Film

Funny Girl

1968 2 godz. 31 min.
7,7 5 177
ocen
7,7 10 5177
4 956
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":2}
{"id":"36803","linkUrl":"/film/Zabawna+dziewczyna-1968-36803","alt":"Zabawna dziewczyna","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/68/03/36803/6957775.2.jpg"}
Pochodząca ze slamsów Fanny marzy o karierze w branży rozrywkowej. Więcej Mniej
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Oscar
Film dostał nagrodę Oscar, 8 innych nagród i 15 nominacji
Oscar Najlepsza aktorka pierwszoplanowa w roku 1969 dla Katharine Hepburn Złoty Glob Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu w roku 1969 dla Barbra Streisand David di Donatello Najlepsza aktorka zagraniczna w roku 1969 dla Mia Farrow WGA Najlepszy scenariusz musicalu w roku 1969 dla Isobel Lennart
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

"Zabawna dziewczyna" to jeden z najpopularniejszych musicali w historii kina. Film opowiada o początkach wielkiej kariery gwiazdy amerykańskiej estrady Fanny Brice, w którą wcieliła się Barbra Streisand, wyróżniona Oscarem dla najlepszej aktorki. Do spróbowania swoich sił na scenie zachęciła ją własna matka. Na estradzie "zabawna"Zabawna dziewczyna" to jeden z najpopularniejszych musicali w historii kina. Film opowiada o początkach wielkiej kariery gwiazdy amerykańskiej estrady Fanny Brice, w którą wcieliła się Barbra Streisand, wyróżniona Oscarem dla najlepszej aktorki. Do spróbowania swoich sił na scenie zachęciła ją własna matka. Na estradzie "zabawna dziewczyna" zadebiutowała w szalonym numerze na wrotkach, po którym uznana została za urodzoną aktorkę komediową. Rok później zaangażowała się do słynnej rewii Florenza Ziegfelda (Walter Pidgeon), gdzie zjednała sobie tłumy wielbicieli. Wkrótce została gwiazdą i poślubiła Nicka Arnsteina (Omar Sharif), przystojnego hazardzistę, któremu szczęście rzadko sprzyjało.

boxoffice
$52 223 306 w USA
budżet
$14 100 000
studio
Columbia Pictures Corporation (przedstawia) / Rastar Productions (przedstawia)
data produkcji
1968
tytuł oryg.
Funny Girl
inne tytuły
Zabawna dziewczyna Polska
Więcej...
Frank Sinatra był brany pod uwagę do roli Nicky'ego Arnsteina, jednak Barbra Streisand stwierdziła, że go nie lubi, więc jego kandydatura została odrzucona.
Columbia chciała zaangażować do roli Fanny Brice Shirley MacLaine, jednak sprzeciwił się temu producent brodwayowskiej wersji, który nalegał, aby rolę Fanny ponownie zagrała Barbra Streisand.
Film kręcono w Burbank, Los Angeles, Santa Monica, San Marino (Kalifornia, USA), Jersey City (New Jersey, USA) i Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych