PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10002852}

Zabójca

The Killer
6,2 34 268
ocen
6,2 10 1 34268
7,0 46
ocen krytyków
Zabójca
powrót do forum filmu Zabójca

Scenariusz to jedna wielka improwizacja. Zabójca, przedstawiony jako profesjonalny fachowiec, rozprawia się nad wartościami, w tym ma do znudzenia powtarzane hasło o przewidywaniu, a zawala robotę, bo nie przewidział, że cel zasłoni osoba kręcąca się przy nim cały czas.
Tak samo profesjonalny broker zabójców wejście do biura ma zabezpieczone zwykłą kamerą i zamkiem, a by się do niego dostać, wystarczy przytrzymać drzwi otwarte wcześniej przez kogoś innego. To u mnie na osiedlu w bloku bywa, że ludzie bardziej na takie zachowania zwracają uwagę.
Tak samo profesjonalni zabójcy w sztuk 2, zawalają swoją robotę, bo ich cel wrócił do domu dzień później. Dodatkowo, "nie chcąc zostawiać świadków", nie potrafią zabić jakiejś małolaty, którą spotkali w domu bohatera, a na robotę jadą zwykłą taksówką. A w ogóle, co to za podwójne standardy, za zawaloną robotę głównego bohatera, klient żąda konsekwencji w postaci jego śmierci. Ale jak to nie wypala, to dalszych konsekwencji już nie ma.

emtomek

Jak na tak rażące nelogicznosci w świecie przedstawionym, oceniłeś film bardzo szczodrze. Ja dałem 2/10, bo przede wszystkim "Zabojca" jest niesamowicie nudny. Juz w ciągu pierwszego kwadransa potrafi sprawić że widz traci uwagę przez narracja z offu o banałach ubranych w filozoficzny bełkot. Później jest tak samo źle albo i gorzej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones