PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630808}

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

X-Men: Days of Future Past
7,4 166 957
ocen
7,4 10 1 166957
7,1 25
ocen krytyków
X Men: Przeszłość, która nadejdzie
powrót do forum filmu X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

Oscar?

ocenił(a) film na 8

No i stało się! "X-men przeszłość która nadejdzie" nominowany do Oscara w kategorii najlepsze efekty specjalne. Według mnie ma naprawdę spore szanse (chociaż mogę być nieobiektywna bo oprócz "Interstellar" nie widziałam reszty nominowanych filmów)
Jak dla mnie ta część jest najlepszą ze wszystkich X-menów a efekty specjalne naprawdę są niesamowite! Trzymam kciuki!
Z niecierplniecierpliwością czekam na kolejną część z "młodszą wersją" naszych bohaterów. Po "pierwszej klasie" nie do końca się przekonałam do tych aktorów, ale po tym co pokazali w tej części - a głównie James McAvoy, naprawdę polubiłam tą obsadę. A Jamesowi dałabym za tą rolę nominację w kategorii "najlepszy aktor drugoplanowy". Poważnie! Wielki talent!

bloody_slayer

Zgadam się w 100 %, teraz zobaczymy jak kolejni aktorzy poradzą sobie z rolami młodych x-menów czyli postaciami takimi jak Jean Grey, Storm i cyklop :)

ocenił(a) film na 9
bloody_slayer

Strażnicy galaktyki tez mają spore szanse ;-) A co X Menów to zgodzę się że to najlepsza część. Liczę że zdobędą Oscara ale Strażnikom tez mocno kibicuje ;-) Btw James McAvoy był wspaniały!

ocenił(a) film na 8
deragorn

Konkurencję ma sporą, ale może da radę. Zobaczymy. Ale ogólnie chyba nie popisali się nominacjami w tym roku. Ubiegłoroczne typy bardziej przypadły mi do gustu.
Chociaż tym razem to polski film ma szansę na Oscara :)

ocenił(a) film na 10
bloody_slayer

Osobiście uważam, że ten film powinien dostać oscara za montaż, który w przypadku tego filmu był baaaaaardzo ważny. Dzięki dobrze poukładanym scenom, nawet wtedy kiedy "skakali" 50 lat wstecz i do przodu na zmiane, trudno było się pogubić nawet tym co się są obeznani w tej serii. A o kapitalnie zmontowanej scenie z Quiksilverem nawet nie wspomnę :)) A za efekty zapewne dostanie Ewo Planety małp., a szkoda bo liczę tutaj po cichutku właśnie na DOFP a nie np. Interstellar, bo film Nolana zgarnął 5 nominacji więc ma większe szansędostać jakiegoś Oscara niż X-Meni :)

ocenił(a) film na 10
bloody_slayer

Widziałem wszystkie z kategorii "efekty specjalne" i moim faworytem tez jest X-Men, nie tylko za scenę z Quicksilverem ale także za teleporty Blink i kapitalna scena przeniesienia stadionu przez Magneta (w innym temacie też już o tym pisałem ;) )
Z pozostałych to inne Marvelowskie: Kapitan Ameryka i Strażnicy Galatktyki oczywiście też świetne efekty jak w większości z tej stajni :)
Interstellar to dla mnie najlepszy film tego roku, efekty też godne podziwu, jak to u Nolana jak najmniej komputera, więcej "klasycznych" metod
Ewolucja Planety Małp - dobry film ale jeżeli wygra to trochę sie zdenerwuje. Tak małpy są ładnie wykonane, naturalnie sie poruszają, ale nie wiele poza tym, nie ma efektów podczas których wstrzymywał(a) byś oddech.
Dla porównania kilka lat temu film z komputerowo wygenerowaną małpą (również niezastąpiony Andy Serkis) King Kong dostał akurat zasłużonego Oscara za efekty, bo była ich tam masa i to naprawdę wbijających w fotel, nie to co tutaj.

Oscar dla DOFP !

ocenił(a) film na 9
Psychol_91

Małpy zasłużyły na tego oscara właśnie za motion capture i przedstawienie małp.

bloody_slayer

Wg mnie, tak już na chłodno największe szansę na Oscara mają strażnicy Galaktyki (za świetne połączenie efektów komputerowych i tych :tradycyjnych", czyli kostiumów, scenografii i designu) oraz Ewolucja Planety Małp (za świetnie przedstawione małpy - widać pełno emocji itp.)

ocenił(a) film na 9
bloody_slayer

Małpy powinny dostać tego oscara (mimo, że zdecydowanie wolę DOFP).
Ale najpewniej wygra go interstellar, bądź strażnicy.

ocenił(a) film na 8
bloody_slayer

Nie ma dziwne, że podziwia się efekty specjalne w tym filmie. Po prostu zachwycają.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones