PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119831}

Wszystko jest iluminacją

Everything Is Illuminated
7,6 45 150
ocen
7,6 10 1 45150
7,2 10
ocen krytyków
Wszystko jest iluminacją
powrót do forum filmu Wszystko jest iluminacją

Piszę głównie po to, by ją polecić. Film jest bardzo dobry, ale powieść to arcydzieło, dużo głębsze, pięknie napisane i zawierające dużo więcej wątków niż film (np. prawie pół książki jest o sztetlu, jest też więcej o rodzinie Aleksa).

doorshlaq

Książka mnie zmiażdżyła. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz coś tak silnie i sugestywnie na mnie wpłynęło. Czytałam ją 3 razy i wciąż czuję niedosyt. Fragmenty dotyczące sztetlu były fantastyczne...

horenheb

A inne powieści Foera czytałaś? "Strasznie głośno, niesamowicie blisko" też jest piękne, choć może nie aż tak miażdżące.

We "Wszystko jest iluminacją" fragmenty o sztetlu to czysty geniusz, w dodatku z elementami realizmu magicznego, czego w filmie nie ma. Ale jak w sumie dałoby się to zmieścić w dwóch godzinach na ekranie?

ocenił(a) film na 9
horenheb

Czy ktoś posiada książkę w domu? Bardzo byłabym wdzięczna gdyby ktoś przesłał mi na pocztę kilka ostatnich wydarzeń z książki, a mianowicie od momentu spotkania z siostrą Augustyny. Chciałabym lepiej zrozumiec zakończenie. Każda forma książki mnie zadowoli: skan a nawet zdjęcia stron telefonem komórkowym (byle czytelne). Proszę.
agusia6317375@interia.pl

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones