Frank Ruf

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/51694/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":163,"rate":6.993865030674846,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,0
163 oceny gry aktorskiej
Frank Faylen
Faylen specjalizował się w rolach przeciętniaków. Równie dobrze sprawdzał się jako szwarccharakter jak i chodzące dobro. Za sprawą występujących w wodewilach rodziców na scenie pojawił się już jako dziecko. Można powiedzieć, że dorastał w teatrze. Uczęszczał do St. Joseph's Preparatory College w Kirkwood, ale rzucił szkołę, by poświęcić się pantomimie. Na przełomie lat 20. i 30. przemierzał Stany jako klaun, później został śpiewającym tancerzem ze zdolnościami akrobatycznymi. Podczas jednego z tournee zatrzymał się w Los Angeles i to tam zaczęła się jego trzydziestoletnia kariera aktorska. Za najważniejsze role można uznać złośliwego pielęgniarza Bima w "Straconym weekendzie" oraz oraz taksówkarza Erniego w filmie "To wspaniałe życie". Największą sławę zyskał jednak dzięki telewizji. Prywatnie Faylen był mężem Carol Hughes, z którą miał dwie córki. Zmarł w 1985.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 8 grudnia 1905

data śmierci: 2 sierpnia 1985

miejsce urodzenia: St. Louis, Missouri, USA

wzrost: 178 cm

żona Carol Hughes (od 1936 do jego śmierci), 2 córki: Carol (ur. 1949) i Catherine
Zmarł w Burbank (Kalifornia, USA) na zapalenie płuc. Został pochowany na cmentarzu San Fernando Mission Cemetery (Kalifornia, USA).

forum osoby Frank Faylen

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum