Zbrodnia i kara

Crime and Punishment

2002 2 godz.
4,6 916
ocen
4,6 10 916
485
chce zobaczyć
{"type":"film","id":110982,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Crime+and+Punishment-2002-110982/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Zbrodnia i kara
 • yankes_vcf ocenił(a) ten film na: 1

  Gdybym nie przeczytał książki to nawet bym nie obejrzał tego filmu do końca...
  Jak już zauważono, a mnie to uderzyło od pierwszych scen, gdzie widać Kreml, Jak można akcję przenieść do Moskwy?! I jeszcze dodawać jakieś aluzje do komunistycznego ZSRR? Dramat!
  Adaptacja żadna, film sam w sobie również beznadziejny. Gra aktorów? Raskolnikow to jakieś nieporozumienie... Równie dobrze mogli dać tę rolę komuś z "trudne sprawy".
  Jedyne co na plus to aktorka, która grała Sonię - naprawdę piękna kobieta: ale tylko tyle bo ducha postaci książkowej wcale nie przekazała..
  Pozdrowienia dla wszystkich fanów książki!

 • esforty ocenił(a) ten film na: 2

  yankes_vcf Są tacy znawcy literatury i entuzjaści twórczości Dostojewskiego, którzy utrzymują, iż ten tak był zafascynowany mrocznymi postaciami swych książek, że na te jaśniejsze brakowało pomysłów by uczynić je równie dobrze konstruowanymi osobowościami. Zwyczajnie, że są papierowe. Otóż w odczytaniu ,,Zbrodni i kary" przez M.Golana wszystkie postacie są papierowe i jest to w gruncie rzeczy eufemizm. Co robi w tym ,,koszmarku" J. Hurt i V. Redgrave, zaiste nie wiem.Raskolnikow odgrywany jakby go zęby bolały, mowy nie ma o udręce sumienia. Nie oczekując, że Golan zada prozie Dostojewskiego jakieś ważne pytanie, że znajdzie do niej inny klucz, liczyłem jednak na próbę rzetelnej adaptacji. Tym, którzy książki nie czytali doradzam by w ogóle przed ekranem nie zasiadali, tym co czytali właściwie też. Strata czasu! Good night, and good luck, esforty.
  2/10