idealny

Idealnie ukazuje wpływ zdarzeń z dzieciństwa na całe nasze życie. Przeżywamy traumę jako dziecko i nagle okazuje się że właśnie przez to nie potrafimy już nigdy ufać, kochać a nawet żyć normalnie. Idziemy przez życie wykorzystując tą kartę którą wskazał nam "autorytet" w dzieciństwie. Ten chłopak nauczył się w dzieciństwie, że oddając swoje ciało może mieć wiele i tak właśnie przez życie idzie. Obrzydliwe jest to , że taki ksiądz do którego niektórzy mają ślepe zaufanie, wykorzystuje swoje stanowisko, wykorzystuje to ślepe zaufanie, jednocześnie niszcząc komuś nie tylko dzieciństwo ale i łamiąc całe życie. W niektórych krajach kościół ma wyraźnie za mocny wpływ na społeczeństwo...

6
 • Dobra interpretacja. Jeżeli ktoś skupił się przede wszystkim na homoseksualnych scenach erotycznych (które, z tego co czytam, wiele osób obrzydziły), nawet tego nie zauważył. Dla mnie wątki seksualne są tylko dodatkiem, a nie głównym wątkiem filmu. W każdym razie jestem świeżo po obejrzeniu, więc mam mieszane uczucia, bo historia bardzo skomplikowana i bardzo zaskakująca, co zapewne jest charakterystyczne dla Almodovara (to mój drugi film, więc nie mogę być tego pewna, lecz czuję intuicyjnie, że jego filmy zawsze nie są proste i przewidywalne, co bardzo mi się podoba).

  • Racja!Uważam także, że ci których sceny erotyczne obrzydziły mają problem nie tylko z tolerancją dla innych ale i z własną seksualnością... mniejsza o nich.
   A więc dobrze podejrzewasz - wszystkie (a widziałam prawie wszystkie) filmy Almodovara zaskakują. Polecam obejrzenie wszystkich, zwłaszcza tych starszych, są zaskakująco powiązane ze sobą :-)

   • Planuję obejrzeć przynajmniej większość (bo wszystkich pewnie mi się nie uda) filmów Almodovara, bo mają "coś" w sobie i sprawiają, że długo nad nimi myślę. Otwierają oczy na pewne problemy, o których zazwyczaj nie mówi się wprost, bo albo się ich nie dostrzega albo nie wypada o nich mówić w sposób społecznie niepopierany, a tutaj są pokazane brutalnie bezpośrednio ;p Dlatego u niektórych wywołują tak skrajnie negatywne emocje ;)

   • C'mon może ktoś po prostu nie lubi oglądać bzykających się pedałów i nie ma to nic wspólnego z tolerancją. To tak jakbym ja wmawiał Ci, że Twoja niechęć do pączków z marmoladą wynika z braku tolerancji do innych pączków odmiennego nadzienia, że masz problemy z kubkami smakowymi i Bóg wie z czym jeszcze. Daj spokój wrażliwość na bodźce to rzecz względna a ja wymagasz tolerancji to przynajmniej zachowaj ją sam - pozornie.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię