PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=195571}

Zaklęte serca

Mozart and the Whale
7,0 3 761
ocen
7,0 10 1 3761
Zaklęte serca
powrót do forum filmu Zaklęte serca

Muszę niezgodzic się z większością komentarzy na temat tego filmu. Jak dla mnie to jakieś nieporozumienie.. Nie jestem fanką gatunku filmów romantycznych, więc może dlatego, ale na 'Zaklętym sercu' wynudziłam się potwornie, zakończenie było przewidywalne praktycznie od początku, NUDA NUDA NUDA! nie polecam..

oladsa

również nie polecam. dotrwalam do polowy filmu a dalej już nie moglam... tak jakbym się opchała bardzo tłustym i slodkim karmelem a potem miała mdłości. strasznie naciągany, do bólu sztuczny i nieoddający rzeczywistości film. josh hartnett się tym razem nie popisał.

evinx

to była jego jedna z lepszych ról. a wogóle to film jest naprawde dobry.

Evelyn_8

nie wiem dlaczego uważasz, że to byla jego jedna z lepszych ról -dlatego że gral taka role czy...? moim zdaniem o wiele bardziej autentycznie zagral a "lucky number slevin"

evinx

no to ty sie za krytyke zawodowo nie bierz.Zagrania osoby chorej umyslowo,osoby autystycznej czy np.niemowy jeztx dla kazdego aktora wyzwaniem.Josh poradzil sobie bardzo dobrze.Film jest bardziej dramatem i nie jest kolejna komedia romantyczna dla nieszczesliwych nastolatek.Moim zdaniem ma wiele z dramatu psychologicznego i mzoe dlatego wydawac sie "nudny".Ale tak wlasnie mial wyg;ladac ten film.Takie bylo zamierzenie rezysera.Jesli nie doceniacie go trudno ale nie mowcie tylko ze to badziew, bo film jest piekny i autentyczny.Pokazuje problematyke milosci w ciekawym kontekscie ludzi z zespolem aspergera.Jak dla mnie wysmienite kino.

Jane_Mary20

Rozumiem , że krytyka to Twój zawód.

ocenił(a) film na 8
evinx

Nie wiesz o czym piszesz. Josh Hartnett zagrał osobę autystyczną i zrobił to rewelacyjnie, wiele cech i oznak autyzmu ewidentnie dało się dostrzec. Więc z czym się nie popisał albo jakiej rzeczywistości film nie oddaje? Problemów ludzi chorych których ty nie masz.

ocenił(a) film na 1
oladsa

zgadzam się, że film jest nędzą, chocby Josh zagrał jak dwoch Joshów, ale jak się ktos lubi poumartwiac to polecam. Lucky Number - rewelacja :)

ocenił(a) film na 9
lajla29

Absolutnie nie zgadzam się z Twoim pierwszym zdaniem;) sorki.
Za to co do "Lucky Number" jak najbardziej.
To naprawdę dobre kino sensacyjne.
Choć z początku takim się nie wydaje;) to w troszkę późniejszej fazie rozkręca się na dobre..

ocenił(a) film na 5
oladsa

Nie dotrwałam nawet do połowy... DNO.

ocenił(a) film na 8
Kataarinaa

Poczytaj sobie o tym jak zachowują się ludzie z syndromem Aspergera i w ogóle autystycy, to może dotrwasz do końca. Ode mnie 9/10.

ocenił(a) film na 9
colorblind789

Podpisuję się pod tym;)
Szczerze przyznam, byłam pod dużym wrażeniem gry Hartnetta w tym filmie.
W moim odczuciu poradził sobie nadzwyczaj dobrze, a rola osoby cierpiącej na autyzm do prostej na pewno nie należy.

WhiteDemon

To film o chorobie, szczególnej chorobie którą trzeba rozumieć.

ocenił(a) film na 10
cable_Guy

zgadzam się w 100%! Jeśli ktoś zna osoby autystyczne, to zupełnie inaczej patrzy na ten film. Dla nich mówienie o jakichkolwiek uczuciach i emocjach to ogromny wysiłek. Dlatego ten film jest taki niesamowity, scena w której Donald kupuje Izzy kwiaty i smycz dla królika... <3 Dla nas to jest zwykły gest, a dla Aspergera to Everest.

ocenił(a) film na 4
oladsa

Jest wiele filmów podejmujących tematykę ciężkich chorób, nie każdy zasługuje na uznanie. Rzeczywiste przedstawienie problemu i realna gra aktorska, to podstawa, ale trzeba dobrze ująć to w fabułę, a ta była nierealna i bajkowa. Zdecydowanie nie polecam.

ocenił(a) film na 7
minto

Josh zagrał bardzo realnie:) Wiem coś o tym,bo z Zespołem Aspergera mam do czynienia:) "Porządek" w jego mieszkaniu był nadzwyczaj realny,jego reakcja na posprzątanie i ruszanie jego rzeczy-ideał:) Ale nie każdemu może się takiego typu film podobać:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones