PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=632419}

Zniewolony. 12 Years a Slave

12 Years a Slave
7,5 151 279
ocen
7,5 10 1 151279
7,0 39
ocen krytyków
Zniewolony. 12 Years a Slave
powrót do forum filmu Zniewolony. 12 Years a Slave

Bardzo dobry. Naprawdę warto zobaczyć ten wspaniały obraz i to jak wyglądała nasza ponura historia.

naomi_nomi

Z tego co mi wiadomoto w filmie tym ukazana została historia jednej osoby, więc jaka ona nasza?

ocenił(a) film na 8
wiesniak84

nasza, białych ludzi którzy jeszcze nie tak dawno wykorzystywali czarnoskórych, jednak to już przeszłość.

naomi_nomi

Co tu kolor skóry ma do rzeczy - człowiek człowieka od dawien dawna wykorzystywał, wykorzystuje i będzie wykorzystywał bez różnicy czy czarny, biały, żółty, różowy, niebieski czy jeszcze inny.

wiesniak84

Poza tym - fakt, że jestem biały ale ja murzynów nie wykorzystywałem ani nie jestem murzynem wykorzystywanym przez białych więc to nie jest stricte moja historia. Jestem człowiekiem przede wszystkim i nie siejmy już tej propagandy o biednych pokrzywdzonych murzynach bo tak jak wcześniej napisałem tu nie chodzi o kolor skóry.

ocenił(a) film na 8
wiesniak84

Zgadzam się. Każdą rasę charakteryzuje chciwość i chęć rozwoju za wszelką cenę. Gdyby czarni byli wtedy na miejscu białych, sytuacja byłaby taka sama.

Należy na historię spojrzeć trzeźwo. Aktualnie w RPA Murzyni mordują białych farmerów za przeszłość. Zemsta nie jest odpłatą, lecz dalszym rozdzieraniem ran.

naomi_nomi

Niewolnictwo było, jest i będzie. W dosłownej formie czy w przenośnej. Każdy kto pracuje za przysłowiowe grosze (Np. w Polsce) jest "niewolnikiem" systemu... Można te przykłady mnożyć ale każdy wie o co chodzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones