PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36318}

Zielona pożywka

Soylent Green
6,7 4 206
ocen
6,7 10 1 4206
6,3 3
oceny krytyków
Zielona pożywka
powrót do forum filmu Zielona pożywka

WCIĄŻ AKLTUALNY!

ocenił(a) film na 8

Charlton Heston drażni, ale sama fabuła wciąż przeraża!

ocenił(a) film na 10
fabio

drażni ? drażni cię znakomity aktor ? oj, trzeba tu elfickich leków !

fabio

Mnie też wkurzał. Tzn nie aktor, który zagrał co mu kazali (i bezsprzecznie jest znakomity), ale jego postać. Albo daje komuś w mordę, albo traktuje kobiety jak przedmioty. Pierwsze, co mnie zirytowało, to to, że policjant kradnie. A potem już poszło z górki. Przy pierwszej okazji wykorzystał Shirl dosłownie jak mebel, a ona jeszcze się w nim zakochała (wtf?). Do wszystkich kobiecych postaci odnosił się zresztą w taki sposób jakby były rzeczami, wyposażeniem domowym. Rozumiem, że poniekąd wynika to z fabuły i roli tych kobiet w systemie, ale było to wyjątkowo irytujące. Tak samo jak cały jego bezczelny sposób bycia. W zasadzie jedyną osobą, którą traktował z szacunkiem, był Sol. Można by tłumaczyć jego zachowanie tym, że był wychowankiem nowego świata. Ale jeśli spojrzeć z dzisiejszej perspektywy to raczej grozi nam przerost poprawności politycznej niż jej całkowity brak. :P

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Szarobure

Twoje feminizmy to właśnie polityczna poprawność.

w_chmielewski

Gratuluję ciętej riposty po pięciu latach XD

Szarobure

A nie przyszło ci to do łba, że to teraz przeczytałem a nie pięć lat temu.

w_chmielewski

Wrócę po pięciu latach, żeby ci odpisać, może będziesz grzeczniejszy XD

Szarobure

Dalej feministyczne bzdury.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones