PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=173500}
plakat filmu Wyznania gejszy

Wyznania gejszy

Memoirs of a Geisha
7,6 185 027
ocen
7,6 10 1 185027
38 241
chce zobaczyć
5,7 9
ocen krytyków
Wyznania gejszy
powrót do forum filmu Wyznania gejszy
 • Właściwie ta historia była bardzo dziwna. Przecież Sayuri była o wiele mlodsza od prezesa. Różnica wieku musiała być ogromna, skoro spotkała go pierwszy raz mając 9 lat. Prezes wręczając jej lody, mówił że jego dzieci je uwielbiają. I jeszcze jedna rzecz troche mnie zdziwiła. Na pocztątku filmu mówiono, że gejsze nie sprzedają swojego ciała. Chodzą dokładnie ubrane, nie wystawiają swojego ciała, a po wojnie kiedy gejsza wróziła do zawodu, wcale nie była taka skromna. Pokazuje to m.in. kąpiel z mężczyznami w tym (nie wiem jak to nazwać) jeziorku ?

 • Kimie Ta różnica wieku też mnie zdziwiła. Może w książce (której niestety nie czytałam) jest napisane o ile lat Prezes był od niej starszy. Mam nadzieję, że ktoś kto czytał książkę nam to wyjaśni.

 • kamyksc ocenił(a) ten film na: 8

  Nina_1986 Gdy miała 14 lat on miał 40 -42 nie więcej.Wyczytala kiedy sie urodził w gazecie wiec byl po 30 jak sie spotkali .

 • julialejkowska ocenił(a) ten film na: 8

  Kimie Różnica wieku też mnie zastanowiła. Prezes kupując jej lody musiał mieć chyba co najmniej 20 lat...

 • Kiki_Kot ocenił(a) ten film na: 9

  Kimie Było między nimi ok. 25 lat różnicy, więc w filmie jest to całkiem dobrze ujęte, bo między aktorką grającą Sayuri, a aktorem grającym Prezesa jest równo 20 lat różnicy. :)

  Co do "Na pocztątku filmu mówiono, że gejsze nie sprzedają swojego ciała. Chodzą dokładnie ubrane, nie wystawiają swojego ciała, a po wojnie kiedy gejsza wróziła do zawodu, wcale nie była taka skromna." - właśnie to chciano pokazać, że wojna diametralnie zmieniła oblicze Japonii. Również kulturowo została ona w jakimś stopniu zdewastowana, mocno zaczęły mieszać się wpływy amerykańskie = frywolne podejście do nagości, cielesności itd. Co więcej pojawiło się mylne postrzeganie gejszy, jako prostytutki. Do dzisiaj zresztą wiele osób, w ten sposób myśli o tej profesji, zupełnie nie kojarząc, że gejsza była kobietą sztuki, która miała uatrakcyjniać wieczory mężczyznom w zdecydowanie bardziej wysublimowany i inny sposób niż prostytutka.
  Więc to co widzieliśmy w filmie w okresie po wojnie, to właśnie ukazanie tego rozkładu obyczajów i kultury, w którym niektóre gejsze brały aktywny udział (a przynajmniej tak pokazuje nam to film ;)).