PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139921}

Zielona piękność

La Belle verte
7,8 891
ocen
7,8 10 1 891

Zielona piękność
powrót do forum filmu Zielona piękność

Czy potrafiłbym przeżyć w takim raju na innej planecie choć jeden dzień?
Ale film super - śmieszny i mądry.
Trochę przypomina mi się pomysł z "Goście, goście!", gdzie ludzie przeniesieni z jakiejś epoki znajdują w innej rzeczywistości.
Również znajduję podobieństwo z Avatarem, bo i tam pokazane jest innego rodzaju społeczeństwo i jego kontakt z rodzimą planetą, nie eksploatowywanie jej dla zysku, ale życie w harmonii.
Podobał mi się też pomysł i wizja innej postawy do świata i ludzi niż codzienny kierat,jaki funduje nam rzeczywistość.
Można spojrzeć na absurdalną teraźniejszość oczyma małego dziecka.
Film koniecznie trzeba zobaczyć, polecam każdemu.

ocenił(a) film na 3
yeti100

ani śmieszny ani mądry, zdecydowanie odradzam, realizacja i aktorstwo - tragedia scenariusz odkrywa prawdy odkryte oraz zawiera tyle błędów, że można nimi obdarzyć z 10 filmów; banał goni banał, na początku myślałem, że to jest będzie ostra satyra na panujący konsumpcjonizm ale to jest po prostu new ageowski bełkot (żyjmy w otoczeniu przyrody TAK, jedzmy dary natury TAK, samochód NIE, miasto + cała technologia NIE) to jest dobre dla zbuntowanych gimnazjalistów. Aż dziw bierze, że Francuzi wypuścili takiego gniota

zorzklunej

Okazalo sie, ze to nie satyra na panujacy konsumpcjonizm i problem gotowy. :)
A jezeli to jest film o odlaczeniu sie od calego systemu, a nie tylko satyra na jeden z jego aspektow?

ocenił(a) film na 9
zorzklunej

Przypomunasz mi tego jednego bohatera, ktoremu zarysował lusterko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones