Złe wychowanie Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018 1 godz. 30 min.
6,4 8 370
ocen
6,4 10 8370
8 802
chce zobaczyć
6,7 14
ocen krytyków
{"rate":6.714286,"count":14}
powrót do forum filmu Złe wychowanie Cameron Post
 • undercover997 ocenił(a) ten film na: 3

  Po prostu wstali rano, zjedli śniadanie i sobie pojechali stopem w siną dal?
  Jakieś dziwne to zakończenie.

 • tocomnieinteresuje ocenił(a) ten film na: 6

  undercover997 Tak. Wcześniej w filmie padło, że mogą się oddalić, ale tego nie robią, bo tak naprawdę nie mają gdzie uciec i po co. "System" w którym brali udział pielęgnował w nich takie poczucie bezradności. Wydarzenie z ich kolegą na pewno wpłynęło na wewnętrzną mobilizację. Przy okazji dojście do tej dwójki Cameron również. Osobiście mam problem z oceną tego filmu. Ma swoje lepsze momenty i czuć w nim jakąś szczerość i prostotę przekazu, ale też czegoś brakowało, aby zapadał w pamięć. Nie jestem może za dramatycznym zakończeniem. Właściwie to, co zrobił sobie jeden z bohaterów już było tragiczne, ale też mogę się zgodzić, że ostatecznie ten finał finał nie pozostawał na dłużej w pamięci.

 • ex_machina_durejko ocenił(a) ten film na: 7

  tocomnieinteresuje To takie typowe kino niezależne spod znaku Sundance - nie przesadnie udramatycznione, wygrane raczej na półtonach, przez co dosyć bliskie życia. Tych "lepszych momentów" ma całkiem sporo, szczególnie w dialogach, które zderzają ogólne zagubienie nastolatków niemających jeszcze potrzeby określania swojej tożsamości i już jakoś ukonstytuowanych dorosłych, którzy - próbując przywrócić młodych na "właściwą" drogę - paradoksalnie pomagają im uświadomić sobie i zaakceptować własną odmienność.
  A co do głównego tematu - to się nie wydarzyło "tak po prostu", decyzja o ucieczce dojrzewała w nich od jakiegoś czasu, a katalizatorem na pewno - jak pisze użytkownik powyżej - było to, co wydarzyło się z jednym z podopiecznych placówki. Jakie zresztą mieli inne wyjście? Cameron w ostatniej rozmowie z wielebnym zdarła z niego maskę spokojnego, nawróconego i przekonanego o swojej racji człowieka. Możliwe, że cała trójka wróci do swoich rodzin z podkulonymi ogonami, całe życie jeszcze przed nimi, razem ze wszystkimi pierwszymi błędami, do których jednak też mają prawo.

 • tocomnieinteresuje ocenił(a) ten film na: 6

  ex_machina_durejko Tak. Mimo niedostatków i tak lubię oglądać tego typu kino.

 • Sqrchybyk ocenił(a) ten film na: 8

  ex_machina_durejko Piknie i cylnie napisane.

 • srick.pl ocenił(a) ten film na: 8

  tocomnieinteresuje a ja tak sobie porównuje takie kino (w sumie średniego sortu), do obecnie wystawionych na galerii Oskarów. I wiecie co? Ten film dużo bardziej przypadł mi do gustu, niż te wszystkie (ok - większość) nadmuchanych hollywoodzkich produkcji, nagradzanych i celebrowanych. Odnoszę wrażenie, że był to jeden z lepszych filmów tej jesieni/zimy w polskich kinach.
  A co do zakończenia... wydaje mi się, że dobrze wkomponowało się w całość. Jest takim końcowym niedopowiedzeniem. Bo mimo wszystko, mimo tych wielkich haseł, film nie idzie radykalnie ani w stronę tolerancji dla homoseksualizmu, ani w stronę wyśmiania wiary i chrześcijaństwa. wręcz przeciwnie, pokazuje, że niektórym ludziom wiara i religia pomagają w życiu, a "przykre konsekwencję" tak naprawdę związane są z nieodpowiednim "otoczeniem". Represyjny system wiąże się z represyjnymi jednostkami/grupą. pomysł był (jeśli przyjmiemy, że w ogóle mógł wypalić) i tylko kwestia braku autorytetów, nieodpowiednich środków wychowawczych, zaowocował takim a nie innym skutkiem (mam na myśli próbę samobójstwa).
  Sporo ogólników w tym filmie, ale i tak jestem zdania, że to bardzo dobry (i dobrze zrobiony) film.

 • paulaa825 ocenił(a) ten film na: 9

  srick.pl Podpisuje się obiema rekami, podobał mi sie brak hollywoodzkiego nadmuchania i wlasnie bardzo realistyczne postaci, dalekie od pompatycznych, głośnych gestów. Do tego naprawde fajnie nakręcone, dobre dialogi i udany soundtrack. Nie było w tym przegięcia i wg mnie dobrze oddany klimat lat 90. Ponadto nie wpisuje sie tez całkowicie w schemat filmów indie/sundancowych z typowa fabułą.
  Ponarzekalabym, ze szkoda, ze takie niskie oceny, ale rozumiem, ze niektórzy po amerykański kinie spodziewają sie większego powrdoln!ęcia.

  Ps wiecie, że twórcy mieli problem z dystrybucją i promocją? Film był gotowy juz w marcu 2018. Duże firmy są ostatnio bardziej nastawione na filmy z wątkiem gejowskim. Nie neguje bo to równie ważny temat, ale widać mocno komu co sie bardziej podoba w holiłudzie i ciesze sie, ze niehetwronormatywne dziewczyny dostały ciekawa reprezentacje dzięki Chloë i Desire Akhavan (reżyseria).

 • aaktt ocenił(a) ten film na: 7

  undercover997 otwarte, bez hollywoodzkiego grand finale; ex_machina dobrze to podsumował(a)

 • undercover997 Mi zakończenie skojarzyło się z ,,Absolwentem". Bohaterowie i tu porwali się na szalony gest, ucieczkę. Odjeżdżają w silną dal, przez chwilę cieszą się wolnością, ale po wyrazach ich twarzy wnioskuję, że zaraz dopadła ich rzeczywistość. Uciekliśmy, wyrwaliśmy się, i co teraz? Opada podniecenie, zaczynają zdawać sobie sprawę ze swojej sytuacji.

 • undercover997 nie oglądałem ale ponoć nijaki i za bardzo nic nie wnosi nowego do omawianej w tym filmie tematyki.
  jednakże temat trudny i nie wiem czy kiedykolwiek może dojść do porozumienia i postępu w tej kwestii.

 • doctorB ocenił(a) ten film na: 7

  undercover997 No ja też. Pomimo że film się trochę ciągnął to miałam wrażenie że zakończył się zbyt wcześnie

 • Mikez ocenił(a) ten film na: 7

  undercover997 Dla mnie stricte ostatnia scena tego filmu jest wybitna, dzięki tej trójce młodych, uzdolnionych ludzi, którzy zagrali główne role. Ich twarze aż kipią od emocji, od radości i nadziei po strach i niepewność co dalej. Bardzo dobre, typowo sundance'owe kino, jakie lubię najbardziej.

 • Lucas207 ocenił(a) ten film na: 5

  Mikez 100% racji.

 • Picu ocenił(a) ten film na: 7

  undercover997 A pamięta ktoś może zakończenie "Absolwenta".... ?