PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1073}
7,9 54 869
ocen
7,9 10 1 54869
8,6 33
oceny krytyków
Ziemia obiecana
powrót do forum filmu Ziemia obiecana

Wielkie kino

ocenił(a) film na 10

Na pewno jeden z najwybitniejszych polskich filmów. Świetna historia pełna egoizmu, namiętności i ambicji i to jak w dzisiejszych czasach aktualna. Mam jeszcze pytanie która wg was wersja jest lepsza, pierwotna czy reżyserska?

ocenił(a) film na 10
Kilinski

Ja wolę reżyserska. Sam film - największe dzieło Polskiej kinematografii, wspaniały obraz!

ocenił(a) film na 9
Kilinski

Dzieło! Wielkie dzieło! Wolę wersje pierwotną. Pozdrawiam miłośników filmów A. Wajdy

ocenił(a) film na 9
m_G

Ja miłośnikiem Wajdy nie jestem, ale muszę oddać sprawiedliwość temu filmowi, który jest po prostu rewelacyjny i jak dla mnie conajmniej w pierwszj trójce polskich filmów wszechczasów. Moim zdaniem, jeśli za 100 lat będzie się jeszcze o Wajdzie pamiętać, to bedzie to tylko zasługa tego obrazu.
Ja także skłaniam się raczej ku pierwszej wersji, ale pójdę jeszcze dalej - niektórzy mogą to uznać za herezję, ale ja wolę film nawet od ksiązki. Serio, uważam, że jest lepszy, a to naprawdę rzadki taki przypadek (jeśli nie odosobniony).

selene_

A serial? Może on jest najlepszy, bo najdłuższy?
Ja widziałem tylko pierwotną wersję i jakoś nie wyobrażam sobie skrócenia tego filmu o prawie godzinę.
Bo co niby można by z tego filmu wyciąć? Ja bym tam jeszcze coś dodał. Chyba kupię sobie serial, jest takie fajne wydanie DVD za 30 zł:-)
No i moje pytanie: Są jakiekolwiek sceny w nowej lub starej wersji, których nie ma w serialu?
Mam nadzieję, że serial jest TOTALNĄ wersją.

ocenił(a) film na 10
Kilinski

Nic dodać, nic ująć

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones