Film

Zabawna dziewczyna

Funny Girl
1968
2 godz. 31 min.
7,7 5 464
oceny
7,7 10 1 5464
5 128
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":4}
{"id":"36803","linkUrl":"/film/Zabawna+dziewczyna-1968-36803","alt":"Zabawna dziewczyna","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/68/03/36803/6957775.2.jpg"}
Pochodząca ze slamsów Fanny marzy o karierze w branży rozrywkowej. Więcej Mniej
Zabawna dziewczyna zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film zdobył nagrodę Oscar, 8 innych nagród i 15 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
{"linkA":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeB"}

"Zabawna dziewczyna" to jeden z najpopularniejszych musicali w historii kina. Film opowiada o początkach wielkiej kariery gwiazdy amerykańskiej estrady Fanny Brice, w którą wcieliła się Barbra Streisand, wyróżniona Oscarem dla najlepszej aktorki. Do spróbowania swoich sił na scenie zachęciła ją własna matka. Na estradzie "zabawna"Zabawna dziewczyna" to jeden z najpopularniejszych musicali w historii kina. Film opowiada o początkach wielkiej kariery gwiazdy amerykańskiej estrady Fanny Brice, w którą wcieliła się Barbra Streisand, wyróżniona Oscarem dla najlepszej aktorki. Do spróbowania swoich sił na scenie zachęciła ją własna matka. Na estradzie "zabawna dziewczyna" zadebiutowała w szalonym numerze na wrotkach, po którym uznana została za urodzoną aktorkę komediową. Rok później zaangażowała się do słynnej rewii Florenza Ziegfelda (Walter Pidgeon), gdzie zjednała sobie tłumy wielbicieli. Wkrótce została gwiazdą i poślubiła Nicka Arnsteina (Omar Sharif), przystojnego hazardzistę, któremu szczęście rzadko sprzyjało.

boxoffice
$52 223 306 w USA
budżet
$14 100 000
studio
Columbia Pictures Corporation (przedstawia) / Rastar Productions (przedstawia)
data produkcji
1968
tytuł oryg.
Funny Girl
inne tytuły
Zabawna dziewczyna Polska
Więcej...
Frank Sinatra był brany pod uwagę do roli Nicky'ego Arnsteina, jednak Barbra Streisand stwierdziła, że go nie lubi, więc jego kandydatura została odrzucona.
Columbia chciała zaangażować do roli Fanny Brice Shirley MacLaine, jednak sprzeciwił się temu producent brodwayowskiej wersji, który nalegał, aby rolę Fanny ponownie zagrała Barbra Streisand.
Film kręcono w Burbank, Los Angeles, Santa Monica, San Marino (Kalifornia, USA), Jersey City (New Jersey, USA) i Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych