PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807555}

Zwyczajna przysługa

A Simple Favor
6,4 31 137
ocen
6,4 10 1 31137
5,7 10
ocen krytyków
Zwyczajna przysługa
powrót do forum filmu Zwyczajna przysługa

Mówię o scenie, w której Emily wchodzi do kawiarni. Jakoś po tym całość wydała mi się inna, mniej ciekawa.
Ubolewam też nad zakończeniem, pomysł dobry ale nie podoba mi się realizacja.. A potrącenie Emily i "troska" Stephanie - kompletnie mnie to nie rozbawiło.
Powiem jeszcze o scenie w której Emily zabija siostrę, wyjątkowo mnie to poruszyło. Poczułam również smutek, gdy mąż Stephanie wsiadał do samochodu z jej bratem.

NiedoWiArka

To jest czarna komedia. Więc nie oczekiwałbym po tym filmie bycia pełnoprawnym thrillerem, ani też słodką komedią. Czarne komedie takie są, trochę mroczne, trochę zabawne.

Scena potrącenia Emily, po którym ona idzie do samochodu. Jest raczej mało prawdopodobne, by była w stanie na własnych nogach to zrobić. Natomiast udawana troska Stephanie nie miała bawić. Ona to filmowała, więc jej zachowanie było sensowne w tej sytuacji.

Zabójstwa siostry mimo wszystko można było się spodziewać. Dosadne wskazówki były przed sceną.

Zachowanie męża Stephanie to kolejny przykład nielogicznego zachowania. Podejrzewając, że nie jest biologicznym ojcem syna, powinien był zrobić po prostu badanie DNA (proste badanie, pobranie DNA samodzielne w domu z policzka, koszt niski, bo około $100, w Polsce można znaleźć za około 500 zł). Każdy inny mężczyzna tak by zrobił. Tymczasem on się zabił. Hmm...

Film ma swoje dziury w logice bohaterów. Ale ogólnie przyzwoite kino i film godny polecenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones