PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=512873}

Zabiłem moją matkę

J'ai tué ma mère
7,4 41 898
ocen
7,4 10 1 41898
6,6 22
oceny krytyków
Zabiłem moją matkę
powrót do forum filmu Zabiłem moją matkę

Czy to tylko wishful thinking czy scena, gdy matka idzie korytarzem do swojej kanciapy w pracy jest
mrugnięciem okiem do fanów "Spragnionych miłości"?

ocenił(a) film na 8
malgorzataka

Nie mogę mieć pewności, ale też marzę żeby to było zamierzone.

ocenił(a) film na 8
18Melua

Raczej nie było. Ale świadczy o tym, że wielcy reżyserowie często mają podobny punkt widzenia. Jak pisałem już w innym komentarzu - Dolan pewnie zostanie drugim Almodovarem i jedną z ikon europejskiego kina. Oby, bo na to zasługuje. Jeśli osiągnie sukces na świecie (jak Wong Kar-Wai), to tylko się cieszyć.

ocenił(a) film na 8
grimfather

PS. Za sukces uznaję estymę, nie korzyści majątkowe. Kar-Wai też się nie dorobił milionów dolców, a jest kojarzony na całym świecie (dodajmy - przez wymagających i inteligentnych kinomanów, a nie "popcornowych kinomaniaków").

ocenił(a) film na 7
grimfather

Na razie z Dolanem jest nieźle, jest tendencja zwyżkowa. Tylko żeby został jedną z ikon europejskiego kina jeszcze długa droga i przed nim i przed Kanadą, która musiałaby zostać jakoś przyłączona do Europy.

ocenił(a) film na 8
Citizen169

No tak, Kanada, lol. Xavier zawsze mi się kojarzył z francuską sztuką filmową, stąd mój faux pas. Ale nie da się nie dostrzec, że najbliżej mu do europejskich twórców.

ocenił(a) film na 10
malgorzataka

http://www.imdb.com/title/tt1424797/trivia?tab=mc&ref_=tt_trv_cnn
Chyba było.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones