PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37390}

Za kilka dolarów więcej

Per qualche dollaro in più
8,1 53 780
ocen
8,1 10 1 53780
8,2 17
ocen krytyków
Za kilka dolarów więcej
powrót do forum filmu Za kilka dolarów więcej

Wspaniałe wyolbrzymienie wszystkich efektów filmowych! Na tym filmie można się uczyć jak przesadzenie i super-dopracowanie szczegółu rozsadza tradycyjną konwencję. Tym razem bez czarnego humoru i groteski. Tego mi trochę brakowało. Miałem także wrażenie, że rola przywódcy bandy - India, nie była dość haryzmatyczna, odpowiednio w tej konwencji wyrazista. Natomiast główne role obu łapsów to po prostu strzały w sam środek. Ich relacja - niejednoznaczna, nieufna, zatwardziała... Przy tym jeszcze bardziej od Estwooda podobał mi się Lee Van Cleef, ze swoją niesamowitą fizjonomią i przenikliwym spojrzeniem.
Estwood zaś jako Bezimienny staje się znacznie bardziej mroczny, niż w "Za garść dolarów". Gdyby nie wspaniała siła aktorskiego talentu, jego bohatera możnaby uznać za jednoznacznie odrażającego. W tej zabawie sympatiami widza dostrzegam jedną z największych zalet westernów Leone. Oczywiście obok niezastąpionej muzyki (tu: z wrywającym się w pamięć motywem pozytywki), słynnych zbliżeń i pięknych planów.
Szkoda tylko, że z "trylogii Bezimiennego" ta część podobała mi się najmniej...

ocenił(a) film na 9
Woyciesz

Leone był geniuszem. Prawie nikt tak jak on nie dopieszczał poszczególnych scen, kadrów do perfekcji. Wielka szkoda, że nie ma go już wśród nas. Ale jego filmy pozostaną i to na długie lata - wszak klasyka ma to do siebie, że jest nieśmiertelna.
PS. Fanem Leone jak i Kurosawy stałem się całkiem niedawno, ale od obejrzenia "Once upon a time in the West" - chyba jeszcze lepszego niż ten film. Niedawno nawet zakupiłem specjalne wydanie DVD "Dawno temu na dzikim zachodzie" i jest po prostu bajeranckie (że użyję mowy potocznej:) i z pewnością zaopatrzę się w pozostałe dzieła wielkiego Sergio.

Thommy

Witam, czy była by możliwość abyś nagrał mi Dawno temu na Dzikim Zachodzie. Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones