Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też tytuł całkowicie nieznany i w razie potrzeby dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do polskich wersji tytułów filmów z bazy FW. Jeśli natomiast ma być odgadnięta wersja oryginalna/obcojęzyczna tytułu, wtedy należy to zaznaczyć w zagadce. Wyjątkiem są filmy ogólnie znane tylko pod swoim oryginalnym tytułem.
2. W zagadkach lub w podpowiedziach do nich nie używamy słów występujących w tytule (nawet w jakiejś odmianie), zastępujemy je pasującymi synonimami.
3. Kto odgadnie tytuł, ma prawo zadać nową zagadkę.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie każdy chętny może ją przejąć.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że minimum 3 godziny) chętny gracz może zadać kolejną, nową zagadkę (możemy ewentualnie zaznaczyć, że to zagadka "tymczasowa"), a do potwierdzenia wcześniejszej lub do dalszego jej ogadywania wracamy po powrocie autora, który może przepisać zagadkę jeszcze raz, aby była lepiej widoczna.
6. W wyjątkowej sytuacji można zadać także od razu drugą zagadkę, jednakże zawsze będzie ona traktowana jako "bonus", i jej odgadnięcie nie uprawnia gracza do zadania swojej nowej zagadki
6. Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą zagadkę z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło będzie gdy dorzucisz coś sam od siebie, a także gdy skomentujesz dotychczasowe propozycje graczy.
8. Zagadkę publikujemy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu niepotrzebnego bałaganu.
9. Na życzenie graczy nowa zasada.
W przypadku odgadnięcia przez gracza jakiegoś słowa z szukanego tytułu, należy to potwierdzić. Możemy np. napisać, że któreś słowo jest trafione, a także że trzeba je dopasować, np. gramatycznie.
▼▼▼

Montago

dobranoc ;)

VanKert

Dzień dobry w nowej edycji naszej jedynej, niepowtarzalnej gry...
Do wygrania 256 milionów PLN...
Zrób pierwszy krok, kup u administratora gry prawo do uczestnictwa za jednego, jedynego bitcoina ;)
Masz multikonto?
Kupuj następne "prawa" z 20% zniżką :)
Za każde kupione 10 praw, jedno gratis !
Nie czekaj ! Już teraz doładuj konto administratora, a dostaniesz w prezencie długopis, ręcznie wykonany w chińskiej fabryce przez niepiśmiennych chłopo-robotników!
Namów znajomych aby także rozstali się ze swoimi bitcoinami - tam gdzie trafią, będą dobrze... wydane :P

Montago

wreszcie jakieś promocje i losy... :))

VanKert

To... Kto zaczyna?

EugeniuszAureliaShow

Jak masz ochotę to zaczynaj ;) Oddałam.

Montago

To na dobry początek
Rozpoczęcie gry!

EugeniuszAureliaShow

polski tytuł? pytam bo ja zawsze pomijam obcojęzyczne póki mi ktoś nie powie :)
Start? Na start?

VanKert

Start - doskonale.

EugeniuszAureliaShow

:) oddaję :)

Montago

ZAGADKA:

Poradnik prawdziwego mężczyzny o sposobie trzymania swych chuci na wodzy. ;)

VanKert

trzy wyrazy tytułu... jest 'zwierzątko' i pewien rodzaj jego wychowania...

VanKert

czas minął ;)
Odpowiedź: "Jak wytresować smoka". :)

VanKert

brawo :)

VanKert

oddaję ;D

VanKert

Hahahah, tyle powiem :P

Montago

ZAGADKA:

Gryz bez ogonka.

ivaxxavi

Kes :)

VanKert

Brawo! :)

Montago

Okrzyk zachwytu narcystycznej kobiety.

EugeniuszAureliaShow

,,Jestem taka piękna!"
?

Malgosia_Jakastam

Jakby co, to oddaję.

Malgosia_Jakastam

Inaczej być nie może - świetnie.

Montago

No, należy rozkręcić zabawę, bo stanęła!

Jama niewytresowanego smoka;))

EugeniuszAureliaShow

Wszystkich niepełnoletnich prosimy o zamknięcie oczu.;-)

EugeniuszAureliaShow

Eeeee.... "Cipka" ???

Montago

Tak :-D xD

Montago

Chciałem ruszyć tę grę bo stanęła

Montago

czekamy na twoją propozycję Monti :-)

Montago


Zagadka, sklejka opisowa.

Internetowy punkt poboru wody mogący wystąpić u osób dojrzałych płciowo...

Montago

że co?? :)

Montago

Ekran zwany pożądaniem ;)

VanKert



Że to ! :D

Brawo ! :-)

Montago

tx :)

Montago

ZAGADKA (antonimiczna - oczywiście nie ściśle, po prostu zabawowo):

nurkowanie pod żeremiem

VanKert

chodzi o jakieś tam przeciwieństwo tych słów w tytule filmu, film powszechnie znany...

VanKert

Lot nad kukułczym gniazdem ?

dead_fw

tak jest, brawo :)

VanKert

Po podpowiedzi to już było oczywiste :)

Oddaje.

VanKert

O, rozwijamy zagadki w stronę antonimów(na początku przeczytałam, że chodzi o anatomię i nijak nie mogłam pojąć Twojej koncepcji;-)) - świetnie!

arma

nie widzę przeszkód... wszelkie pomysły mile widziane, tę akurat formę gdzieś tu widziałem (ktoś zgaduje na innym forum) ;)

Montago

To ja mam kilka propozycji antonimicznych...

ZAGADKA 1:

"Ciemność małej wioski"

ZAGADKA 2:

"Szkarada nocy"

ZAGADKA 3:

"Jasne, błękitne morze"

ZAGADKA 4:

"Od dołu złapane piórko"

ZAGADKA 5:

"Nienawiść w pełnym słońcu"

arma

Hey A. :)
1. Światła wielkiego miasta
2. Piękność dnia.

VanKert

Cześć, Van!

Pięknie...

arma

i już zaczyna być pod górkę... coś ciemnego, może czarnego, może to ląd, wybrzeże a może bajorko heh... hmmm

VanKert

Tak, dobre spostrzeżenie, zaczęłam od najłatwiejszych.

arma

3. Czarne jezioro?

VanKert

Nie. "Jasne" możesz odrzucić, szukaj antonimu do błękitu/niebieskiego i przeciwieństwa wody w ogóle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones