PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714022}

Za jakie grzechy, dobry Boże?

Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?
7,4 134 315
ocen
7,4 10 1 134315
6,1 15
ocen krytyków
Za jakie grzechy, dobry Boże
powrót do forum filmu Za jakie grzechy, dobry Boże?

Film dobry, nie wybitny. Cierpi na tą samą przypadłość co produkcje PL - twórcy nie mogli się zdecydować na gatunek, próbując naśladować produkcje zza wielkiej wody. Fabuła jeździ od dramatu do groteski, przez co postacie są nudne, a finał płaski jak naleśnik. Przemiana bohaterów z zajadłych rasistów do najlepszych przyjaciół, podczas jednej groteskowej rozmowy przy wódce??

Humor opiera się na tekstach, ale są one poprzyszywane do postaci na siłę.
Obejrzeć warto, ale do mistrza groteski Louis'a de Funes'a nie dorasta nawet do podeszw. Dramat obyczajowy też z tego żaden.

Amerykańskie kino ma swoje wady, ale jak już robią komedię, to komedię, jak musical, to musical, jak akcję, to akcję itd. przez co mają więcej lepszych filmów i nie mają kompleksów - a z kompleksów sztuki nie będzie.

ocenił(a) film na 7
elbreth

Ja odniosłem wrażenie, że jest to klasyczna komedia, z tym, że bazująca na różnych rodzajach dowcipu. Mamy sytuacyjny, słowny itd. Ciężko mi odnaleźć elementy dramatu. Sceny, nazwijmy to poważniejsze, są niezbędne w tego typu historiach, bo musi być jakiś punk kulminacyjny i zawiązanie akcji. Uważam, że twórcom udała się nie lada sztuka, czyli stworzenie lekkiej i przyjemnej komedii, do tego nie głupiej, a przede wszystkim śmiesznej. A o to we współczesnym kinie coraz trudniej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones