PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32253}
6,0 48 094
oceny
6,0 10 1 48094
5,7 18
ocen krytyków
Zemsta
powrót do forum filmu Zemsta

Gdzie się podziało inteligentne społeczeństwo. Kiedy zobaczyłem średnią tego filmu, to omal zawału nie dostałem. Film był rewelacyjny. Daję Zemście 9/10. Nie mogę uwierzyć, że film ma taką niska średnią. Ci, którzy dają 1/10 temu filmowi, to pewnie smarkate dzieciaki, czyli fani dennych Włatców Móch, co są ograniczeni umysłowo, że filmu nie potrafią zrozumieć. Ktoś tu napisał, że Zemsta nie jest komedią. Zemsta jest komedią, nie najlepszą ale jedną z najlepszych. Zemsta jest sto razy lepsza, niż: Ciacho, Lejdis, Testosteron, Rezerwat i inne wulgarne tego typu filmy dla prostaków bez kultury.

Panie, nasz Panie Boże. Zrób coś z tymi Polakami, bo serce się kroi.

Użytkownicy filmwebu, którzy przyczynili się do niskiej średniej tego filmu, WSTYDŹCIE SIĘ !!!!!!!!

Daje filmowi 9/10

Mietas93

Ja tam lubię Włatców Móch, ale Zesmsta też mi się bardzo podobała. I również jestem zaskoczona taką niską średnią, ale wiadomo, że to dzięki jakimś dzieciom ;) Kiedy ogladałam film na polskim w klasie połowa osób spała z nudów ;)

ocenił(a) film na 10
daffy01

Znam "Zemstę" na pamięć i kocham książkę oraz film od 12 bodajże roku życia, kiedy lepiej to dzieło poznałam. Z tego co pamiętam zawsze przeżywałam to samo w szkole tzn żenujące zachowanie rówieśników, brak zrozumienia dla wartościowych utworów literackich czy filmowych. Miałam nadzieję, że jak dorosnę to się to zmieni. Niestety niska ocena tego filmu jak i wielu innych jemu podobnych to nie tylko oceny dzieciaków...przykre to niezmiernie, ale takie mamy społeczeństwa. Napisałam w liczbie mnogiej, bo nie chodzi tylko o polskę, ale o globalną "nowoczesną", zwyczajnie (nie bójmy się użyć tego słowa) GŁUPIĄ mentalność. Pozostaje otaczać się ludźmi inteligentymi, myśłącymi, ale oni już prawie wyginęli...pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Sophie90

wasze komentarze sprawiają, że dam szanse filmowi(pomimo wlasnie sredniej) i go obejrze(ksiazke czytalem i bardzo mi sie podobala, chociaz ogolnie nie lubie czytac;))

ocenił(a) film na 9
Sophie90

..."znam >>Zemstę<< na pamięć..."
Jezu, myslałem, że tylko ja jestem taki pokręcony ! A do nauki skłoniło mnie właśnie obejrzenie arcydzieła Wajdy. Nie wyobrażam sobie wspanialszego dowodu na kunszt aktorski, jakim władają niektórzy artyści z obsady tego filmu, niż ten, który można podziwiać w Zemście.
Serdecznie pozdrawiam!

ocenił(a) film na 1
Mietas93

i tak za wysoka średnia, film jest beznadziejny tak samo jak Pan Tadeusz. Już lepiej oglądnąć starsze wersje zemsty niż marnować czas na dziadostwo. Omijać ten niewypał z daleka!!!

ocenił(a) film na 8
Thief_

Oceniane przez Ciebie filmy z notą 10/10 przy średnich 7/10 do 8/10 OK., ale Gościu oceniasz (oglądasz) 1-10 filmów miesięcznie i to głównie z połowy ub. roku i współczesnemu filmowi dajesz notkę 1/10 przy średniej powyżej (a to dzięki takim jak TY) 6/10 daje do myślenia o wiekowej zdolności zrozumienia współczesnego kina.

ocenił(a) film na 8
alekstar

Ps.
"to głównie z połowy ub. wieku"

ocenił(a) film na 1
alekstar

A co w tym filmie jest dobrego? Nic, zupełnie nic, straszny kicz, poza tym w ogóle nie śmieszny. No i co ma do tego moja częstotliwość oceniania filmów?

Thief_

Nie jest kicz i nie jest arcydziełem. Zemsta jest dobrym filmem z dobrą obsadą aktorską i muzyką. Piszesz kicz, ale nie napisałeś co i przede wszystkim dlaczego ci się nie podoba. Uważasz go za kicz, ale nie uzasadniasz tego. Widocznie oglądasz inne filmy i nie jesteś w stanie docenić tego filmu.

Mietas93

Jeśli chcesz czerpać przyjemność z obcowania z "Zemstą", sięgnij po oryginał Fredry. Film jest słaby tak jak większość polskich ekranizacji. Słaba gra aktorska boli najbardziej. I naucz się jednej rzeczy, oglądanie tego typu filmów nie robi z ciebie człowieka kulturalnego, ja dałem 5/10 i teraz porównaj nasze wypowiedzi. Kto obraża innych użytkowników a kto stara się rzeczowo i bez epitetów wyrazić opinię?

boron89

Mój błąd, nie "oglądanie" tylko "zachwycanie się" bardziej pasuje w tym kontekście

ocenił(a) film na 10
boron89

Jakbyś nie zauważył zaznaczyłam, że znam na pamięć "Zemstę" i chodziło mi właśnie o oryginał Fredry. Ekranizacja jest zrobiona wiernie, ale nie zaprzeczam, że lepsza pod względem ukazania humoru jest np: Zemsta z lat 80tych z W. Pokorą.
Żyjąc w dzisiejszym świecie a wychowując się w rodzinie z tradycjami przekazującej mi troszkę inny system wartości niż ten wszechobecny nie jest to obraza z mojej strony kiedy mówię o GŁUPIEJ mentalności. Poza tym nie mówiłam w tym momencie o nikim personalnie tylko opinia była ogólna.
Zachwycać zaś się można w filmie Wajdy chociażby rolami J. Gajosa, którego słucha się przyjemnie i wiersz zamienia się w tym momencie w zupełnie lekki dialog. Podobnie dobra rola to komicznie zagrany przez Polańskiego Papkin. Jeszcze jeden plus to wysoki kunszt aktorski filmowego Milczka czyli A. Seweryna. Jeśli nie potrafisz tego docenić i przy temacie tych osób mówisz "słaba gra aktorska" to...conajmniej dziwne masz podejście.
W całości mojego poprzedniego komentarza bardziej niż na samą w sobie "Zemstę" zwróciłam uwagę na pewien problem społeczny Ty zaś przypisałeś mi całkowity zachwyt nad konkretną ekranizajcą.
Na sam koniec dodam tylko, że zdecydowanie częściej wracam do tej książki niż do filmu.

Sophie90

Ok, dajesz argumenty, cieszę się. Tylko że mój post był kierowany do założyciela wątku, nie miałem zamiaru czepiać się twojej wypowiedzi.

ocenił(a) film na 10
boron89

Wiem, tzn w pierwszym odruchu odpisałam, po czym faktycznie zorientowałam się, że to było do założyciela wątku. Chyba byłam wtedy śpiąca. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 5
Mietas93

A mnie nie podobała się ani książka ani film.
Oglądałam na polskim, ale był średni
Dałam mu piątkę.

Za to zatęskniło mi się za Quo Vadis:)

ocenił(a) film na 5
The_Slayer

I jeszcze jedno:
Czy podczas czytania książki tez wyobrażaliście sobie Klarę w ogniście czerwonych włosach? Bo ja tak i nie mogłam się przyzwyczaić do fryzury filmowej Klary:)

ocenił(a) film na 6
The_Slayer

Nie wiem jak inni, ale ja jej sobie tak nie wyobrażałem :]

Mietas93

Poniekad sie zgadzam! Film napewno nie zasluhuje na 1. Idealna ocena dla Zemsty to 7.. i taka wlasnie ocene wystawilam. Nie jest to rewelacyjny film... slabe zmotowanie, ale aktorzy swietnie graja. Mnie sie film podobal. A Ci co uwazaja za nudny, beznadziejny, to nie do konca znaja sie na prawdziwych filmach/kinie.

ocenił(a) film na 10
gr8l

Moja ulubiona polska komedia, o miliony lat świetlnych lepsza od 'Testosteronów' 'Lejdisów' i tych innych polskich niewypałów.

10/10

Mietas93

zupelnie sie z toba zgadzam. przed wejsciem na filmweb myslalam ze ponizej 8 nie zejdzie. mam dopiero 16 lat i uwazam ze ten film jest genialny. kolezanki niestety przysypialy O_O pewnie zemsta byla dla nich za trudna. z kim ja sie zadaje ;-)

ocenił(a) film na 7
Alicja444

Polański jako Papkin - świetny. chociażby sam tam grał, warto byłoby to zobaczyć :)

ocenił(a) film na 9
jacekr

tak Polański i Olbryski - cudo wręcz ;). Kawał dobrej roboty, też myślałam, że będzie wysoka średnia a tu niespodzianka. Bardzo dobra komedia. Polecam :)

ocenił(a) film na 2
Mietas93

Słuchaj no dzieciaku, film ma i tak zawyżoną ocenę, własnie przez takich nim znawców kina jak ty, kto oglądał pierwowzór wie, że ta wersja to kiła do potęgi.

ocenił(a) film na 6
skaner333

Oglądałem obie i uważam, że wersja Wajdy jest ciekawsza, lepiej oddaje swoisty klimat książki.

Mietas93

film jest niezły, no i jakoś tam streszcza książkę, więc choćby dlatego każdy powinien dać co najmniej "dobry". jednakże polecam lekturę.

ocenił(a) film na 9
Mietas93

Zgadzam się. Ale to nie tacy smarkacze dają mu 1, tylko ludzie,których nie trawię jeszcze bardziej, a mianowicie pseudointeligenci kombinatorzy - Wajda jest be, bo jest za jakąś tam partią, jest do kitu reżyserem, bo nie powoduje orgazmu u pseudointeligentów tak jak Kurosava, w ,,Zemście'' gra Polański ( o Boże, pedofil!!!Jeśli to pedofil, to nie umie grać), no i to młody film, a tylko stare są dobre.
To tłuki, nie widzą perełek Gajosa i Polańskiego, nie widzą, że ten film wiernie oddaje atmosferę książki.

Mietas93

Zdecydowanie się zgadzam. Film jest naprawdę dobry. Wiadomo, że do idealnej ekranizacji wybitnego wręcz tekstu Fredry brakuje naprawdę wiele. Ale co jak co - Polański, Gajos, Olbrychski zrobili z tego filmu niemal arcydzieło. To dosyć trudne, zeby nakręcić współcześnie film, który jest ekranizacją tekstu sprzed 200 lat i by nadal mozna się nim zachwycić, śmiać z komizmu tych dialogów. Dla porównania warto zobaczyć "Śluby Panieńskie" w reż. Bajona - to idealny przykład jak tragicznie można było spieprzyć tekst Fredry.

ocenił(a) film na 3
Mietas93

Oglądałem to w telewizji i trudno mi ocenić wysoko film przy którym zasnąłem.

ocenił(a) film na 5
Mietas93

W "Zemście " Wajdy, bardzo dobrze zagrał Janusz Gajos. Ale jeden aktor nie sprawi, żeby ekranizacja dzieła Fredry była sztuką przez duże "S". Nie popisał się mistrz Polański. Agata Buzek - nieodpowiednia osoba w nieodpowiednim miejscu.

ocenił(a) film na 3
Mietas93

Bo film (nie książka to gniot), choć i tak lepszym od wymienionych przez ciebie produkcji (ktore na nic innego niż na 1 nie zasługują)

ocenił(a) film na 9
Mietas93

Popieram! (sam dałem 9/10 i nie z sentymentu, ale dlatego, że BARDZO LUBIĘ)

ocenił(a) film na 8
Mietas93

Inteligenci? :D Idź do gimnazjum a dowiesz się jacy tam są fachowcy życia. To pokolenie jest zgniłe i myśli tylko o sobie. Tylko Facebook, dyskoteki i cwaniactwo. Po prostu padam jak słyszę "Chłopak mnie rzucił, skoczę z mostu". A skacz, będzie chociaż o jednego cymbała mniej. Po prostu od tej wolności się we łbach poprzewracało.

ocenił(a) film na 8
WielkiKrasnolud

Racja, panie Gimli, to pokolenie jest zepsute...
Lubują się w heavy metalu, hard rocku, techno. Noszą pentagramy na portkach, szóstki z umiłowaniem. Grają w demoniczne gry komputerowe typu Diabolo, Quake, Pokemony, Kieszonkowe Potwory. Czytają książki wtajemniczające w magię np. Harry Potter, a potem diabeł ich rzuca na kościele i obraca jak wskazówkami zegara. Wieszają się na żyrandolu, a potem piszą sobie kondolencje w internecie.

ocenił(a) film na 7
Mietas93

Nie wiem jak można zgrabnie ująć to co chcę wygłosić, dlatego pozwólcie że użyje pseudointelektualnego hasła które właśnie wymyśliłem : nazwijmy to syndromem lektury szkolnej. Osobiście uważam że kanon lektur został fatalnie i zbyt górnolotnie dobrany. Każemy czytać młodym Zbrodnię i Karę, Zemstę i Wesele, kiedy w ich głowach siedzą przygody Tomka Wilimowskiego i Harego Potera. Nie oszukujmy się, wielu nastolatków (zostawiam sobie margines na tych co w wieku 12 lat wycisnęli z Zemsty cały urok) nie jest w stanie zaangażować się w lekturę i zrozumieć jej, bo nie jest dość dojrzała. Mówię to z własnego doświadczenia, bo dopiero dziś jestem w stanie docenić te pozycje. Wcale się tego nie wstydzę, raczej cieszę się ze dojrzewa mój gust i gdy w wieku 10 lat wolałem obejrzeć Hollywoodzki film akcji, dziś jestem rozkochany w polskiej szkole filmowej. A teraz często wielcy twórcy przekładają te książki na film, te same niedojrzałe umysły starają się zrozumieć fabułę, jednak odbiega ona od prostej fabuły Transformersów. W ten sposób dostajemy falę słabych ocen. To problem nie tylko zemsty, ale też fantastycznego Wesela również od Wajdy, czy choćby przecudownej ekranizacji Lalki w wykonaniu Wojciecha Hasa.

ocenił(a) film na 1
Mietas93

Mimo, że nie jestem fanką Lejdis, Testosteron itp. dałam Zemście 1/10, bo jak dla mnie film był słaby. Jedynymi godnymi uwagi osobami byli tam Seweryn i Gajos. Uwielbiam książkę. Niestety w filmu nie obroni geniusz autora książki. Bardzo zły film. Nie wiem, co Wajda sobie myślał dobierając obsadę.

Mietas93

Z jednej strony zgadzam się, społeczeństwo zupełnie zdaje się nie znać na filmach. Ale ludzie tutaj oceniają impulsywnie, nie zastanawiają się, że dla kogoś ranking i ocena coś znaczą.
Druga sprawa, że w dzisiejszych czasach przecenia się inteligencję ludzi. Od wieków ludzie wykształceni byli elitą, nawet komuś kto urodził się na wsi przy wielkim samozaparciu i pragnieniu udawało się wyrwać i uczyć. Ale to były wyjątki i ludzie którym na byciu oczytanym zależało. Reszta wiadomo, proza życia. Dzisiaj każdy posyła dzieci do szkoły, dlatego nie można powiedzieć , ze się dostęp do wiedzy utrudnia. Jednak nawet przy tak dużych zasobach wiedzy .. trzeba chcieć.
Innymi słowy, nie można oceniać ludzi po ich gustach filmowych itp. bo każdy człowiek ma inną percepcję. Jednym filmy mądrzejsze i wartościowe są potrzebne, innych drażnią ;-)

ocenił(a) film na 3
Mietas93

bo film jest denny. za to sztuka świetna. spytaj, jak oceniam oryginał, dam 9/10 :)

ocenił(a) film na 8
Mietas93

Inny film który również jest bardzo dobry, ale nie jest doceniany to Auta2. Ludzie po prostu zazdroszczą że coś wyszło drugiemu człowiekowi i to hejtują- taka jest prawda.

ocenił(a) film na 8
Mietas93

Popieram jak najbardziej tą wypowiedź, też jestem zdziwiony

ocenił(a) film na 8
Mietas93

Ten film to arcdzielo filmowe,rewelacyjny obraz a notami na filmwebie to sie nie ma czym przejmowac,ten film zostanie arcydzielem tak czy siak.

ocenił(a) film na 5
Mietas93

Gra aktorka 9/10. Historia przedstawiona 2/10. Suma smarów max 5/10 jedynie co ten film może dostać.

ocenił(a) film na 9
Mietas93

Matołów na tym świecie nigdy nie brakowało i nie brakuje, więc również w Polsce. Problem w tym, że ongiś matoły się wstydziły i nie było internetu. Teraz osły i oślice są anonimowo odważni, bo - niestety - jest obowiązek szkolny i troglodytów nauczono pisać i czytać. To są techniki z myśleniem niemające nic wspólnego.

ocenił(a) film na 8
Mietas93

Też się załamałem jak zobaczyłem ocenę tego filmu podobnie jak ocena Pana Tadeusza. Andrzej Wajda jako jeden z nielicznych świetnych polskich reżyserów obok: Hoffmana, Polańskiego czy Forda. A nie ci debile pokroju Vegi, Komasa. Wstyd

ocenił(a) film na 9
Mietas93

Chyba ostatni raz tak szczerze się śmiałam to przy The Office, a było to jakiś czas temu…

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones