PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1002}

Wywiad z wampirem

Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles
7,7 309 764
oceny
7,7 10 1 309764
6,9 27
ocen krytyków
Wywiad z wampirem
powrót do forum filmu Wywiad z wampirem
pomsta1350

Ja też! Już od dziecka jest moim ulubionym, a minęło już dobre ponad 15 lat. Zawsze chętnie do niego wracam, nieważne ile razy obejrzę.

ocenił(a) film na 10
Lucy_chan

Też jest to mój ulubiony film od dnia kiedy byłem na nim w kinie jako dzieciak. Ten film to arcydzieło. Muzyka, scenariusz, postacie, charakteryzacje, klimat, poprostu dzieło sztuki, ten film nie ma słabych stron. Ubolewam tylko, że ci sami tworcy i aktorzy nie stworzyli królowej potępionych bo film został zupełnie sknocony. Z perspektywy lat mogę śmiało powiedzieć że jest to najlepszy film jaki widziałem w życiu.

użytkownik usunięty
pomsta1350

powstał... Blade.
Przynajmniej promuje postawę/wzorzec konkretnego silnego samca alfa, który wyraźnie potrafi zapanować nad instynktami, podejmować męskie decyzje stając po stronie dobra i zrobić ze złem istny rozpierd*l. Bez ciotowatych dialogów, zachowań, dumania, srania, filozofowania nad życiem.

ocenił(a) film na 9

Unsuccessful troll is unsuccessful

ocenił(a) film na 10
pomsta1350

Jak na mój gust to konkuruje z nim - Co robimy w ukryciu :) :D
Oczywiście klimat całkiem inny,właściwie to taka parodia wszystkich filmów o wampirach,ale POLECAM ;)

ocenił(a) film na 8
Z_na_poddaszu

A wiesz, że powstaje teraz wersja o wilkołakach? ;) Nie mogę się doczekać.
Pierwsza część to była jedna z najlepszych wampirzych parodii jakie widziałam. Główny bohater to chyba wzorowany na Louisa. Taki tam dandys, któremu żal ofiar a z ich śmierci robi niemalże elegancki rytuał.

ocenił(a) film na 10
littlelinkinquar

Na prawdę?Chętnie obejrzę,ale mam nadzieję,że następna cześć nie będzie kiepska(jak to w dużej mierze bywa) ;) Co do podobieństwa,to chyba żaden z wampirów w tym filmie, nie szanował ludzkiego życia...

ocenił(a) film na 8
Z_na_poddaszu

Mnie się wydaje, że jednak dandys trochę żałował swoich ofiar. Przecież gdy kogoś zabijał robił z tego ceremonię: kolacja, kwiaty. Jedynie te serwetki to tylko dlatego bo nie chciało mu się sprzątać krwi ; )
I nie zapominajmy, że mieli ludzkiego kolegę, którego sami nie tknęli.

ocenił(a) film na 10
littlelinkinquar

Myślę,że robił z tego raczej ceremonię dla zabawy ;] ,niż dla "uprzyjemnienia" ostatnich chwil życia tych ludzi,nie wspominam już o zabawię "w kotka i myszkę" z Nickiem,przed jego przemianom.A co do Stu,to faktycznie nie zrobili sobie z niego kolacji :D

ocenił(a) film na 10
pomsta1350

Też w to wątpie.Film jest świetny muzyka,kostiumy,gra aktorska a przede wszystkim rewelacyjny klimat.Jest to film do którego często wracam :)

ocenił(a) film na 10
pomsta1350

mam tak samo ten film jest poprostu genialny

ocenił(a) film na 9
normalny77

Dzisiaj w tv.. Sluchawki i jechane :)

ocenił(a) film na 8
styka1991_1302

Oglądam. Cudowny film.

ocenił(a) film na 9
pomsta1350

W pełni się zgadzam, że to dzieło kompletne. Dotąd jedynym filmem jaki widziałem, dotrzymującym kroku pod względem klimatu, był "Wilkołak" z Benicio del Toro.

ocenił(a) film na 7
odysekgln

Jest super!

ocenił(a) film na 9
pomsta1350

1994
Magiczny rok .
"KRÓL LEW" Roba Minkoffa i Rogera Allersa , "FORREST GUMP" Roberta Zemeckisa , "SKAZANI NA SHAWSHANK" Franka Darabonta , "PULP FICTION" Quentina Tarantino , "LEON ZAWODOWIEC" Luca Bessona , "CZERWONY" Krzysztofa Kieślowskiego , "NAIWNIAK" Roberta Bentona , "QUIZ SHOW" Roberta Redforda , "ED WOOD" Tima Burtona , "NIEBIAŃSKIE ISTOTY" Petra Jacksona , "JEDZ I PIJ MĘŻCZYZNO I KOBIETO" Anga Lee, "WICHRY NAMIĘNOŚCI" Edwarda Zwicka , "KRÓLOWA MARGOT" Patrice'a Chereau , "CZYSTA FORMALNOŚĆ" Giuseppe Tornatore , "HUDSUCKER PROXY" Joela Coena , "URODZENI MORDERCY" Olivera Stone'a , "W SIECI" Bary'ego Levinsona , "PRISCILLA KRÓLOWA PUSTYNI" Stephana Elliotta , "BACKBEAT" Iana Softleya , "WERSJA BROWNINGA" Mike'a Figgisa, "Z HONORAMI" Aleka Keshishiana , "OSTATNIE UWIEDZENIE" Johna Dahla , "KSIĄDZ" Antonii Bird , "BŁĘKIT NIEBA" Tony'ego Richardsona, "SPALENI SŁOŃCEM" Nikity Michałkowa , "ZAWRÓCONY" Kazimierza Kutza , "WRONY" Doroty Kędzierzawskiej ,
"WILK" Mike'a Nicholsa , "WYWIAD Z WAMPIREM" Neila Jordana , "FRANKENSTEIN" Kennetha Branagha , "KRUK" Alexa Proyasa ,"CIEŃ" Russela Mulcahy ,
"SPEED" Jana De Bonta , "PRAWDZIWE KŁAMSTWA" Jamesa Camerona , "MAVERICK" Richarda Donnera , "GLINIARZ Z BEVERLY HILLS 3" Johna Landisa , "UCIECZKA GANGSTERA" Rogera Donaldsona , "GWIEZDNE WROTA" Rolanda Emmericha , "KSIĘGA DŻUNGLI" Stephena Sommersa ,"DZIKA RZEKA" Curtisa Hansona , "STRAŻNIK CZASU" Petera Hyamsa , "NA ZABÓJCZEJ ZIEMI" Stevena Seagala , "WYATT EARP" Lawrence'a Kasdana , "DRUŻYNA ASÓW" Williama Friedkina , "BARWY NOCY" Richarda Rusha ,
"MASKA" Chucka Russella, "GAZETA" Rona Howarda , "JUNIOR" Ivana Reitmana , "CZTERY WESELA I POGRZEB" Mike'a Newella , "GŁUPI I GŁUPSZY" braci Farrelly , "NAGA BROŃ 33 i 1/3" Petera Segala ,"FLINSTONOWIE" Briana Levanta , "ŚNIĘTY MIKOŁAJ" Johna Pasquina , "CUD NA 34. ULICY" Lesa Mayfielda , "KIESZONKOWE" Richarda Benjamina , "ZŁOTO DLA NAIWNYCH" Paula Weilanda, "SPRZEDAWCY" Kevina Smitha...


Aż szkoda, że Amerykańskiej Akdemii Filmowej zabrakło odwagi i nonkonformizmu przy wręczaniu Oscarów podsumowującyh ten zdumiewający rok.
Gdyby przyznali Oscara w kategorii "Najlepszy film" właśnie filmowi KRÓL LEW, byłoby to piękne zwieńczenie blisko 100 lat animacji filmowej i nowe otwarcie. No i zaiste był to film, który ryknął najgłośniej. Rozdzierał serca. Na strzępy. Zaiste była to najdojrzalsza animacja, ale też największe wydarzenie roku. Rezonans tego filmu był bezdyskusyjnie największy, pomimo wybitnych ze wszech miar konkurentów.
KRÓL LEW był katartycznym doświadczeniem żywcem wyjętym z tragedii greckiej, opowieścią o śmierci, traumie i przepracowaniu, a następnie przezwyciężeniu jej, bez zaprzeczania jej.
Śmierć pozostawała w pamięci, naznaczała na całe życie. Nie wolno jej było wymazać, zanegować pomimo usilnych prób (hakuna matata). Śmierć jest taką samą wartością jak życie. Bez tej pierwszej nie docenialibyśmy tej drugiej. Dlatego w spotkaniu ojca z synem w chmurach po latach, Mufasa gniewnie mówi Simbie: ZAPOMNIAŁEŚ MNIE. ZAPOMNIAŁEŚ MNIE I ZAPOMNIAŁEŚ, KIM JESTEŚ. PAMIĘTAJ!

Nie sposób zapomnieć.

ocenił(a) film na 9
AutorAutor

Z tym Królem Lwem to bym nie przesadzał, choć ja miałem 15 lat kiedy go wyświetlano w kinach więc może miałem trochę inną wrażliwość. Ale co do kuriozalnego 1994 roku, w którym wyszło tyle świetnych filmów - jak najbardziej, w 110% - ZGODA. Dodałbym jeszcze do listy (z której nota bene niemal wszystko obejrzałem) kilka innych wartych polecenia z tego roku: "PŁYTKI GRÓB - Danny'ego Boyle'a, niedoceniany RAPA NUI - Kevina Reynoldsa, NAD OBRĘCZĄ - Jeffa Pollacka, SZALEŃSTWA KRÓLA JERZEGO -Nicholasa Hytner'a, ŚMIERĆ i DZIEWCZYNA - Polańskiego, NOWY KOSZMAR WESA CRAVENA - Wesa Cravena, KLIENT - Joela Schumachera, FARINELLI - Gérard Corbiau, DON JUAN DE MARCO - Jeremy Levena,

ocenił(a) film na 9
Kazikowy

Faktycznie, kilka mi umknęło. Dzięki!
To był magiczny rok.
Jak 1976/1977 i 1956/1957.

ocenił(a) film na 8
pomsta1350

Ciężko będzie. Takie filmy były wyjątkowe i wbrew pozorom bardzo nowatorskie. Nawet jeżeli zupełnie nierealistyczne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones