PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5742}

Z piekła rodem

From Hell
7,3 64 916
ocen
7,3 10 1 64916
5,4 10
ocen krytyków
Z piekła rodem
powrót do forum filmu Z piekła rodem

Miało być ciekawiej

ocenił(a) film na 6

Film wydawał mi się w wielu aspektach niedopracowany. Klimat Londynu to chyba najciekawsza sceneria, jaką można było wybrać i pokazać jej zalety zaciekawionemu widzowi. Z drugiej strony, poszukiwania Kuby Rozpruwacza zakrawały raczej na farsę niż poważne śledztwo (wiem, wiem, celowy zabieg przez stylizację Deppa, mimo wszystko wolałbym coś w deseń "Sherlocka Holmesa" części I i nieco poważniejszego wymiaru). Film wydaje się przez to mocno przerysowany, psychodeliczny, z przeciętnym aktorstem i niedowartościowaniem reszty aktorów mocno przyćmionych przez skupienie się na postaci inspektora Abberline. Taki nieco teatrzyk jednego aktora. Zabrakło mi też jakiejś konfrontacji między Rozpruwaczem a inspektorem, ale takiej z krwi i kości, a nie opartej na próbach wyśnienia wroga po absyncie (dodatkowo, to ciągłe ograniczanie pracy inspektora przez przełożonych). Wolę tu równie ciekawy, a jedna fabularnie daleko bardziej interesująco osnuty klimat "Jeźdźca bez głowy". Sporo wad wytknąłem w czasie seansu, aczkolwiek też lubię Deppa, rolę świetnego klimatu Londynu już podreśliłem, a także samą historię kryminalną o słynnym seryjnym mordercy. Film też dobrze pokazuje angielskie "mentalne zacofanie", dworskie przywiązanie do elitaryzmu i kontrasty społeczne (co pewnie nie było typowe dla tego rodzaju kina rozrywkowego). W całości dam 6/10.

ocenił(a) film na 5
diego88

Dokładnie. "Jeździec bez głowy" jest o niebo lepszy od "Z piekła rodem". Obydwa filmy są co prawda klimatyczne, ale ten drugi wypada dość blado na tle pierwszego.

diego88

daję 9.997881/10. pełne uzasadnienie - 750 stron - prześlę teleekspressem.. ech, te gimbusy...

ocenił(a) film na 6
diego88

Film zaczyna kilka pomysłów, a z żadnego do końca się nie wywiązuje. Są wizje Abberline'a, jest ciasny klimat Whitechapel, są nawiązania polityczne, są podejrzani, żeby na koniec nie wiadomo jak pozwolić odkryć prawdę Deppowi i skonfrontować go z wydumanym pomysłem z masonami, w którym to pomyśle nie widzę ani cienia realizmu. Zmarnowana kasa na nośny film o Rozpruwaczu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones