PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11900}

Zabić drozda

To Kill a Mockingbird
7,9 32 970
ocen
7,9 10 1 32970
7,9 20
ocen krytyków
Zabić drozda
powrót do forum filmu Zabić drozda

wybitny 10/10

ocenił(a) film na 10

Nie chcę się rozpisywać, po prostu arcydzieło! Dzieci grają znakomicie, a Peck, no cóż zasłużony Oscar!

ocenił(a) film na 7
gabriel_fw

Arcydzieło ? To jest film jednej sceny, czyli rozprawy sądowej. Żeby było zabawniej to i tak spłaszczono przekaz. Bez znajomości genialnej książki o tym samym tytule ten film jest mdły, bezbarwny i nudzący. Gdzież jest ten antyrasistowski i protolerancyjny przekaz?
A upodobnienie Boo do psychopaty (bez przedstawienia jego historii) to jakiś nieśmieszny żart. ode mnie 5/10 i to tylko ze względu na świetną rolę Gregory Pecka.

kawosz

Ten film to chyba najbardziej przereklamowany klasyk jaki widziałem.

użytkownik usunięty
Lecho1523

krytycy uznali go najbardziej inspirującym filmem w historii

"Już mówiłem, że krytycy na ch^j mi skoczyć mogą"

ocenił(a) film na 7
Lecho1523

Jeszcze obywatel kane

ocenił(a) film na 9
gabriel_fw

Oczywiste arcydzieło, dla pseudoznawców typu kawosz czy lecho1523 są strony ze zgoła inną,rzecz jasna przyziemną tematyką...

staszki

Arcydzieło bo?

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

...bo wystarczy spojrzeć na twoją "setkę"i sprawa jest jasna,elementy owego zestawienia tworzą całość właśnie w postaci "Zabić drozda",wiadomo,każdy ma swój własny gust,niemniej jednak po kimś kto ma tak wydawać by się mogło odpowiednio dobrane pozycje wymagać należy pewnego szacunku dla jednego z najlepszych filmów w historii kina, pozdrawiam

staszki

A ja wciąż nie dowiedziałem się dlaczego ten film jest arcydziełem.

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

już śpieszę z odpowiedzią,jest arcydziełem bo m.in.:mogę go oglądać nieskończoną ilość razy,i zawsze zachwyca,co do oceny... każdy ma inny sposób obdarowywania filmu notą,według mnie arcydziełem jest film, który kiedy ktoś obejrzy i nawet jeśli mu się on nie spodoba, to będzie mógł potwierdzić, że produkcja od strony technicznej, fabularnej itd. wygląda świetnie,wszystko zależy od indywidualnego "systemu" stworzonego przez każdego z nas...

staszki

To bardzo subiektywna opinia która nie musi mieć nic wspólnego z rzeczywistością. Za to że film jest dobry technicznie nie powinno albo jest wysoko w rankingach nie daje się 10 bo to zwykły snobizm :)

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

Widzę, że się nie do końca rozumiemy. Tu nie chodzi o indywidualne, subiektywne oceny. Arcydzieło jest nim, niezależnie od tego czy Ty lub ja to uznajemy, bądź nie. To nie my sprawdzamy arcydzieło, to ono sprawdza naszą umiejętność oceny.

staszki

Więc skoro ludzie indywidualnie nie mogą ocenić czy coś jest arcydziełem to kto może to zrobić? Bezsens. "Obiektywne" ocenianie to snobizm. Ja sam staram się oceniać filmy jak najbardziej obiektywnie ale robię to do oceny 8.

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

"robię to do oceny 8" widać więc że jesteś niewolnikiem wyborów,albo coś jest arcydziełem samo z siebie albo nie,innego wyboru nie ma,albo poddajesz sie pewnym oczywistym hmm oczywistością albo brniesz we własny świat domniemanych ocen

staszki

A skąd ty możesz wiedzieć czy coś jest arcydziełem samo z siebie? Skala 1-8 to skala neutralna i jedyny subiektywny element tego oceniania to to czy film jest nudny natomiast 9 i 10 zarezerwowane jest dla filmów które wywarły na mnie osobiste wrażenie i pokrywają się z moim gustem. Ty natomiast dajesz 10 bawiąc się w krytyka na dodatek sam nie wiesz czemu to robisz.

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

o tym czy coś jest arcydziełem samo z siebie to wiadomo już w chwili powstania danego filmu,no prosze cie od kiedy to 8 w skali 10 jest ocena neutralną?ja twoich 10-ek nie oceniam i radziłbym czynić to samo,bez tego trudno o rozmowę na poziomie,miłego dnia

staszki

Skąd to wiadomo? Nic nie uzasadniłeś, przykro mi.

staszki

Z ta skalą neutralną chodziło oczywiście o moje kryterium oceniania...

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

dla przypomnienia strona na której się znajdujemy nazywa sie Filmweb i określone są tu jasne,precyzyjne zasady,mianowicie filmy oceniamy w skali od 1 do 10,odsyłam do regulaminu,nie wchodzą w gre żadne indywidualne,amatorskie skale takie jak twoje,więc posługujmy się obowiązującymi pewniakami,pewnych rzeczy nie trzeba uzasadniać tym bardziej udowadniać,nieraz trzeba do nich po prostu dojrzeć i wlasnie tego Ci zyczę:)

staszki

Pseudo inteligentne gadanie którym starasz się zasłonić to że zwyczajnie nie potrafić uzasadnić swojej oceny dla danego filmu oraz to że jesteś snobem. Oceniam filmy tak jak mi się podoba i robi to większość moich znajomych oraz ludzi którzy znają się na rzeczy, wpasowanie się w tą skalę to nie taka łatwa sprawa ale jakbyś umiał czytać ze zrozumieniem i byłbyś bystry to zauważyłbyś że korzystam ze wszystkich 10 punktów w skali ocen. Ty natomiast nieudolnie starasz się uchronić od głównego tematu dyskusji przyczepiając się do mojego systemu oceniania, napisz jeszcze coś o moich ocenach coś w stylu oceniłeś się to na 1 nie znasz się na kinie, oceniłeś to na 10 nie dojrzałeś do kina. Hehe, paranoja.

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

przypomnę jeszcze raz bo widzę ,że to ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem,mojej oceny nie muszę uzasadniać tym bardziej takim marnym prowokatorom jak ty,jakbyś zauważył to swoimi wypowiedziami udowadniasz swój snobizm,potrafisz tylko atakować,a nie stać cię na normalną wymianę zdań,wniosek-pomyliłeś fora,zaskakujące że filmweb pozwala zaistnieć takim profilom,jak twój

staszki

Prowokatorom? To już przeszedłeś samego siebie. Zadałem proste pytanie na które ty nie potrafisz odpowiedzieć więc jesteś snobem który ocenia dany film wysoko bo tak wypada i tak być musi bo jeszcze ktoś powie ze nie znam się na kinie hehe.
"pomyliłeś fora,zaskakujące że filmweb pozwala zaistnieć takim profilom,jak twój"
Zgłoś moje posty :)

Obieram twoją taktykę. Zabić drozda to nieporozumienie i nie muszę niczego uzasadniać tym bardziej takim trollom jak ty.

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

a ty znowu że snobem i snobem,i trollem no ludzie ileż można,inaczej ileż ty masz lat gimnazjalisto?utwierdza mnie w tym przekonaniu wypowiedź typu"jesteś snobem który ocenia dany film wysoko bo tak wypada i tak być musi bo jeszcze ktoś powie ze nie znam się na kinie"non stop te same zasłyszane,powtarzane hasła,zero wlasnej inicjatywy,sporo jeszcze czeka cie nauki młody hehe

staszki

Będę to powtarzał tak długo aż mi odpowiesz. Trollem? Widać zbyt głupiutki jesteś żeby zrozumieć ten prosty zabieg którego użyłem(a nawet zakomunikowałem że to zrobię!) a poza tym to pierwszy raz użyłem tego słowa w tej dyskusji... Zero własnej inicjatywy? Póki co to tylko moja inicjatywa. Znów unikasz odpowiedzi i teraz odwracasz kota ogonem przyczepiając się do wieku, jakie to prymitywne i przewidywalne, już zastanawiam się co będzie następne, data założenia konta na fw? Swoją drogą jestem prawie pewny że jesteś młodszy ode mnie... Wciąż czekam na uzyskanie odpowiedzi zadanej w pierwszym poście w tej jakże ciekawej dyskusji.

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

ehh samo wysłuchiwanie twoich prostackich obelg to już jest sztuka,ale jako że dopiero wkraczasz w świat dobrych filmów to przytoczę ci kilka kwestii,opinie i nagrody-nagrody,dajesz rade?ps-uruchom szare komórki,poziomem wypowiedzi nie odstajesz od kolegi PsychoGrzesiek z komentem -"ale badziew,zwykły film dla mięczaków"-to zapewne jeden z owych twoich" znawców" cytowany nieco wyżej"Oceniam filmy tak jak mi się podoba i robi to większość moich znajomych oraz ludzi którzy znają się na rzeczy",zapewne teraz dajecie takiemu" M jak morderstwo" 4,i z czym do ludzi pytam,z czym?

staszki

Moich znajomych w to nie mieszaj bo nie masz o nich pojęcia. Wymieniłem ich tylko jako przykład że są osoby które olewają filmwebowy system oceniania i robią to po swojemu. Jakich prostackich obelg? Znów odbiegasz od tematu więc albo wróć albo wyjdź. Może mnie z kimś pomyliłeś, może leki nie działają tak jak trzeba? Bo nie znam żadnego PsychoGrześka i nie mam pojęcia kto to. A skąd pomysł z tym M jak morderstwo i skąd wzięło się to 4? Czyż nie bardziej dotkliwe byłoby 1? Chociaż byś się zdziwił ale nie będę się tobie tłumaczył z ocen póki nie stwierdzę że dany film na takową zasługuje. Wkraczam dopiero w świat dobrych filmów? Hehe myślałem że zrobiłem to już kilka lat temu, ale czego to się człowiek jeszcze o sobie nie dowie :)

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

widzisz jaki człowiek bywa omylny,dopiero ja uświadomiłem ci ową bolesną prawdę na jakim etapie rozwoju/niedorozwoju się znajdujesz i ile jeszcze przed tobą,a niewątpliwie wiele, jednak filmweb bywa pomocnym narzędziem kształcenia:)zachowujesz się jak jakiś niedorozwój-tylko nie mieszaj w to moich znajomych!hehe śmiech na sali,może pójdziesz po mamusię?czeka cię jeszcze wiele wizyt u specjalistów zanim zaczniesz szanować wypowiedzi innych ludzi,tymczasem trzymam kciuki za pozytywne efekty kuracji!!!i zapraszam do rozmowy po udanej sesji!!!

staszki

Wiesz fajnie mieć taki swój świat, każdy z nas chyba go miał ale gdzieś po przedszkolu to się skończyło u ciebie natomiast trwa dalej, z jednej strony fajnie tak przedłużyć sobie dzieciństwo z drugiej natomiast nie bardzo jest to tolerowane przez społeczeństwo więc rozumiem twoją ocenę dla Lotu nad... Pewnie znalazłeś tam niejedną bratnią dusze. Podaj adres to podeśle ci stare książki do j. polskiego bo gdzieś na strychu chyba jeszcze są a po co mają się kurzyć jak są osoby którym one by się ewidentnie przydały. Fajnie że masz swój świat w którym coś znaczysz i wiesz wszystko o osobach które spotykasz po raz pierwszy, dzięki temu pewnie czujesz się lepszy a ja nie chcę psuć ci samopoczucia bo jak to się mówi, leżącego się nie kopie. Jak już wspomniałem o tym polskim to może pierwszą lekcje dam ci teraz i to gratis! Ten oto fajny znaczek "?" <--- ten po środku, taki zagięty z kropeczką na dole, (zrobiłem strzałkę żeby ci było łatwiej) oznacza że ktoś cię o coś pyta, jest to tak zwany znak zapytania lub też pytajnik, wstawiamy go jeśli zadajemy komuś pytanie a jeżeli ten człowiek jest dobrze wychowany i to pytanie go nie obraża powinien na nie odpowiedzieć, inaczej wskazuje to na to że odpowiedzi nie zna.

Może teraz w tej dyskusji coś ruszy...

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

pewnie że znalazłem i taka niejedna dusza było po stokroć inteligentniejsza od ciebie,zresztą przestrzegała przed takimi typami jak ty,zasada jest prosta -nie odpowiada się na głupie pytania,bo twoje postawione na samym początku takowym właśnie jest,to tak jakbyś pytał dlaczego słońce jest żółte albo trawa zielona,a ponoć jesteś takim znawcom kina,proponuję zerknąć na wypowiedzi innych odnośnie filmu może tam znajdziesz odpowiedź bo jednak rozmową z tobą to tak jak z upośledzonym dzieckiem-tłumaczysz ,a ono nic nie rozumie,ehh ta dzisiejsza młodzież,pyta a nawet nie wie o co,oczekuje odpowiedzi,a gdy już ja ma to nie rozumie...

staszki

Teraz to już przeszedłeś samego siebie. Skoro normalne, proste pytanie jest dla ciebie trudne i głupie i odsyłasz do wypowiedzi innych bo sam nie potrafisz odpowiedzieć... Hehe co za tępy pozer. Jesteś po prostu głupim snobem i na dodatek w każdej odpowiedzi przypisujesz mi coś czego wcale nie robiłem albo czego wcale nie pisałem, radzę ci albo poćwiczyć nad interpretacją prostych słów i zdań albo naucz się czytać że zrozumieniem.

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

brak słów na tego typu antyznawców jak ty, powinien być ustawiony filtr na filmwebie aby tego typu typy jak ty nie zaśmiecały normalnych wypowiedzi, a rozmowy na twoim poziomie odbywały się jedynie na "poziomie" twoich podobnych typów z podwórka...

staszki

Tydzień zajęło ci napisanie tego bełkotu?

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

jesteś wyjątkowo beznadziejnym przypadkiem w związku z czym twój przypadek wymaga konkretnego traktowania aby przestrzec innych przed tego typu patologią

staszki

Nic się nie nauczyłeś.

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

reszta nauczyła się jednego-nie wdawać się w dyskusje z takimi typami jak ty,strata czasu,zero argumentów,ot takie dziecko internetu bez wyobraźni-jesteś podręcznikowym przykładem,życzę intelektualnego rozwoju

staszki

Widocznie nie potrafisz czytać ze zrozumieniem albo masz problemy z psychiką, obstawiam obie opcje.

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

oj cały czas te same hasła wyjątkowa ubogość słów,to nie mój poziom,odezwij się do PsychoGrześka-oto twój poziom

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Lecho1523

debilu,trollu... poziom wypowiedzi adekwatny do wieku 15 lat i iq 23 tak jak w nicku...

staszki

Unikasz odpowiedzi na pytania tak jak książek w szkole :)

1523 to poziom iq, zapamiętaj.

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

wystarczająco dużo czasu straciłem na tak wyjątkowo nieudolnego człowieka jak ty, niemniej jednak niech to będzie przestroga dla innych aby nie wdawać się w nic nie wnoszące pogaduszki z reprezentantami plebsu-Lecho1523 jesteś godzien reprezentować ową warstwę...

staszki

Są wnoszące, pokazują że jesteś debilem który nie potrafi czytać ze zrozumieniem ani odpowiadać na zadane mu pytania, na dodatek snob i prowokator.

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

debil,snob,prowokator jedynie na takie słowa cię stać, czym potwierdzasz swoją przynależność do hołoty ,nie jesteś godny aby znać odpowiedzi zadane na pytania,spróbuj je uzyskać u osób na twoim jakżesz "wysokim" poziomie...

staszki

Tłumaczenie zwykłego przygłupa i prowokatora, jesteś głupkiem a twoje wymówki są tak słabe jak ty.

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

hehehe twoja wypowiedź to tylko potwierdzenie moich wcześniejszych słów,żal takich ludzi jak ty,no ale cóż życie bywa okrutne...

staszki

Uzasadnij chociaż jeden swój argument przygłupie :)

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

uzasadniam-jesteś wręcz światowym przygłupem biorąc pod uwagę twoje wypowiedzi potwierdzające jedynie twoje ograniczone możliwości intelektualne,kimś kogo naród powinien się wstydzić, przez ludzi twojego pokroju upadało w przeszłości nieraz państwo polskie, zresztą szkoda mi już tłumaczeń bo i tak tego nigdy nie zrozumiesz

staszki

To nie są uzasadnienia tylko brnięcie dalej w te nieudolne prostackie zarzuty. A takie teksty
"zresztą szkoda mi już tłumaczeń bo i tak tego nigdy nie zrozumiesz"
to zwykłe tłumaczenia debila który nie ma argumentów, to samo z unikaniem odpowiedzi.

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

no proszę prostak wytyka ponoć prostackie zarzuty, widać jesteś obeznany w tej materii... widzisz po co komuś a w tym przypadku tobie coś tłumaczyć skoro i tak uparcie będziesz oceniał film na 4, i to niezależnie o d tego co bym powiedział, z tego typu typami jak ty nie ma szans na normalną rozmowę gdyż ograniczenia które cię krępują w zasadniczy sposób wpływają na twoje jakżesz nieudolne próby wykazania iż ty i tylko ty masz rację, do piaskownicy wróć! a jakżesz! tam twoje miejsce

staszki

Jak to jest całe życie odwracać kota ogonem? Uważaj bo w końcu się przekręcisz... I jeszcze wylądujesz w upragnionym miejscu z ulubionego filmu.

Nie pytam ciebie głupku o to żebyś mi wytłumaczył dlaczego ten film jest dobry tylko dlaczego jest dobry dla ciebie, moje zdanie nie powinno cię teraz interesować ale jak ciągle podkreślam widocznie czytania ze zrozumieniem w szkole jeszcze nie miałeś.

Jakie nieudolne próby? Gdzie ja ci coś narzucam tępaku?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones