało setki od niego lepszych, ale ambicji i klimatu mu odmówić nie można. Chcesz porównywać "Mr. Nobody" i "Wszystko..." ok, Twoja sprawa... ale po co? Filmy należą do różnych gatunków i w kontekście nich powinny być oceniane... Porównywanie każdego filmu do każdego, jest jak szukanie murzyna wśród Eskimosów... bez sensu.

ocenił(a) film na 7
Mariusz1990

Według mnie film był bardzo dobry. Ostatnio byłam w kinie na Mr Nobody i trochę się rozczarowałam, ale to nie o tym post. Filmy są zupełnie inne i nie da się ich porównać. Poza tym, błagam was o zainwestowanie w słownik ortograficzy/ pracę nad interpunkcją / składnią etc., bo oczy mnie rozbolały. 'Syf' - gratuluję wysokiego poziomu wypowiedzi! I cóż za dobre uzasadnienie, dlaczego ci się nie podobał film (;

ocenił(a) film na 9
lakeofffire

A co to takiego klimat wsi totalnej? Jeśli ktoś byłby w stanie mi to wytłumaczyć byłbym wdzięczny;D

ocenił(a) film na 9

wpadło ci może do głowy że o klimat wsi właśnie chodziło i połowa tak wysokiej wysokiej oceny film dostał właśnie za to?

ocenił(a) film na 4
Pudelmylove

Film jest po prostu rewelacyjny , muzyka, klimat i ograniczenie dialogów ... masterpiece wg mnie !

użytkownik usunięty
Pudelmylove

niesamowite

ocenił(a) film na 8

Film według mnie bardzo dobry , oczywiście jest to obraz widziany oczami amerykańskiego Żyda ( odnajdującego swoją przeszłość na ukraińskiej prowincji ) Bardzo dobra muzyka , dialogi znakomity , zwłaszcza tłumaczenia w filmie pomiedzy młodym Żydem a Ukraińcem ( naprawdę także Żydem ) Znakomita rola dziadka. Film głęboki , pokazujący bezsens śmierci społeczności żydowskiej na Ukrainie. Także humor na dobrym poziomie.

ocenił(a) film na 8

A WIEŚ TOTALNA to ma być priorytatywne określenie ? Ten film miał mieć atmosfere biednej prowincji ukraińskiej połowy lat 90-tych ...

ocenił(a) film na 4
Sztorm68

nie połowy lat 90-tych tylko wtedy kiedy był kręcony czyli 2004 ;)

użytkownik usunięty

Syf, hm? Musiałaś nie zrozumieć tego filmu...

ocenił(a) film na 8

Klimat Wsi totalnej to reprezentuje twój język i treść komentarza/y. Krytyka tak, ale konstruktywna, poparta argumentami i bardziej wyszukanym językiem, interpretacja i odczucia kwestia gustu.

Mr Nobody przy tym to "syf" jak to określiłaś

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones