PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1073}
7,9 54 869
ocen
7,9 10 1 54869
8,6 33
oceny krytyków
Ziemia obiecana
powrót do forum filmu Ziemia obiecana

Gdyby mnie ktoś zapytał o najlepsze polskie filmy Ziemia obiecana znalazłaby się w pierwszej trójce na pewno. Nie znam drugiego tak pełnego i krwistego, w naszej kinematografii - a przynajmniej musiałabym długo się zastanawiać. Jest znakomity w każdym możliwym wymiarze. Co ciekawe, jest to w moim przypadku jeden, z bardzo nielicznych przypadków, w których filmowi udało przebić się książkę. Nie udało mi się przebrnąć przez nią. Być może sięgnęłam w nieodpowiednim momencie. Ocena na fimwebie 7,7 naprawdę mnie zaskoczyła. Zastanawiałabym się natomiast czy lepsza jest wersja kinowa, czy serial. I choć z wielkim trudem, ale delikatne wskazanie byłoby na serial. Ale to głównie z powodu rozbudowania wątków (bo serial dysponuje czasem). W wersji kinowej nie ma, zdaje mi się słynnego monologu Moryca dotyczącego kościołów (no absolutny majstersztyk). To jeden z takich filmów, który każda szanująca swój intelekt osoba, powinna znać. Nie ważne jaki miałaby do niego stosunek.

ocenił(a) film na 9
honey_filmaniak

Chyba jest ten monolog w wersji kinowej Moryca o 4 gołych ścianach :P

ocenił(a) film na 10
Kamileki

tak tak chodzi o "interes który wygląda jakby miał paść" :D Niestety nie pamiętam w której wersji jest na pewno ale to tylko kolejny powód aby obejrzeć go ponownie ;).

ocenił(a) film na 8
Kamileki

Ćmę widziałeś? Mój faworyt jeżeli chodzi o polskie kino.

ocenił(a) film na 9
Sparow5

Nie widziałem.

ocenił(a) film na 9
honey_filmaniak

Arcydzieło, arcydzieło, a mnie ten film rozbawił. Świetna komedia. Przykłady?

Ten stary bogaty Żyd, jego sposób mówienia, teksty - "pan masz w głowie małe rybki" - nadaje się do kabaretu. Zwłaszcza, gdy dowiaduje się o śmierci Hugo.
Kalina Jędrusik - jak ona obżera się w pociągu! A gdy Daniel wychodzi skrzeczy, jak papuga.
Scena, gdy dwóch bijących się w fabryce wpada do maszyny i wylatują jakieś flaki, a potem strzępy ubrań. Nie powinno śmieszyć, a jednak.
Dykiel w roli Niemki Magdy - hicior! Z Pieczką mieszka w chałupie, a posiadany przez nich pałac stoi pusty!
Chłopi odwiedzający Olbrychskiego; Majchrzak z lamentującą babą.

ocenił(a) film na 10
Piramidoglowy

A właśnie to też świadczy o jego klasie. Przeczytasz o tym w mojej odpowiedzi w wątku Maytmana w "Serio co jest dobrego w tym filmie?" Odezwałam się tam i też wspomniałam o tych smaczkach, które bawią i powinny bawić jak każdy absurd ;). Nadal uważam że ocena dla tego 7,7 to ocena krzywdząca.

ocenił(a) film na 10
honey_filmaniak

Zdecydowanie zgadzam się w kwestii niskiej oceny i również pytam dlaczego? Ten film jest przecież naprawdę jasny w odbiorze i nieskomplikowany, jednym słowem prawie hollywoodzki(nie obrażając żadnej ze stron). Pomimo niespełna 3 godzin seansu w zasadzie nie ma czasu na chociażby chwilę znudzenia co zdarza się niestety innym arcydziełom filmowym. Dodając do tego wybitną reżyserię, aktorstwo,zdjęcia i wspaniałą muzykę(nie zabierając pozostałym twórcom zasług) mamy przed sobą dzieło kompletne, w którym zupełnie nie musimy doszukiwać sensu bo wszystko mamy podane na tacy.
Najzwyczajniej w świecie ja tej niskiej oceny nie rozumiem.

ocenił(a) film na 10
honey_filmaniak

znakomite ponadczasowe dzielo....a ostatnia strona z ksiazki, ....................................................

ocenił(a) film na 9
honey_filmaniak

Zdecydowanie jeden z najlepszych polskich filmów!

ocenił(a) film na 8
honey_filmaniak

Moja rodzina i ja jesteśmy od pokoleń łodzianami. Cieszę się, że ten film Ci się podoba. W Łodzi można obejrzeć miejsca, w których film być kręcony - ulice, fabryki, pałace, nawet osiedle robotniczych "familoków" . Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
IrenaSz

Szkoda ze obecnie nie robią juz takich filmow i seriali. W zamian mamy mase debilnych telenowel , a co gorsza ponoc oglada to badziwie regularnie ponad 7 milionow ludzi, jeszcze gorzej !, - zachwycaja sie tymi bzdetami!!!

ocenił(a) film na 8
riko62

Zgadzam się z Tobą! Pociesza mnie jedynie fakt, że ja sama tych głupawych telenowel nie oglądam - w tv można znaleźć coś ciekawszego do obejrzenia. Ja od lat zbieram różne filmy na płytach dvd i mam już niezły zbiór (ponad 1,5 tys. tytułów), więc szkoda mi czasu na te różne "M jak mdłości" , "Na dobre i jeszcze lepsze", "Nad bagniskiem" itp... itd... Pozdrawiam. PS. Może szukasz jakiegoś filmu - podaj tytuł.

ocenił(a) film na 10
IrenaSz

"M jak mdłości" , "Na dobre i jeszcze lepsze", "Nad bagniskiem" {ktos tez napisal "nad smietniskiem " } echhhhhhhhhhh czy to mozliwe ze oprocz mnie jeszcze ktos nie wpada w zachwyt nad tymi " dzielami" bo ogladnac mozna ale wpadac w zachwyt załosne. Hmmm oj szukam szukam, jednego moze kilku filmow z mlodosci, ale chyba nie masz.............. a moze ? pozdro

ocenił(a) film na 8
riko62

Napisz tytuł - jeśli mam, to Ci przegram. Jeśli nie mam - trudno. Jak by nie było, niczego nie tracisz! Pozdrowienia!

ocenił(a) film na 10
IrenaSz

wysmiejesz mnie , ale chyba zaryzykuje ....................................moze jutro

ocenił(a) film na 8
riko62

Nie wyśmieję! Ja sama (już emerytka) szukam filmów z czasu mojej młodości i nieraz je znajduję. Mam na płytach dvd ponad 1,5 tys. tytułów. Nie jestem w stanie tego spisać. Po prostu napisz np 20 tytułów - to, co mam, skopiuję Ci i prześlę. W ten sposób wymieniam filmy już z kilkoma miłymi osobami i jestem bardzo z tego zadowolona. A może Ty masz coś, czego szukam? Pozdrawiam - Irena.

ocenił(a) film na 10
IrenaSz

Kobra / 1976 / Utareru mae-ni ute! 7,2 ocena społeczności - | Japonia, Hongkong | Akcja, Kryminnał Reżyseria: Umetsugu Inoue dlugo szukam tego filmu dawno dawno temu lecial w polskich kinach.Tak naprawde nie pamietam prawie nic z tego filmu ale bez przerwy jakos mi to wraca , zobacz do kolekcji ,.

ocenił(a) film na 8
riko62

Witaj! Akurat tego nie mam. Podaj następne tytuły - najlepiej od razu więcej. Pozdro.

ocenił(a) film na 10
riko62

Nasze produkcje serialowe wyglądają jakby czas zatrzymał się w latach 90tych. Przy takich produkcjach jak: Breaking bed, Black Mirror, Homeland, Dexter -wypadają naprawdę blado. Nawet już nie próbuję oglądać kolejnych polskich superprodukcji serialowych, bo tylko smutek mnie ogarnia nad tą siermięgą. A jak ostatnio zobaczyłam pana Olbrychskiego w Klanie - to upadłam i chciałam już nie wstać nigdy.
Zatrważające!

ocenił(a) film na 10
honey_filmaniak

calkowicie sie zgadzam , kiedys to byli aktorzy, kiedys byly filmy i seriale, kiedys... obecnie to badziewie ogladaja tylko ludkowie ze zlasowanymi mozgami , przykre to lecz prawdziwe, w dodatku tych ludkow ogladaczy przybywa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones