PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=173500}

Wyznania gejszy

Memoirs of a Geisha
7,6 188 924
oceny
7,6 10 1 188924
6,1 14
ocen krytyków
Wyznania gejszy
powrót do forum filmu Wyznania gejszy

Amerykanie zwykle kiedy się biorą za takie produkcje , wykazują się dużą ignorancją. Zastanawiam
się , dlaczego w filmie o gejszach występują niemal same Chinki? Zarówno Ziyi Zhang (główna rola
- Sayuri) jak i Li Gong (Hatsumomo) to Chinki i nic wspólnego z Japonią nie mają. Troszkę mnie
drażni taka ignorancja, może dla nich ''skośnoocy'' są tacy sami , ale ja np. przesiedziałam trochę w
Japonii i gwarantuję , że da się odróżnić Japończyka od Chińczyka. Podobną ignorancją
Amerykanie wykazali się w ''Ostatnim samuraju''... zaczynam odnosić wrażenie , że może powinni
ograniczyć się do ekranizacji komiksów , a kulturę japońską zostawić Japończykom...

ocenił(a) film na 9
Veiller

Dlaczego masz pretensje akurat teraz? Dlaczego przy tym filmie? Widziałaś może "Wodę dla słoni"? Tam Pattinson gra Polaka i jakoś nikt nie czepia się tego, że w tej roli nie pojawił się na przykład... dajmy na to Zakościelny. W "Troi" Brad Pitt gra Achillesa. Czy ktokolwiek się temu sprzeciwił sądząc, że w tę postać powinien wcielić się którykolwiek z greckich aktorów? Szczerze powiedziawszy nie sądzę...

ocenił(a) film na 8
lothina

Gdybym zobaczył Pattinsona na ulicy w Warszawie wcale bym nie zaczął się zastanawiać, czy jest Polakiem czy nie. Temat gejsz rusza zachód między innymi ze względu na egzotyczną estetykę, w której dużą rolę odgrywają detale. Twarz Chinki w stroju japońskiej gejszy to nie jest taki znowuż detal, to dysonans. Chinki wydają mi się ładniejsze, mają bardziej europejską twarz, więc po prostu łatwiej dopasować je do naszych kanonów. W filmie o Japonkach chciałbym zobaczyć Japonki.
A Achillesa musiał grać pół-bóg, więc Brad Pitt się zgadza.

ocenił(a) film na 9
Pudelmylove

Nie będę wypowiadać się na temat różnic pomiędzy wyglądem azjatyckich kobiet, gdyż nie mam o tym bladego pojęcia i dla mnie nie stanowi to różnicy. Zdaję sobie sprawę z tego, że kogoś może to razić, każdy ma do tego prawo, którego odebrać mu nie można. Wciąż jednak zostaję przy swoim - ludzie czepiają się aktorów w filmach o Azji, a nie zwracają uwagi na filmy europejskie czy amerykańskie, w których również pojawiają się tego typu błędy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones