La Belle verte

1 godz. 39 min.
7,8 772
oceny
7,8 10 772
1 224
chce zobaczyć

{"type":"film","id":139921,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/La+Belle+verte-1996-139921/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Zielona piękność
  • yeti100 ocenił(a) ten film na: 10

Czy potrafiłbym przeżyć w takim raju na innej planecie choć jeden dzień?
    Ale film super - śmieszny i mądry.
    Trochę przypomina mi się pomysł z "Goście, goście!", gdzie ludzie przeniesieni z jakiejś epoki znajdują w innej rzeczywistości.
    Również znajduję podobieństwo z Avatarem, bo i tam pokazane jest innego rodzaju społeczeństwo i jego kontakt z rodzimą planetą, nie eksploatowywanie jej dla zysku, ale życie w harmonii.
    Podobał mi się też pomysł i wizja innej postawy do świata i ludzi niż codzienny kierat,jaki funduje nam rzeczywistość.
    Można spojrzeć na absurdalną teraźniejszość oczyma małego dziecka.
    Film koniecznie trzeba zobaczyć, polecam każdemu.

• zorzklunej ocenił(a) ten film na: 3

yeti100 ani śmieszny ani mądry, zdecydowanie odradzam, realizacja i aktorstwo - tragedia scenariusz odkrywa prawdy odkryte oraz zawiera tyle błędów, że można nimi obdarzyć z 10 filmów; banał goni banał, na początku myślałem, że to jest będzie ostra satyra na panujący konsumpcjonizm ale to jest po prostu new ageowski bełkot (żyjmy w otoczeniu przyrody TAK, jedzmy dary natury TAK, samochód NIE, miasto + cała technologia NIE) to jest dobre dla zbuntowanych gimnazjalistów. Aż dziw bierze, że Francuzi wypuścili takiego gniota

• zorzklunej Okazalo sie, ze to nie satyra na panujacy konsumpcjonizm i problem gotowy. :)
    A jezeli to jest film o odlaczeniu sie od calego systemu, a nie tylko satyra na jeden z jego aspektow?

• utopia27wawa ocenił(a) ten film na: 9

zorzklunej Przypomunasz mi tego jednego bohatera, ktoremu zarysował lusterko.