PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119847}

Zapowiedź

Knowing
6,6 141 697
ocen
6,6 10 1 141697
4,3 11
ocen krytyków
Zapowiedź
powrót do forum filmu Zapowiedź

Pomyłka

ocenił(a) film na 4

Pierwsza połowa filmu - rewelacyjna. Trzyma w napięciu, zapowiada tajemnicę, zaciekawia... Druga połowa - banalna, stereotypowa i przewidywalna. Wręcz głupia. Szkoda.

ocenił(a) film na 2
Orgelbrant

Zgadzam się - na początku byłem zaskoczony tak dobrym filmem z Nicolasem Cage'm. Niestety to był film z haczykiem -
Od pewnego momentu wszystko się zepsuło. Ktoś wyłączył przycisk "logika", przestawiając go na "głupota". Naprawdę kończyłem film zażenowany jego poziomem. Podsumowując - nie polecam.

ocenił(a) film na 3
Orgelbrant

Dokładnie mam takie same odczucia, szkoda ale w sumie czułem że tak będzie....

Orgelbrant

Druga połowa byłaby przewidywalna gdyby Cage migdalił się z tą mamuśką, uratował całą ludzkość albo z pomocą obcych cała rodzinka odleciała by w siną dal :D Szczerze, tego się spodziwałam.

ocenił(a) film na 7
Orgelbrant

Zasadniczo w moim odczuciu film udany,lecz rażą błędy w scenariuszu,najbardziej chyba ten z tą matką spotkaną przez Cage'a:

-Przy pierwszym rendenzvous nie chce słuchać głownego bohatera nawijającego o datach katastrof,ale dopiero po zdarzeniach w metrze nagle sobie przypomina,że istotnie,jej matka często mówiła coś o liczbach,przemycając apokaliptyczne treści

-Zaczyna wierzyć w to wszystko,ale później odrzuca Johna,który chce szukać współrzędnych na drzwiach (autorstwa jej matki jasnowidzki)

-Bierze dzieciaki do auta i jeździ tędy i owędy mając na uwadze to,że ostrzą sobie na nich zęby ci kosmici/anioły spotkani przez nich kilkanaście godzin wcześniej. Ponadto ich nie pilnuje na stacji benzynowej,a co było potem to wszyscy wiedzą

ocenił(a) film na 4
Orgelbrant

Tego filmu nie ratuje nawet efektowna katastrofa lotnicza, oczywiście kartka wpada w ręce amerykańskiego dziecka, a potem amerykańskiego ( zbieg okoliczności zapewne ) astrofizyka LOL, do tego babka która wygląda jak wnuczka, matka która wygląda jak matka, nawet pieprzyk na twarzy nie zniknął takie to cudowne amerykańskie podobieństwo, kosmici w tym wypadku wydają się najbardziej realni a do tego rola matki i córki/wnuczki zarówno Rosie Byrne jak i Lara Robinson mają od pierwszej minuty gry w tym filmie miny jakby miały wrodzoną depresję, nie wiem może i Lara dziś się uśmiecha ale ta cała Rosie....jprdl przecież ją mieć za partnerkę to człowiek od dzień dobry po dobranoc ma ochotę rzucić się pod pociąg, mam wrażenie że ona jest nieszczęśliwa od dnia narodzin.

Orgelbrant

Cała ta "zapowiedź" (50-letnia wieloetapowa wieloelementowa akcja) była tylko po to, żeby ojciec oddał bez problemów synka smutnym wysokim panom. Hmm.
Cała reszta nie miała znaczenia. Przepowiednia leżała w ziemi, katastrofy się zdarzały, niczemu nie udało się zapobiec, kto miał zginąć, zginął, niczego nie uratowano, wręcz były straty: Lucinda. "Opętanie" Lucindy sprawiło, że była smutna, aspołeczna, nawet gdy założyła rodzinę, to mąż z córką z nią nie mogli żyć, zaćpała się i przedwcześnie umarła. Szkoda jej. Żeby chociaż umarła po coś, ale tutaj - po co? Kosmici i tak wzięliby dziecko sąsiada, o jej wnuczce (której na Ziemi i tak już nie miał kto zatrzymać ) nie wspominając.
Film ogólnie - jak rozrywka na wieczór - mi się podobał, tylko wolałabym, żeby akcja miała jakiś sens.

ocenił(a) film na 7
Orgelbrant

Pomyłka to twój komentarz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones