PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119831}

Wszystko jest iluminacją

Everything Is Illuminated
7,6 45 152
oceny
7,6 10 1 45152
7,2 10
ocen krytyków
Wszystko jest iluminacją
powrót do forum filmu Wszystko jest iluminacją

Dobry! :)

ocenił(a) film na 9

Film idealnie wyważony... zarówno dużo dobrego humoru jak i scen refleksji.
Świetna gra aktorska Wooda i Hutza (którego bardziej zawsze znałem z Gogol Boredllo :P).
Polecam każdemu, piękna historia pokazana w równie piękny sposób :) !

ocenił(a) film na 8
arturzw

W trakcie oglądania zastanawiałam się jak byśmy zareagowali gdyby w ten sposób pokazano w filmie amerykańskim Polskę. Chyba by nas krew zalała! :D
A wyważony jest ten film bardzo, mnóstwo przemilczanych, pozostawionych bez odpowiedzi niewygodnych pytań, jak choćby te o antysemityzm na Ukrainie. Dzięki temu można oglądać z otwartym umysłem, jak zwykłą historię o ludziach, bez osądzania, histerii i politycznej jatki.

Na oddzielne peany zasługują dialogi - angielski w wykonaniu Alexa to mistrzostwo świata! Dla anglofilów prawdziwa uczta! :D

ocenił(a) film na 10
Mahosia

A ja bym był zadowalony. Wolałbym taki obraz Polaków(antysemitów z przymrużeniem oka), niż bezwzględnych antysemitów taki który jest pokazany w ,,pokłosiu'' Pasikowskiego.

radzia

tacy też byli i nadal są niestety (choć oczywiście nie wszyscy)

ocenił(a) film na 10
goldeno

Znajdz mi kraj w którym ich nie ma:)We Francji,Niemczech czy innych krajach było kilka morderstw rabinów, więc jak któs mówi mi jakim to antysemickim krajem jestęśmy ogarnia mnie śmiech.Jednego do tej pory nie rozumiem rozstrzelać polaka komuniste to podczas wojny według niektórych był obowiązek,ale jezeli w tamtym okresie żyd był komunistą(było ich co niemiara) to był przejaw antysemityzmu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones