Film

1987 1 godz. 55 min.
6,9 10 369
ocen
6,9 10 1 10369
2 337
chce zobaczyć
{"rate":5.5,"count":2}
{"id":"1165","linkUrl":"/film/Zabij+mnie+glino-1987-1165","alt":"Zabij mnie glino","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/11/65/1165/7728419.2.jpg"}
Porucznik Popczyk ściga groźnego przestępcę Malika.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Groźny przestępca Malik (Bogusław Linda) ucieka z więzienia, ale porucznikowi Popczykowi (Piotr Machalica) udaje się go złapać. Gdy jednak dochodzi do rozprawy sądowej Malik (Bogusław Linda), wraz z kolegą Sewerynem (Zbigniew Zamachowski), ucieka raz jeszcze. Kontaktuje się z szefem swojej bandy, a następnie wymusza od niego pieniądze.Groźny przestępca Malik (Bogusław Linda) ucieka z więzienia, ale porucznikowi Popczykowi (Piotr Machalica) udaje się go złapać. Gdy jednak dochodzi do rozprawy sądowej Malik (Bogusław Linda), wraz z kolegą Sewerynem (Zbigniew Zamachowski), ucieka raz jeszcze. Kontaktuje się z szefem swojej bandy, a następnie wymusza od niego pieniądze. Nieoczekiwane schronienie znajduje w Sosnowcu, u przypadkowo spotkanej lekarki Doroty (Anna Romantowska). Zdobywa nowe dokumenty i próbuje zabić Popczyka. Ten jednak częściej przebywa w pracy niż w domu więc Malik zabija przypadkowo żonę porucznika i jej kochanka.

studio
Studio Filmowe Perspektywa
inne tytuły
Rolę Malika miał pierwotnie zagrać Daniel Olbrychski. Gdy jednak ten nie mógł pojawić się na planie, reżyser Jacek Bromski w ostatniej chwili zastąpił go Bogusławem Lindą.
Krzysztof Majchrzak odrzucił możliwość zagrania Popczyka.
Zdjęcia do filmu kręcono w Warszawie (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.