PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=764039}
7,6 134 663
oceny
7,6 10 1 134663
7,9 53
oceny krytyków
Zimna wojna
powrót do forum filmu Zimna wojna

Zachwycona

ocenił(a) film na 10

Film doskonały. Najlepszy polski film dotąd nakręcony. A miłość mężczyzny do kobiety wzruszyła mnie bardzo. Chyba czegoś tak dobrze pokazanego o zagranego dotąd u nas nie było. Naprawdę bez ściemy spodziewałam się dużo po tym filmie, ale to co zobaczyłam przeszło moje oczekiwania. Najbardziej chyba cenię P. P. za to, że czy w "Idzie", czy w "Zimnej wojnie" nie daje wszystkiego widzowi jak krowie na rowie. Używa metafor,niedopowiedzeń, domysłów. Po tym ja poznaję, że reżyser szanuje widza, dla którego tworzy. Do tego jeszcze ta dedykacja: moim rodzicom i ten mały Piotruś pod koniec. Ja się popłakałam. Dziękuję za ten film.

raisa_fw

Tylko, że "Zimna wojna" to bardziej film o manipulacji z zemsty niż o miłości.

ocenił(a) film na 10
JohnTheBrave

A w którym momencie Wiktor manipulował Zulą? Przecież od momentu ucieczki do samego końca gościem rządziła miłość. A że do famme fatalle... Jego pech

raisa_fw

To Zula Wiktorem, zresztą całym otoczeniem manipuluje przecież

ocenił(a) film na 10
JohnTheBrave

Hahah no manipuluje, manipuluje, ale ani słowem o niej nie wspomniałam. Mnie zachwyciła bezgraniczna miłość Wiktora do Zuli :)

ocenił(a) film na 6
raisa_fw

1. Twierdzenie, że to najlepszy polski film to jakieś fenomenalne nadużycie.
2. "Najbardziej chyba cenię P. P. za to, że czy w "Idzie", czy w "Zimnej wojnie" nie daje wszystkiego widzowi jak krowie na rowie. Używa metafor,niedopowiedzeń, domysłów."
I dlatego postać grana przez Kuleszę, musi powiedzieć Wiktorowi, czyli nam, że Zula jest cwana - sami byśmy się nie domyślili.
A w ramach niedopowiedzeń mówi z kim i ile razy spała. Nie będę nawet prosić o przykłady metafor. W tym filmie wszystko, poza muzyką, jest dosłowne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones