PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30373}
6,8 1 606
ocen
6,8 10 1 1606
Zabójczy warunek
powrót do forum filmu Zabójczy warunek

[ SPOJLER ] Film, gdyby nie te cholerne niedociągnięcia (największe - oczywiście ucieczka
Harrego z komisariatu, już nie wspominam o druciku pod paznokciem - takich rzeczy
policja nie przeocza , tym bardziej wyjście wlotem wentylacyjnym, 4 metry nad ziemią i
uwaga wciągnięcie tam 65 kilogramowej osoby - jak? nawet jakby ktoś mu ją ogłuszoną
podawał, to Harry nie ważący wiele więcej nie dałby rady ! ) byłby zacny. Naprawdę !

- Policja wiedziała , że kobieta zakopana jest gdzieś blisko ( 2h od wywiezienia kobiety , 2
h do dostarczenia kasety po powrocie). Akcja działa się w mieście - nie wiemy jakim? W
odległości 100 km ile mogło być lasów ? 30? Przeszukanie ich zajeło by mniej niż 10 h -
wystarczyło sprawdzać takie małe polany jak na kasecie i szukać świeżej ziemii - nie
musieli tego robić wszyscy - woleli przesłuchiwać "Brudnego" Harrego.

Od strony psychologicznej bardzo mnie się spodobał i gdyby nie te nierealne sceny o
których wspomniałem według mnie mógłby powstać film wielki. A chociażby bardzo
dobry dla fanów thrillerów.

Brody super - gdyby ten film wyszedł twórcą to postać Harrego była by dla mnie równie
wielka co postać Hannibala Lectera.

Reasumując film z wielkim potencjałem - skopany. Nie mogę dać więcej niż... 5,6.
SZKODAAAAAAA ...

ocenił(a) film na 6
przemyslav07

(Też spoiler)
Mam podobne odczucia, choć wątpię by nawet po wyeliminowaniu takich niedociągnięć był to film wielki, fabuła była zbyt prosta.. Co do tylko wyjścia szybem wentylacyjnym, nie jest powiedziane że kobieta była nieprzytomna w tym momencie. Brody rzuca się na nią i poddusza by nie krzyknęła - tyle widzimy - następnie knebluje jej usta, z bluzy czy czegoś pod ręką robi jej prowizoryczną smycz zawiązaną na nodze i grożąc jej własną bronią puszcza szybem pierwszą zaznaczając że jeden podejrzany ruch i po niej.. Drucik pod paznokciem też da się przeboleć.. Ja będąc kiedyś przesłuchiwany na komendzie, w dość dużym mieście (spokojnie, jako świadek, ale jakieś środki bezpieczeństwa powinny chyba obowiązywać..) wniosłem do samego środka i wyniosłem kupiony parę minut wcześniej mały zestaw tapicerski z 2 metalowymi, ostrymi nożami (miałem po drodze) trzymając go pod kurtką.. Nie przeceniał bym więc inteligencji policjantów (zwłaszcza że akcja dzieje się kilkanaście lat temu).. Jedno jest pewne, postać grana przez Brody'ego, z tym jego uśmieszkiem, to jeden z najlepszych porywaczy w historii kina:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones