PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99877}

Zatoichi

Zatōichi
7,4 14 863
oceny
7,4 10 1 14863
5,8 6
ocen krytyków
Zatoichi
powrót do forum filmu Zatoichi

czy sądzicie, że on Ichi był ślepy czy tylko chodził z zamkniętymi oczami. Co ozancza ostatnia kwestia "Nawet z zamkniętymi oczami można się potknąć i kamień" (jakoś tak). Ja sądze z otwartymi oczami skupiał się na czyms innym i dlatego przeoczył kamień. Chyba, że to miało jeszcze głębszy sens.

p4trykx

a czy to nie brzmialo: "nawet z otwartymi oczami nie widzisz"?
ichi nie byl slepy, tylko umyslnie wylaczyl w sobie ten zmysl...

p4trykx

"nawet z szeroko otwartymi oczami nie widzę kamienia"chyba w ten sposób...widzialam go wczoraj a już nie pamietam ;) za dużo emocji naraz:) a może "nie mógłbym zauważyć kamienia"...hmmm....a jak wam sie podobał??pozdrawiam

p4trykx

"nawet z szeroko otwartymi oczami nie jestem w stanie dojrzeć wszystkiego" - tak dokładnie to brzmiało. Więc jak dla mnie ta kwesta ma dużo głębszy sens niż potykanie się o kamień... taki dosyć uniwersalny - jakibyś nie był kozak kumaty i sprawny to i tak nie wszystko ogarniesz... bardzo fajna scena zamykająca ten film.

ocenił(a) film na 9
p4trykx

Według interpretacji Kitano (a więc konkretnie w tym filmie o Ichim), ślepota głównego bohatera polegała na zamknięciu oczu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones