PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=564}

Wyśnione życie aniołów

La vie rêvée des anges
6,8 7 395
ocen
6,8 10 1 7395
7,0 6
ocen krytyków
Wyśnione życie aniołów
powrót do forum filmu Wyśnione życie aniołów

Trafiłam na niego całkowicie przypadkowo, skacząc po kanałach, szukając na chwile coś sensownego by zatrzymać na chwile wzrok. Ten film przykuł moją uwagę, na tyle, że zostałam z nim do napisów. Przez kamery, ujęcia, wskazujące na kino niszowe, może też przez postacie i nie żałuję. Film mi się podobał.
Jak dla mnie był nie wymuszony, co bardzo sobie cenie. Był dość prosty i lekki w odbiorze, mimo że wesoły nie był.
Mamy młode dziewczyny z marzeniami, z jakimiś planami. Mażą o szczęściu, o miłości, wolności, niezależności. Trochę ten film pokazuje jak młodzieńcze założenia, wizje i te marzenia rozbijają się o rzeczywistość. Że życie nie koniecznie jest takie jakie może nam się wydawać, uczucie , miłość też może być złudna o czym się przekonała Marie, która najprawdopodobniej w skryciu marzyła właśnie o prawdziwym uczuci. Ja tak odebrałam ten film. Jako proces poznawania realiów, przez młode osoby. Typowa konfrontacja marzeń młodzieńczych i rzeczywistości. Jeszcze ta ostatnia scena jak Isa zawsze wesoła, niezależna, wolna, jednak skończyła w masowej fabryce wśród zmęczonych życiem i styranych kobiet.
Ja w ogóle lubię francuskie kino, nagrodom się nie dziwię, choć wiadomo Cannes też lubi francuskie filmy... W każdym razie myślę , że przekaz tego filmu jest naprawdę nie skomplikowany i prosty, dziwie się jeśli ktoś nie potrafi rozszyfrować jego sensu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones