PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122832}

Zaplątani

Tangled
7,6 222 328
ocen
7,6 10 1 222328
7,2 24
oceny krytyków
Zaplątani
powrót do forum filmu Zaplątani

Musical

ocenił(a) film na 10

Do premiery już nie całe dwa tygodnie z hakiem, a w oryginalnych trailerach promocja trwa. Pod szyldem disnejowskiej komedii i zabawy konwencją "Roszpunki" przemyka niezauważenie musical, który będzie zajmować w filmie spore miejsce. Trudno mi oceniać po latach przerwy zdolności pana Menkena, poczekam jeszcze jak to wszystko zgra się z obrazem, ale dla mnie, starego wyjadacza, kochanka starych dobrych musicalowych disnejówek z lat 90-tych, ten piękny duet przyprawia o spazmy artystyczne.

http://www.youtube.com/watch?v=vo5QI3XCCe8&feature=related

(ciekawi mnie jak to wypadnie w polskiej wersji ;)).



akira894

Cały soundrack na youtubie:
http://www.youtube.com/results?search_query=tangled+soundrack&aq=f
Menken zrobił chyba swoje najlepsze dzieło.

ocenił(a) film na 10
bartekbasista

Przesłuchałem całą płytę. Trochę jakbym słyszał starego Disneya z nowym. Trochę utworów z lat 90-tych, kilka bardziej współczesnych no i naprawdę dobra strona instrumentalna :). "Mother Knows Best" ach ten musicalowy disney. "When My Life Begin" - pierwsza część utworu żywa i naprawdę nowoczesna - wyszedłby z tego fajny singiel w polskiej wersji. Piękne "Healing Encantation". Już się nie mogę doczekać jak to wypadnie w polskiej wersji. Usłyszymy min. Kasię Popowską, ale jeszcze nie wiadomo kto ją wspomoże wokalnie w "I Seee The Light". To musi być naprawdę dobry facet - bo Zachary'ego Levi może być trudno przebić :). Mandy Moore - jakby stworzona do musicali :). No, Kamińska nagrała już polską wersję singla "Something That I Want", a więc wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że wraz z premierą filmu doczekamy się także polskiej edycji soundtracku jak to było z "Księżniczką i żabą". Już nie mogę się doczekać. Pewnie od poniedziałku będzie już dostępna płyta ;). Zaplątałem się już muzycznie, teraz trzeba wizualnie ;). Menken - wielki. Oscar za "I See The Light" jak w banku. W końcu kto nie lubi i nie kocha takiego stylu Disneya? O oscar za muzykę może być trudniej... zobaczymy jaka konkurencja. A oscar dla animacji?? Nie wybiegajmy niebezpiecznie w przyszłość. Film musiałby być rozbrajający by pokonać hegemona tegorocznych rozdań "Toy Story 3". Na dzień dzisiejszy to chyba dla Disneya zbyt wysoka poprzeczka, mimo że powstała po części z jego rąk. Nawet obiektywnie jestem gotów tak stwierdzić "Zaplątanych" jeszcze nie oglądając.

akira894

No więc tak:
Wraz z Kasią Popowską "I see the light" ( masz racje oscar musi byc) ma wykonywac Maciej Stuhr. Może coś z tego będzie... Tu spis całego dubbingu. Można zobaczyc kto wykonuje piosenki i ich polskie tytuły:

Opracowanie wersji polskiej : SDI Polska
reżyseria - Wojciech Paszkowski
dialogi - Jan Wecsile
kierownictwo muzyczne - Agnieszka Tomicka
teksty piosenek - Michał Wojnarowski
reżyseria dźwięku - Jarosław Wójcik
montaż dźwięku - Jarosław Wójcik, Anna Żarnecka, Mateusz Orkan-Łęcki
kierownictwo produkcji - Beata Jankowska, Marcin Kopiec
zgranie wersji polskiej - Shepperton International
opieka artystyczna - Mariusz Arno Jaworowski

W wersji polskiej udział wzięli :
Roszpunka - Julia Kamińska
Flynn Rajtar - Maciej Stuhr
Matka Gertruda - Danuta Stenka
Bracia Karczybykowie - Mirosław Zbrojewicz
Kapitan straży - Miłogost Reczek
Nochal - Grzegorz Pawlak
Haczyk - Jacek Czyż
Amor - Wojciech Paszkowski
Władimir - Jakub Szydłowski

W pozostałych rolach :
Bożena Furczyk, Katarzyna Kozak, Julia Kożuszek,
Olga Omeljaniec, Joanna Pach, Andrzej Chudy,
Piotr Gogol, Jacek Król, Paweł Szczesny,

oraz chór w składzie :
Anna Sochacka, Piotr Bajtlik, Piotr Gogol,
Stefan Każuro, Adam Krylik, Łukasz Talik,
Jakub Szydłowski

Piosenki :
"Zaklęcia"
śpiewają Danuta Stenka, Katarzyna Popowska, Berenika Działak

"Nowe Dni" i "Nowe Dni - Repryza"
śpiewa Katarzyna Popowska

"Słuchaj się mnie" i "Słuchaj się mnie - repryza"
śpiewa Danuta Stenka

"Marzenie mam"
śpiewają Katarzyna Popowska i Maciej Stuhr
oraz Piotr Bajtlik, Piotr Gogol, Stefan Każuro, Adam Krylik,
Grzegorz Pawlak, Jacek Czyż, Łukasz Talik, Jakub Szydłowski

"Kiedy jesteś tu"
śpiewają Katarzyna Popowska i Maciej Stuhr

"Każdy chciałby tak mieć"
śpiewa Julia Kamińska

Soundrack wychodzi u nas dopiero 6 grudnia.

ocenił(a) film na 10
bartekbasista

Dopiero wczoraj zwróciłem uwagę na to, że muzykę do Zaplątanych stworzył Alan Menken. Mam nadzieję, że w końcu wrócił do formy sprzed lat. No i już nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć czy Disney dał radę. Póki co pierwsze recenzje są entuzjastyczne.

Rafalek89

Soundrack jest już zapowiedziany na empiku:
http://www.empik.com/zaplatani-pl-various-artists,prod59220050,muzyka-p#review

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones