PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=636044}

Wysoka fala

Chasing Mavericks
7,3 17 366
ocen
7,3 10 1 17366
5,3 3
oceny krytyków
Wysoka fala
powrót do forum filmu Wysoka fala

O Jayu dla Jaya

ocenił(a) film na 10

Niezwykła historia, cudowna, wzruszająca, opowiedziana w sposób zwykły, a zarazem magiczny.
Oglądałam ją z zapartym tchem, ogromnym zainteresowaniem i niedowierzaniem.
Historia Jaya, chłopaka który nie miał nic, a walczył o wszystko.
Wytrwale, pewnie, podążał za obranym przez siebie celem - legendarną falą Maverick.
Do tej pory nie wierzyłam, że filmy biograficzne mogą być ciekawe, bo na takowy nie trafiłam.
Ale "Wysoka fala" jest fenomenem, absolutnym królem nowości 2012 roku.
"Polecam" nie jest wystarczającym słowem na to, jak bardzo zachęcam wszystkich do obejrzenia go.
"Wzruszające" nie oddaje wystarczająco dobrze stanu emocji po skończonym seansie.
"Niesamowite" nie jest dobrym słowem na określenie determinacji i wytrwałości Jaya
w spełnieniu swoich marzeń.
Żadne słowo nie określi dobrze tego filmu. Jest jednak słowo, które powinno nasunąć się na myśl każdemu z nas już po seansie.
"Inspirujący". Taki właśnie jest ten film, taka jest ta opowieść.
Inspiruje do spełniania swoich marzeń, dążenia do wytyczonych celów, ważnych dla nas,
za wszelką cenę. Bo, jak to napisał Jay, "Należy czerpać radość ze wszystkiego. Trzeba cieszyć się wszystkim, co daje nam życie. Mamy na to tylko jedną szansę, która trwa krótką chwilę. Dlatego smakujmy ją."

ocenił(a) film na 7
elena_1028

"Do tej pory nie wierzyłam, że filmy biograficzne mogą być ciekawe, bo na takowy nie trafiłam."-chyba żartujesz pełno takich filmów ciekawych powstało.

ocenił(a) film na 10
aronn

Nie wątpię, że tak, jeżeli ktoś lubi ten gatunek :) Ja wielką fanką biografii nie jestem, wobec czego nie oglądałam ich jakiejś zadziwiającej ilości oraz, przede wszystkim, zazwyczaj patrzę na nie z przymrużeniem oka ;)
Dlatego, żeby przypadkiem nie obrazić żadnego fana filmów biograficznych, pragnę sprostować - to jest wyłącznie moja opinia, a wiadomo, że każdy ma swoje zdanie, które szanuję. :)

elena_1028

Zgadzam sie z Tobą w 100 % !!! Świetnie to ujęłaś ;)
Ten film bardzo pozytywnie mnie zaskoczył !!! Wywarł na mnie ogromnie pozytywne wrażenie !!! Zasłużone 10/10 !!!
Pozdrawiam fankę ;)

elena_1028

Świete słowa,pięknie napisane i bardzo prawdziwe !!! Gdy mam doła,to chętnie wracam do tego filmu,a on dodaje mi sił,by walczyć o to,co dla mnie ważne, by sie nie poddawać, nawet gdy inni w to nie wierzą i się poddają - bo tak naprawde wiara dodaje nam sił - "Bo czym, że było by życie bez niej?..."
Pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 8
elena_1028

:)...ładnie napisane...niczym z folderu reklamowego:)
Tym razem jednak ta reklama dla mnie była by bardzo trafna bo podobne odczucia miałem po seansie...
Oczywiście zdaje sobie sprawę że film jest przesłodzony, schematyczny, powiem nawet że przewidywalny i to nie dlatego że wiedziałem cokolwiek o Jayu przed seansem. Jak dla mnie Wysoka fala jest za bardzo familijna, za dużo w niej potosu. A mimo tego oglądało mi się go bardzo dobrze, wręcz chyba za dobrze:)...być może to przez piękne zdjęcia i niesamowite ewolucje, być może dzięki Butlera, a może udzieliło mi się to dążenie do niemożliwego, utożsamiłem się z bohaterem. Nie wiem, jednak Wysoka fala została w mojej głowie po jej obejrzeniu...sam się sobie dziwie i nie umiem tego do końca wytłumaczyć.
Więc czy film jest "Inspirujący"?...owszem...dam 8 choć mam ochotę dać więcej...wstrzymam się jednak, gdyż film zmotywował mnie do zrobienia czegoś o czym od dawna marzyłem...jeżeli mi się to uda to wtedy to cukierkowe gów...enko zgarnie komplecik:)

ocenił(a) film na 10
ppp84

Ja też nie byłam stuprocentowo przekonana, czy dać najwyższą notę. Ostatnio dla odświeżenia włączyłam, gdy film leciał na HBO i... mam pewność, że ocena nie była błędem. Wciąż maksymalny poziom emocji, pomimo swojej "familijności" ;-)
Wydaje mi się, że czasem te, jak to nazywasz, cukierkowe gów*enka dają do myślenia bardziej, niż można by sie po nich spodziewać ;))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones