Złe wychowanie

La Mala educación

2004 1 godz. 45 min.
7,4 33 878
ocen
7,4 10 33878
17 281
chce zobaczyć
6,9 11
ocen krytyków
{"rate":6.909091,"count":11}
{"type":"film","id":98823,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/La+Mala+educaci%C3%B3n-2004-98823/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Złe wychowanie
 • irkaw ocenił(a) ten film na: 10

  Idealnie ukazuje wpływ zdarzeń z dzieciństwa na całe nasze życie. Przeżywamy traumę jako dziecko i nagle okazuje się że właśnie przez to nie potrafimy już nigdy ufać, kochać a nawet żyć normalnie. Idziemy przez życie wykorzystując tą kartę którą wskazał nam "autorytet" w dzieciństwie. Ten chłopak nauczył się w dzieciństwie, że oddając swoje ciało może mieć wiele i tak właśnie przez życie idzie. Obrzydliwe jest to , że taki ksiądz do którego niektórzy mają ślepe zaufanie, wykorzystuje swoje stanowisko, wykorzystuje to ślepe zaufanie, jednocześnie niszcząc komuś nie tylko dzieciństwo ale i łamiąc całe życie. W niektórych krajach kościół ma wyraźnie za mocny wpływ na społeczeństwo...

 • irkaw Dobra interpretacja. Jeżeli ktoś skupił się przede wszystkim na homoseksualnych scenach erotycznych (które, z tego co czytam, wiele osób obrzydziły), nawet tego nie zauważył. Dla mnie wątki seksualne są tylko dodatkiem, a nie głównym wątkiem filmu. W każdym razie jestem świeżo po obejrzeniu, więc mam mieszane uczucia, bo historia bardzo skomplikowana i bardzo zaskakująca, co zapewne jest charakterystyczne dla Almodovara (to mój drugi film, więc nie mogę być tego pewna, lecz czuję intuicyjnie, że jego filmy zawsze nie są proste i przewidywalne, co bardzo mi się podoba).

 • irkaw ocenił(a) ten film na: 10

  Weronekk Racja!Uważam także, że ci których sceny erotyczne obrzydziły mają problem nie tylko z tolerancją dla innych ale i z własną seksualnością... mniejsza o nich.
  A więc dobrze podejrzewasz - wszystkie (a widziałam prawie wszystkie) filmy Almodovara zaskakują. Polecam obejrzenie wszystkich, zwłaszcza tych starszych, są zaskakująco powiązane ze sobą :-)

 • irkaw Planuję obejrzeć przynajmniej większość (bo wszystkich pewnie mi się nie uda) filmów Almodovara, bo mają "coś" w sobie i sprawiają, że długo nad nimi myślę. Otwierają oczy na pewne problemy, o których zazwyczaj nie mówi się wprost, bo albo się ich nie dostrzega albo nie wypada o nich mówić w sposób społecznie niepopierany, a tutaj są pokazane brutalnie bezpośrednio ;p Dlatego u niektórych wywołują tak skrajnie negatywne emocje ;)

 • ciech007 ocenił(a) ten film na: 6

  irkaw C'mon może ktoś po prostu nie lubi oglądać bzykających się pedałów i nie ma to nic wspólnego z tolerancją. To tak jakbym ja wmawiał Ci, że Twoja niechęć do pączków z marmoladą wynika z braku tolerancji do innych pączków odmiennego nadzienia, że masz problemy z kubkami smakowymi i Bóg wie z czym jeszcze. Daj spokój wrażliwość na bodźce to rzecz względna a ja wymagasz tolerancji to przynajmniej zachowaj ją sam - pozornie.

 • pasikotka ocenił(a) ten film na: 10

  ciech007 "Bądźmy świadkami miłości" - wisi na moim kościele... Chciałoby się dodać - każdej miłości...