PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=214414}

Zabójczy szept

Whisper
6,1 14 933
oceny
6,1 10 1 14933
Zabójczy szept
powrót do forum filmu Zabójczy szept

strasznie słaby

ocenił(a) film na 3

już dawno chciałam go obejrzeć, więc ucieszyłam się na wieczorny seans w TVN. Niestety bardzo się zawiodłam-strasznie słaby film. Przewidywalny, bez polotu, w ogóle nie
zasługuje na miano horroru...

ocenił(a) film na 1
PANI_BOMBEL

zgadzam sie. film jest tak slaby, ze szok. nieudolna podrobka Omena. nie polecam, kategorycznie nie polecam

PANI_BOMBEL

Dobry film ( bez gwiazdorskiej obsady w przeciwieństwie do filmu Omen) trzymający w napięciu i nieprzewidywalny. Ciekawe czy domyśliłaś że to przybrana matka chciała zabić diabła. Zresztą więcej scen było nieprzewidywalnych inna to scena wilkiem w łazience ( bo na pewno nie wiedziałaś jak wilk się zachowa) itd. Nie będę wymieniał bo jest ich jeszcze więcej. Zasługuje na miano horroru bo to horror ( w którym nie ma rozlewu krwi, wypływania wnętrzności) który trzyma w napięciu tak samo jak Omen ( choć Omen jednak bardziej mi się podobał). Dobre zakończenie horroru i też nieprzewidywalne bo reżyserzy nauczyli nas żeby zło ( czego nie lubię i mam już przesyt) wygrywało a tymczasem tu szatan ginie. Jedyne co mogę zarzucić temu filmowi to jakieś niepotrzebne melodramatyczne wątki a właściwie jeden. Lubię takie horrory gdzie nie ma wypruwania wnętrzności ale są emocje tj zaskoczenie czy trochę strachu. Generalnie jednak horrory to nie jest mój ulubiony gatunek i wolę thrillery typu: siedem, filmy z M Freemanem czy Eastwoodem ( oraz dobre komedie i sensacyjne -ale to już na marginesie) ale ten horror jest u mnie w górnej półce wraz z filmem Omen, s-f Obcy, predator i terminator ( niektórzy uważają że te filmy są płytkie ale przecież to tylko rozrywka i takim ma być dla mnie film). Jeszcze co przewidywalności no to rzeczywiście horrory typu teksańska masakra piłą mechaniczną są bardziej nieprzewidywalne :). Podsumowując może nie rewelacja ale dobry film który u mnie zasługuję na 7

ocenił(a) film na 3
demonistokles

oczywiście, że horror nie musi ociekać flakami, aby być dobrym. Ale ten jest słaby i tyle. Wspomniana przez Ciebie scena z matką to jedyna dobra w tym filmie a to za mało.... Sceny z łazienką nie warto nawet komentować, powstała chyba tylko po to żeby przemycić trochę golizny, dla mnie to scena z d..y... Jak chcesz zobaczyć dobry, nieprzewidywalny horror bez flaków to polecam film ''Inni''. Na ten gniot szkoda czasu i zdania nie zmienię. Już wolę wyśmianą przez Ciebie teksańską masakrę.....

PANI_BOMBEL

Niestety byśmy się nie dogadali. Teksańska masakra to jest dla mnie gniot podobnie zresztą jak film piła ( jej wszystkie części). Jeśli chodzi o film " Inni" gniotem bym tego nie nazwał ( już to oglądałem) ale to nie moja bajka - filmy z duchami już dawno mi się przejadły ( zresztą nigdy specjalnie mnie nie kręciły). Jeden z lepszych horrorów jakie ostatnio widziałem to również "sierota" - tak na marginesie.
Natomiast nazywanie tego gniotem nawet jak się nie podoba -to po prostu nadużycie. Mały aktor świetnie wcielił się w rolę szatana i bardzo dobrze zrealizowany scenariusz opisujący zachowanie diabła i jego wpływ na ludzi, ale mniejsza już tym.

ocenił(a) film na 3
demonistokles

to nie nadużycie tylko moja subiektywna opinia. Ale z jednym muszę się z Tobą zgodzić-''Sierota'' to całkiem dobry film:)

ocenił(a) film na 5
PANI_BOMBEL

Dokładnie tak jak piszesz słabizna. Postać chłopca słaba... w innych filmach tego typu takie dziecięce-upiorne postacie mają jakieś szaleństwo w oczach, że aż strach spojrzeć na ekran, tutaj niestety tego nie było, no i bezdenna głupota porywaczy w wielu scenach mnie dobijała;)

Edmond__Dantes

Właśnie na mnie to zrobiło wrażenie że chłopiec był spokojny a prawie w ogóle nie wykazywał emocji lub były to emocje fałszywe. Gdyby dzieciak miał szaleństwo w oczach to by zdecydowanie mnie tak poruszyło. Takich filmów zresztą już się naoglądałem. Zresztą z tego co widziałem opinie dotyczące tego filmu nie są jednoznaczne lecz podzielone. Zależy co kto oczekuje. Dla mnie na plus scenariusz i dobre ciekawe zakończenie, elementy zaskoczenia, i gra dzieciaka. Głupota porywaczy rzeczywiście tu występuje ale żaden z nich łącznie z tym który przeżył specjalnie inteligentny nie był, więc można to przebaczyć

ocenił(a) film na 5
demonistokles

Dla mnie najlepszą scena w tym filmie byla scena w lesie, kiedy przychodzą zmarli porywacze, a chłopiec jest zabity siekierą... Naprawdę byla przednią welug mnie ale caly film średni...

Edmond__Dantes

Jak dla mnie całkiem niezły. Mi najmniej podobały się sceny związane z porywaczką, która okazała się postacią zbyt dobroduszną by już nie używać innego słowa, oraz jakiś wątek dramatyczny, melodramatyczne związany z jej udziałem. Do gry aktorskiej się nie czepiam, każdy zgrał moim zdaniem na przyzwoitym poziomie, a najlepiej dzieciak

ocenił(a) film na 5
demonistokles

W horrorach zazwyczaj sa happy endy :) i tak tu(przewidywalnie) się stało. Film nie trzyma w napięciu ani przez minute, jedynie jest ciekawy, za to otrzymał ode mnie 5.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones