PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630808}

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

X-Men: Days of Future Past
7,4 166 973
oceny
7,4 10 1 166973
7,1 26
ocen krytyków
X Men: Przeszłość, która nadejdzie
powrót do forum filmu X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

Chodzi mi o kolejność wydarzeń przedstawionych we wszystkich filmach?

narin2o3

X-Men: Pierwsza Klasa
X-Men Geneza: Wolverine
X-Men
X-Men 2
X-Men: Ostatni Bastion
Wolverine
X-Men: Przyszłość, która nadejdzie

ocenił(a) film na 8
hr_dooku

" Wolverine " jest zupełnie osobnym filmem i nie powinno się go mieszać z resztą universum X-Men.

ocenił(a) film na 10
narin2o3

First Class działo się w 1962.
Origins w latach 80-tych.
X1, X2, X3 w latach 2000+.
The Wolverine parę lat po X3.
DOFP ma się dziać 10+ lat po X3 w 2023, a jak umysł Logana zostanie wysłany w przeszłość by zmienić przebieg wydarzeń, to 11 lat po First Class czyli w 1973.

ocenił(a) film na 8
deamon82

Genezę możesz pominąc bo fox się nawet do niej nie przyznaję, ten film odstaję całkowicie od reszty, możnaby wymieniac ale szkoda na to czasu

ocenił(a) film na 10
ataksobie

Nikt nie mówi, że się nie przyznaje, każdy z filmów się liczy, tak powiedział Singer. Singer wziął pod uwagę to, że Loganowi wszczepili adamantium w 1982, dlatego w 1973 będzie miał kościane pazury w DOFP. Origins się liczy, uwzględniali wydarzenia z tego filmu tworząc kampanię reklamową dla Bluray The Wolverine. Poza tym w samym filmie The Wolverine jest zdjęcie Logana z Origins, a on sam wspomina Kaylę.

ocenił(a) film na 8
deamon82

Ale mimo wszystko,scena z filmu Orgins w której to Logan walczy w normandi w czerwcu 1944 roku. A teraz scena z Wolverina. Proszę Logan jest we wrześniu 1945 roku w Japonii. Trochę głupio. Co prawda oficerów AMERYKAŃSKICH czasem przerzucano z frontu w europie na front na pacyfiku, ale z żołnierzami było trochę inaczej. A czy już na początku lat 70 siątych Logan z bratem nie latali śmigłowcami po Wietnamie gdzie Stryker ich zwerbował ? A gdzie jego brat z hasłem "zawsze razem". Wtedy jeszcze obowiązywało .Nie da się ukryc że są to rażące błedy. Było zdaje się też jego zdjęcie ze Storm. Można przecież pominąc jakąś produkcje bez uszczerbku na pozostałych i zbudowa wszystko na nowo. To w końcu świat filmu. Orgins ma tyle rażących błędów i niespójności z X men 1 i First Class że aż nie chcę się tego pisac.Nie pamiętam z filmu aby wspominał jaką kolwiek inną kobietę po za Jean z którą z resztą ucinał sobie miłe wieczorne pogawędki omało nie zabijając swymi ostrzami nowej kobiety. Logan z orgins wygląda jak bohater z filmów epoki VHS kiedy to za naszym ulubieńcem widzieliśmy efektowne wybuchy w których po ostrej jatce gineli jego wrogowie . Efekty też nie porażały . X men i X men 2 miały o wiele lepsze . Ja np. chętnie bym zobaczył reboot w którym moglibyśmy na równi oglądac Logana z historią Williama Strykera który męczył się ze swoim życiem tocząc swoją prywatną wojnę i martwiącego się o swoje życie rodzinne. Gdzie moglibyśmy zobaczyc jakieś misje drużyny składającej się z kilku popaprańców z których Logan po za swoimi zdolnościami się nie wyróżnia dobrocią serca. Na taki film liczyłem po X 2 a w bodaj w 2009 roku dostałem film który nie nadawał się nawet dla zwykłych miłośników kina akcji przez te mierne efekty. I najważniejsze jak Deadpool (jeżeli można to coś w ogóle do niego przyrównac) był w stanie wyginac ręce z tymi mieczykami ?

ocenił(a) film na 8
ataksobie

Wszystkie nieścisłości można wytłumaczyć, w DOFP widzę, że zaczynają(wózek i Cerebro). Geneza jest częścią serii, nikt się jej nie wyrzeknie, poza tym sporo osób uważa, że to całkiem niezły film(ocena 7,4 przy 90 tys. głosach, First Class ma 7,3 przy 82 tys. wiem, że to słaby wyznacznik, ale nie można po tym powiedzieć, że to badziew). Poza tym nie widzę nic rażącego, co nie mogłoby być wyjaśnione w innych filmach lub sensownym rozumowaniem z naszej strony.

ocenił(a) film na 10
ataksobie

Skończył akcję we Francji, to poleciał do Japonii. Victor mógł być więziony w innym miejscu, lub nie wiedzieć gdzie więzionu jest James. Niektórzy poprostu na siłę szukają ,,rażących błędów".
Sam film Origins nie był dobry, Deadpool wyglądał kipesko, ale nieścisłości z innymi częściami są do wyjaśnienia.

ocenił(a) film na 8
deamon82

Akcje we francji ? On był zwykłym szeregowcem . Po akcji we francji stałby się okupantem w niemczech lub sojusznikiem we francji korzystającym z uciech tamtych czasów. Skoro już w historie wkraczamy to nie bardzo widzę na jakiej to wyspie w 1945 roku mógułby byc schwytany skoro Japończycy nie mieli już jak przewozic posiłków na opanowanych przez USOwskie łodzie podwonde wodach. I wątpie że bawili by się w wysyłanie w ciężkiej sytuacji jeńców wojennych przy innych zapotrzebowaniach Fakt faktem że można Orgins pominąc i nie stracic nic z fabuły całej serii. Może i nieścisłości są do wyjaśnienia ale raczej na siłę . Ja osobiście wolę Orgins traktowac jako osobny film i wtedy nie widzę już nic rażącego bo chodź 3 częśc nie wypada jasno to jest do obejżenia i jak najbardziej wpasowuję się do reszty. Z prequelami jest tak że jak się nie przemyśli ich dobrze to wychodzi seria wydarzeń które prowadzą do czegoś innego niż do wydarzeń ukazanych do filmu do którego niby mają nawiązywac . Widzę że jeden z przedmówców wspomniał tu o Celebro. Internauci czepiali się "że jak to Bestia, przecież Magneto i Profesor stworzyli to cudo ,była o tym mowa w X1" i nie zgadzam się z tym . W First Class była przecież scena w której wynalazek Bestii został zniszczony natomiast Celebro znane z pozostałych odsłon jest już dziełem właśnie Magneta i Profesora więc wszystko się zgadza i tu nie ma się o co czepiac.

ocenił(a) film na 8
ataksobie

Amen

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones